Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Абе, нели имаше избори на кои го срушивме тоа тврдење туку, немам и неможам јас со мојата ништожност ништо и никому да кажам :)

Ајт, главата ме фаќа од вакви теми :helou:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
4
da da

ние барем луѓе бевме... туку и ти да не си од ројов??
а го знеш батево шо ќе се кандидират од вашиве? или не се има појавено у јавност :)

Ti slobodno mozes da se pravis slaknat deka ne go znaes...
aaa inace da, vo pravo si... nasiov ne e tolku poznat 'U JAVNOST' radi to so
ne e po kafanite cesto, ne e svaleriste i dr... A poznat im ubavo na site od Resen... ne se sekiraj ti.. ;)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
e sega da vi kazam nso za tretiov kandidat toj e edinsveniot advokat koj ne dobil spor mada da i strankata bi bila vo pravo on gubel toj inace bese okoriv sdsmovec i eden od clenovi na opstinskot komitet vo resen pa nasevo vmro od langar go napravi zamenik minister sega toj protiv nas i protiv sdsm neznam dali zenamu i bratmu ke glasaat za nego

na kraj da progovoram i okolu misko volkanovski jas ne znam sto pravele direktorite vo sumsko i nz kade im begale parite no znam deka ovoj uspea da vrati 19 zaostanati plati ipridonesi i redovno da gi isplaa tekovnite e sega kako licnost ne go znam dovolno ednas go imam slusnato na govor daleku e od sdsmovskite plampaci koi samo kazuvaaat i lazata vreme da se stavi covekot i ednas da se proba na poinakov nacin
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
- na gradskite grobista ``Granit`` pravese kapela...krenata e karabina nekolku godini ostavena e taka proektot e na opstina..ZOSTO propagja?????

-ZOSTO sekoj urbanisticki plan koj se nosi ne toleira imanje bavci (ovosni nasadi) d ane preteram duri i vo centralnosto gradsko podracje posebno okolu OU``Goce Delcev``..biva li be urbana demek sredina da krieme alista sto se susat od bilki za prskanje.

-ZOSTO na plostad imame spomenici samo na dejci od NOB (mite i cvetko uzunov i stiv)...dali istorijata na makedonskiot narod vo prespa se slavi od 41 navaka??? kade e spomenik na slavejko arso...na car samoil ( ako znaeme deka prespa bila negova prva prestolnina).
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
- na gradskite grobista ``Granit`` pravese kapela...krenata e karabina nekolku godini ostavena e taka proektot e na opstina..ZOSTO propagja?????

-ZOSTO sekoj urbanisticki plan koj se nosi ne toleira imanje bavci (ovosni nasadi) d ane preteram duri i vo centralnosto gradsko podracje posebno okolu OU``Goce Delcev``..biva li be urbana demek sredina da krieme alista sto se susat od bilki za prskanje.

-ZOSTO na plostad imame spomenici samo na dejci od NOB (mite i cvetko uzunov i stiv)...dali istorijata na makedonskiot narod vo prespa se slavi od 41 navaka??? kade e spomenik na slavejko arso...na car samoil ( ako znaeme deka prespa bila negova prva prestolnina).
Реално да праеме муабет, сиромашна општина сме, се што е направено е направено со донации така да кој и да дојде исто ќе е, само ќе се крпат улици, по некој ситен проект зошто од горе повеќе не даваат, секоја општина е препуштена сама на себе, а нашава само се депопуларизира и нема да има напредок уште многу години!
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Bivsi gradonacalniku na Resen
SITNO TI E KAPIJA SI
Uste eden mesec ke izdrzime i ke pobedime a tebe ti spremame odajce vo Idrizovo
vo novoto krilo.
Zaedno so Bucko i so tvojte portugalci od ''Akva pura'' koja ne postoi.
Kazi mu na Brane i nemu mu e sitno, ke ti go pustime i nego so tebe z ada ne si sam Idrizovo a za sekretarkite ke razmislime zavisi kako ke s epokazat.
Da ti kazam pravo jas ima kejf na Meri samo da ne ni se luti Zoran Berberot:pusk:.
Ispustiv da kazam so berber e toj vasiot koga site nego go strizat (hahaha).
Pozdrav i ic ne ve sakame.:tapp:
p.s Ke si ja cukate glavata od zid.:baeh:

Почитуван Игор Стојановски (Чомбе) како не ти е срам.
Уште сега го признаваш поразот.
Срамота е што вакви како тебе поставуваат на листа за советници.
Не е твоја вина немаат подобри!!!!!!!!!

ВМРО ДПМНЕ реши оваа година и овие локални избори да остават печат и да отворат ново поглавје во историјата на Ресен,
Ресен во кој после 18 години ќе добиеме вмровски градоначалник кој знае, може и умее на вистински начин да го направи Ресен град гордост а од преспанското јаболко бренд кој ќе е препознатлив ширум светот и ќе е има слух посебно за младите за нивните потребеи и желби и ќе ја промени тажната слика на заминување на младите луѓе од огништето од Ресен.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Почитуван Игор Стојановски (Чомбе) како не ти е срам.
Уште сега го признаваш поразот.
Срамота е што вакви како тебе поставуваат на листа за советници.
Не е твоја вина немаат подобри!!!!!!!!!
Што ти сум јас виновен, што имам јас направено со што треба да се срамам.
Ако најдеш такво нешто, сакам да образложиш што како, ако може и со факти зошто мирна ми е совеста!
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Komunjari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

So sojmas napreno be klapus.
Si go priznavas porazot a nas tokmu takvi ni trebaat
koga velam trebaat ne mislam vo nas tabor tuku vo gubitnicka ekipa kako tvojata.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
4
Реално да праеме муабет, сиромашна општина сме, се што е направено е направено со донации така да кој и да дојде исто ќе е, само ќе се крпат улици, по некој ситен проект зошто од горе повеќе не даваат, секоја општина е препуштена сама на себе, а нашава само се депопуларизира и нема да има напредок уште многу години!

Siromasna opstina?!?! Da, siromasna opstina sme od neracionalno trosenje na parite od Buzle. Da imase pamet malku i da imase zelba da napravi nesto za Resen kako so se promovira na kanal 5 nemase da gi propadni site fabriki vo Resen i iljadnici da ostanat po ulici i da cekaat samo na jabolkata. Go znaeme deka go lici na TV zosto mnogu sme go gledale. NEMA ni e edna afera vo koja ne e vmesan, ni edna afera a da ne se spomnuva negovoto ime! Samo po toa im e popoznat na gragjanite na Resen a i na cela Makedonija. Narodot ne e vekje ovca kako so bese i mu veruvase na negovoto tapsanje po rame. Malku se takvi kako tebe so veruvaat vo toa tapsanje po ramo i '..ke bide.. po izborite .. ke bide'.
I da znaes deka so nego kako gradonacalnik
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Bivsi gradonacalniku na Resen
SITNO TI E KAPIJA SI
Uste eden mesec ke izdrzime i ke pobedime a tebe ti spremame odajce vo Idrizovo
vo novoto krilo.
Zaedno so Bucko i so tvojte portugalci od ''Akva pura'' koja ne postoi.
Kazi mu na Brane i nemu mu e sitno, ke ti go pustime i nego so tebe z ada ne si sam Idrizovo a za sekretarkite ke razmislime zavisi kako ke s epokazat.
Da ti kazam pravo jas ima kejf na Meri samo da ne ni se luti Zoran Berberot:pusk:.
Ispustiv da kazam so berber e toj vasiot koga site nego go strizat (hahaha).
Pozdrav i ic ne ve sakame.:tapp:
p.s Ke si ja cukate glavata od zid.:baeh:

Почитуван Игор Стојановски (Чомбе) како не ти е срам.
Уште сега го признаваш поразот.
Срамота е што вакви како тебе поставуваат на листа за советници.
Не е твоја вина немаат подобри!!!!!!!!!

ВМРО ДПМНЕ реши оваа година и овие локални избори да остават печат и да отворат ново поглавје во историјата на Ресен,
Ресен во кој после 18 години ќе добиеме вмровски градоначалник кој знае, може и умее на вистински начин да го направи Ресен град гордост а од преспанското јаболко бренд кој ќе е препознатлив ширум светот и ќе е има слух посебно за младите за нивните потребеи и желби и ќе ја промени тажната слика на заминување на младите луѓе од огништето од Ресен.
абре неарен се слушаш шо зборвиш???
средејте си прво впартија ко шо знаете со еден добар ќотек меѓу себе... па после расправајте комуњари момуњари.... пола гласој Кико ќе ви ги земит и шо мислите вие вистинските вмровци ќе гласаат за вас???? абе скрос сте вие тие ќе одат со Љубе Бошковски кој јасно во Ресен го подржа ДИМИТАР БУЗЛЕВСКИ за иден градоначалник!
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
4
I da znaes deka so nego kako gradonacalnik Resen potpolno ke propadne zatoa sto site znaat vekje so kogo si imaat rabota. Znaat deka imaat rabota so najgolemiot lazov. So takov covek na vlast vo Resen nikogas gradot nema da dobie poddrska od nikogo i ke si propadne zatoa so Buzle voopsto ne go interesira gradot, gleda da si ja pokaze mokta ama ovoj pat TESKO...

Abe ... da ne si glup ili slep ili neznam so.. Ajde te molam vidi ja pogore anketata. Koj Kiko bee?!?! 3 glasa ima. A buzlevski...:pos2:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Ние сме браќа и не се тепаме меѓу себе како вашиот градоначалник со вашиот пратеник кој виде какви сте и ве напушти.
Срам е да се бркаат по гробишта, тоа е сквернавенје, немаат никакво поцитување и култура.
Да резимираме:
За ништо не ве бива
Готови сте.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Komunjari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:

So sojmas napreno be klapus.
Si go priznavas porazot a nas tokmu takvi ni trebaat
koga velam trebaat ne mislam vo nas tabor tuku vo gubitnicka ekipa kako tvojata.
Ти стварно си глуп изгледа, кај признав јас пораз?
Тоа што го почитувам г-н Михајло како комшија и што му давам шанси не значи дека признавам некаков пораз. Впрочем што има да се расправам со амеби како тебе, кој знае да сере само по форумиве и проба да ми го руши рејтингот(што тврдам дека не можеш зошто знам дека сум чист и без никакви дамки).

Во погорните постови никого не навредив. Затоа немаме држава, македонци со македонци очи ќе си извадиме и не газат Албанците. никогаш не сум имал предрасуди дали е некој сдсм или вмро, имам пријатели со кои сум добар и од двете партии, никогаш не сум предизвикал инцидент за политика ама од вакви како тебе ми се гади!
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
I da znaes deka so nego kako gradonacalnik Resen potpolno ke propadne zatoa sto site znaat vekje so kogo si imaat rabota. Znaat deka imaat rabota so najgolemiot lazov. So takov covek na vlast vo Resen nikogas gradot nema da dobie poddrska od nikogo i ke si propadne zatoa so Buzle voopsto ne go interesira gradot, gleda da si ja pokaze mokta ama ovoj pat TESKO...

Abe ... da ne si glup ili slep ili neznam so.. Ajde te molam vidi ja pogore anketata. Koj Kiko bee?!?! 3 glasa ima. A buzlevski...:pos2:
шо горе бе, која анкета бе? и јас можам да регистрирам 30 јузери и да гласам за бузле ама не е тоа финтата бе брат...
види ти луѓево шо мислат за вас, полоши сте и од комуњарите и од сите досега, ваков олош досега немало во Македонија, го донесовте народов леб да немат за јадење и види шо мислат ресенчани за вас!
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
а бе кој е тој КИКО јас сум од Ц.Двор и не го познавам!и таму ке изгуби ко грчка!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom