Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
абе види вака реци како ке речиш ако има втор круг гласовите одат кај чичо бузле така да бузле е градоначалник.
а за тоа на кој му помогна и кико му помогна али се знае на кој на неговите во фамилијата и кукните пријатели.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
слушај ако сакаш да се врегаме кажи кој си се гледа дека си со 5 мин школо.



бузле победа
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
a be buzle covek go napravi toj kopuk i sega ke se prae pameten. a be goni go.
a da ti kazam pravo, se somnevam i deka sam ke glasa za sebe.
borbata ke se vodi megu misko i buzle, sasko neka ne se nadeva ni na 10 glasa

i da znaes deka od tebe pogolem ne e posto izgleda ti si prosto sustestvo kako mozes da kazis za nekoj kakov e a da ne go znaes aj odi padni si:baeh::helou:kure edno
ne mozime site kako tebe inteligentni da sme:tapp:
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
е ај кажи од кај има толку де ако знаеш и ти али не мора да вреѓаш .се знае со нормална плата колку можи да се има и ние и тие.а со товето вреѓање треба да се преиспиташ малку во умот .
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
so zborvis be so trebase da napravit kiko za 2 godini?a kazi da zaposlit 2000 luge?jas da ti kazam deka na nivo na cela drzava zaposle preku 70 luge mu pomagase na sekoj koj ke odese kaj nego bilo za ispit bilo za sudtki preveduvac bilo za se i sesto.se izbore da donese igraliste vo resen buzle ne mu dade dozvola da go pravi deka bilo od nego.vo caredvor celoto uciliste go renovira .zlatari mu odnese struja do rezervoarot stavo 30 luge popisuvaci da zemaat po 500 evra za 1 mesec stave 3 direktori vo opsinava nasa mu pomagase na rakometarite i na fudbalerite bilo so materijalni bilo so finansiki sredstva a najbito e so site ne precekvese vo skopje i sekogas za site kaj nego bese vratata otvorena bilo za luge od sdsm vmro turci albanci romi i taka nataka a pak tvojot misko volkan prasaj go so kola vozi negoviot sin kako so mutija kradat drva i da ne zboram drugi raboti izvini so sevo ova e vistina a jas ne se srama i ne se plasam da kazam deka sum od resen i dobro me znaete site
eve ti napisa deka se rasfrlal
a za pari ne rekov deka nema, ukrade na vremeto i se povlece
a za ucilisteto ke se prasame, 100% se kladam deka buzle go renovira
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
Работава дојде некој страда некои стап топорат.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
A BE MACKA DA NE MU GO IZEDE JAZIKOT, DA NE REKOVME NESTO LOSO?:pos2:
 
Член од
4 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
bazoniiiii

Зошто сте готови? Затоа што завршија Милошевич , Садам Хусеин па затоа ви е редот вас бузлвисти Завршија удиранјата по рамо запослување "млади девојки" и носење на службен пат во грција и хотел Епинал.Што се однесува до вториот кандидат таканарецен втор Саско кико со криминалецот Гоце нетреба да има коментар нека си сетат и Базони нека си го земат. позз до сите од СДСМ повелете имаме бесплатно Психолошко советување за сите вас за да сте спремни за 22 март за поразот да не припадвате :baeh:

Затоа што
- Наџија остана сам без партија
-Лемо остана сам
-Кадиска ја нема вчарсија
-десната рака го здоболи
-со агроплод готови сте
-празната плевна после 22 ке ја откријаме а вие вработените во локалната седејте си дома
-Вискито ке поскапи
-Ата и тој ви го сврте грбот
-Зоранце од Ц.Д веке ве напусти скрос
-пензијонерите прполовени
-а ко ке лета од собрание Панче најако ке е
-Поздрав до СДСМ
da imate vo vmro kako so go ima sasko kiko bazoni ko vas nikade ke nema a be koj i da si kubur ili ona kirci opraniom so site zenski go zaebavaat ili onaj od c dvor tanski so rabotat zemjodelska apteka bez zemkodelski fak vie cel zivot ke si ostanite prosti decinja a za toj so go spomenavte bazoni vie ste daleku od nego ne mozite ni do kolena da mu stignite zatoa ne letajte a koj i kako e kriminalec da ne zboruvame prasaj go onaj vo sudot so e sofer kako kradi pari od verna kartica da vi se pluknam vo partijata od plake da se glavni:pos2::back::baeh:
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
Мене не ме интересира за вмро ви кажувам ке победи бузле.А за вреѓање вреѓајте се колку сакате мене не ме мешајте.Оти ни сум навредил а ме навреди овој силниот.
А треба малку култура колку што гледам напредно време е не е 1941 година селската да ја правиме со секири.



напред димитар бузлевски за градоначалник.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Абе на анкетава да гласаа само Ресенчани ќе беше 100:0 за Бузлевски ама ете за жал некој ја направил невалидна.:wink:
 
Член од
4 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom