Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
More VMROVCI abe ic ne vi teknuva ...pa viknete nekoj biznismen od Svedska pa naprabete fabrika za prerabotka na jabolka ,kazete ima deka ke im gi otkupuvate po 1 evro/p....pa mozebi k egi dobiete izborite....gi poebavte bitolcani sega barem i resencani ....pozdrav od Bitola,,,,
Оди глеј си работа таму битола, кога не ја знаеш состојбата во преспа не треси зелени, нешто шо да е. :uvo:

поздрав до Ресен ,нашите бастиони:smir:

струмица во срцето:smir:
:pos: :pos: :pos: :pos: :tapp:

Поздрав од Ресен
вашиот паднат бастион
:pos2:
Хахахахаа :pos: :bravo:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
ЗНАЕШ КОГА КЕ ПАДНе ,КОГА ГВУЈО КЕ КАЖЕ Р:pos2::pos2::pos2:
Изволте Статистика:

Вонредните парламентарни избори во Преспа поминаа во фер и демократска атмосфера на сите гласачки места кои навреме беа отворени.

Според избирачкиот список на територијата на Општина Ресен има запишано вкупно 19.049 гласачи, а според неофицијалните резултати на Општинската изборна комисија на гласање излегле 51,84 проценти, кои своето демократско право го искористија на 47 избирачки места.

Според неофицијалните резултати, односно според резултатите добиени од Државната изборна комисија од обработени околу половина од изборниот материјал во Општината Ресен победи Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од партијата ВМРО-ДПМНЕ која освои 50,03 отсто гласови од излезените гласачи.
На второ место по освоени гласови е Коалицијата за Европа „Сонце“ со освоени 30.91 отсто. Од албанскиот блок ДПА има 8,01, а ДУИ 3,55 проценти.

Паднал без да каже Р, и тоа види со колкава Разлика хахахаха :pos::pos::pos:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
почетник хахахах мешаш баби и жаби
тоа се локални ..... па ке видиме мене информации ми се дека бузлле ке ве згази

шилото на вистината ке ве издупчи ..ке издишете како гума хахаха

резултатие со преродбата надоградена хахааха е сега па 8 милијрди инвестиициии хахаха ке треба да тепате со 80% :nenene::nenene::nenene:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Почетник


Јас ти дадов доказ дека паднал Бастионот. Е сега кој кого ќе гази, и ќе истиши ќе видиме за 2 дена. :smir:

Како и да е неизвесно ќе биди.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Почетник


Јас ти дадов доказ дека паднал Бастионот. Е сега кој кого ќе гази, и ќе истиши ќе видиме за 2 дена. :smir:

Како и да е неизвесно ќе биди.
ПОРОКАЛОВАТА МАГЛА СЕ КРЕНА

СЕ Е ИЗВЕСНО,,,,
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
59
Поени од реакции
8
Pobeda za Buzlevski ke ima uste prv krug:toe:

Ejjj... abe nemozam da si poveruvam.. Ako se sluci toa imas od mene cestitanje i toa vo zivo a ne tuka na forum..
Ako pobedi alal mu vera...
Ako resencanive se tolku glupi neka mu e, neka ne dokrajci... ama bratce neznam zosto ama ne samo jas i vmrovcive tuku i SITE od sdsm so imam praeno mubet ni ja cestitaat pobedata uste ne pominata Nedela... :smir:
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
102
Поени од реакции
5
abe razberete buzleto se plasi se zakanuva po luge krsi prozorci na mesni komiteti na vmro dpmne gi kine slikite od misko ne moze da se sozemi ke tepa buzlevski koga baba mi ke rece a

komiti pesna peat i na vas od sdsm se smeat za voljata vasa da bide krajot se blize nova lokalna vlast ide pa sto bide neka bide
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
Buzle vodi vo resen ke pregazime FORZA BUZLE FORZA SDSM.
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
448
Поени од реакции
51
ako nekoj ima informacii kako stojat glasovite vo Resen neka pise...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom