Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!

Кој ќе биде идниот градоначалник на Ресен?

  • Димитар Бузлевски (СДСМ)

    Гласови: 117 35,5%
  • Михајло Волкановски (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 171 51,8%
  • Сашко Василевски (НСДП)

    Гласови: 42 12,7%

  • Вкупно гласачи
    330
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
po karajte se vie uste malku poveke vo stabot i ke imate gradonacalnik baska olku fama da se krene za edna opstina i toa na ovoj forum malku mi e nelogicno da ne slucajno sdsm ima racunato deka samo resen ima sansa da pobedi pa sto neskokaat po drugite
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Ти текнало дека кулата на Груевски е срушена?Ти текнало некогаш дека членството ви е поделено на патриоти и предавници?Едни кај Љубе други кај Груевски,не е иста математика верувај.:helou:
Ние се делевне од 1992 па се до 1998 година и пак не успеавте да не разделите. Ни Љубе Бошковски не ќе може да го направи тоа! А вие сеуште ќе се делите на уште помали парчиња - таканаречени партии (НСДП - Петковски, ПОДЕМ - Јанкуловски, Нова социјалдемократска партија - Еленовски, Веле Митановски, поранешниот претседател на собранието Љупчо Јордановски и тн, да не ги набројувам, многу се :pos2:)
ВМРО - ДПМНЕ Е ОБЕДИНЕТА! :helou:
Михајло Волкановски за Градоначалник на Ресен.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
me zanima dali koga na nivo na cela drzava bese organizirano den na dvoto i koga vo dolna prespa se zasaduvaa sadnici bese prisuten buzlevski tamo?

me zanima do koga , patem imam i pisano nekolku pati elektronski do gradonacalnikot ( za zal sekogas bez odgovor) do koga sovetot ( sekogas mnozinstvo a sdsm) i gradonacalnikot mislat ulicite vo resen da gi nosat ovie iminja ...najgolemite ulici 29 noemvri ( na koj e praznik 29..na drzava sto ne postoi), leninova..( neli ideoloski se procistvuvame), boris kidric...cc ccc, plostad marsal tito...itn itn...do koga????????
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
4
G-din Mihail Volkanovki ima golema prednost pred site kandidati zatoa sto se pokaza kako najsposoben menadzer vrsejki ja svojata funkcija kako direktor na Makedonski sumi vo Resen.
Na site vo Resen im e poznato vo kakva sostojba bese sumskoto koga Volkanovski bese naznacen za direktor na istoto. Za tie sto ne im e poznato da im razjasnam... Koga bese naznacen G-ot Volkanovski za direktor od negoviot prethodnik nasledi 18 neisplateni plati i pridonesi za site vraboteni vo istoto sto znaci firmata bese edna od najpropandatite vo Resen.

Vo periodot od togas do denes blagodarenie na Volkanovski toa najpropadnato p[retprijatie nema ni edna neisplatena plata, sto znaci deka vo toj period na vrabotenite pokraj redovnite plati im se isplateni i site zaostanati sto znaci Volkanovski tolku uspesno menadziral so pretprijatieto sto uspeal ne samo da go izvadi od kriza tuku i da go napravi edno od najuspesnite vo gradot ako ne i najuspesno.

NAPRED G-INE VOLKANOVSKI , JASNO IM E NA RESENCANI DEKA USPESNO KE GO VRATITE SJAJOT NA RESEN I KE GO SPRECITE MASOVNOTO SELENJE NA MLADITE OD TUKA...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452

NAPRED G-INE VOLKANOVSKI , JASNO IM E NA RESENCANI DEKA USPESNO KE GO VRATITE SJAJOT NA RESEN I KE GO SPRECITE MASOVNOTO SELENJE NA MLADITE OD TUKA...
Maсовното селење на млади може да го спречи само државата која го форсира само Скопје, тоа да ти е јасно!
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
2
:baeh:
да пробам јас да казам несто...
бузле има напраено јак филм со ``аквапура`` демек ке инветирале во отешево и царина...неколку години е све заградено со жица и не е едена цигла ставено.

е сега направено...гледам 200 метра регулиран кеј на рекана
пазар...ама пазарон со сега ке го отворат е финанисран од еден тип од германија.

не знам не ми текнува појке...единствениов му е задолзен за локална пропаганда па нека наведе.
 
Член од
16 февруари 2009
Мислења
5
Поени од реакции
2
Бузле го напрај кејот на Гранд Ривер арно ама како што него го крена реката,така и Бузлета ќе го крени за троа време,ха,ха,ха
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
ooo idat usteeeeeee....
daj be administratori resete go problemot so ista IP adresa da ne mozat da se logiraat, ovie registrirale 20 juzeri i sea se reseni da go vratat resen vo svojot sjaj :pos2:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
ooo idat usteeeeeee....
daj be administratori resete go problemot so ista IP adresa da ne mozat da se logiraat, ovie registrirale 20 juzeri i sea se reseni da go vratat resen vo svojot sjaj :pos2:
А јас па мислев овој новиов е ваш :pos:

Не се нервирај бе, вие малку да не бевте пред парламентарните :pos:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
А јас па мислев овој новиов е ваш :pos:

Не се нервирај бе, вие малку да не бевте пред парламентарните :pos:
ние барем луѓе бевме... туку и ти да не си од ројов??
а го знеш батево шо ќе се кандидират од вашиве? или не се има појавено у јавност :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
ние барем луѓе бевме... туку и ти да не си од ројов??
а го знеш батево шо ќе се кандидират од вашиве? или не се има појавено у јавност :)
Го знам, ако е до знаењето :)

Што барам јас во ројот? :)
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Го знам, ако е до знаењето :)

Што барам јас во ројот? :)
незнам бре онака те прашав :)... а иначе кажи им на дечкиве џабе се филмаат, дур можат нека бегат од вмро. Ресен е СДСМ до СМРТ ... :) :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom