Дилери, увозници, продавници? ТУКА!

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Дали некој знае кој е? Сакам да тркнам и да видам што додатоци имаат за мојот Nikon 8800.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Ако го имаш купено од тука и ја чуваш кутијата од апаратот провери на неа, сигурно има кој е увозник. Или па тркни до местото и прашај кој ги увезува и дали воопшто има кај нас додатна опрема
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
точкест напиша:
Ако го имаш купено од тука и ја чуваш кутијата од апаратот провери на неа, сигурно има кој е увозник. Или па тркни до местото и прашај кој ги увезува и дали воопшто има кај нас додатна опрема
Хех, не сум ваљда толку ниска форма на интелигенција, да беше така немаше да ја отворам темава. Не е купен од тука.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
ОК јас само да кажам, и таман работа да си со таква форма на интелегенција
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
250
Поени од реакции
1
@misticen - јас кога барав за мојот ми рекоа дека може преку impex (фото лаб) да се нарача се што сакаш од refot http://www.refot.com/ а сега го отворив (по незнам колку години) и го има ова http://www.refot.com/prodaja/makedonija.asp и најди за кој град ти треба инаку у глобала се продавниците на Германос но има и некои фото студија.
еве го контакот за impex
INPEX doo

Dame Gruev 3/7,
02/ 311 4542
fax: 02/ 311 0282

e-mail: info@inpex.com.mk

www.inpex.com.mk
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Крепиев, фала ти многу. Сега ми текна, сум забележал карши Плеј кафичот кога идеш према стара железничка од лева страна мислам дека се наоѓаат, ми се враќа во главава Nikon реклама на зградата.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Абе овие биле жива катастрофа...им поминав денес, внатре едно биро од 89 година, еден изгубен тип, му кажувам дека ми треба капаче за таков и таков објектив...ко од Марс да паднал...па незнам...па да видам по каталог...па...па...и си излегов. Ебате претставништвото.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Абе овие биле жива катастрофа...им поминав денес, внатре едно биро од 89 година, еден изгубен тип, му кажувам дека ми треба капаче за таков и таков објектив...ко од Марс да паднал...па незнам...па да видам по каталог...па...па...и си излегов. Ебате претставништвото.
:pos::pos: ми се појавува една препрепресмешна слика во глава од представНИШТвОво, Мистичен пали колата и Белград или Солун ако имаш виза:) друго чаре нема
 

noviot

Форевер Aлоун :(
Член од
19 април 2006
Мислења
446
Поени од реакции
170
Јас не знам за преставништво баш, ама што сум глеал по продавнициве, знам дека pix plus држат никон дигиталци доста, па евентуално да прашаш кај нив - www.pixplus.com.mk
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Јас не знам за преставништво баш, ама што сум глеал по продавнициве, знам дека pix plus држат никон дигиталци доста, па евентуално да прашаш кај нив - www.pixplus.com.mk
Пред да поминам во Foto Inpex бев и кај овие (карши Беверли) - немаат. Влегувам, ги прашувам кај да најдам и пази му одговор на типот: "на Amazon". Серко. Па за што си отворил дуќан ебате, тогаш сите да си нарачуваме преку Amazon и EBay. Го напуниле дуќанот со мемориски картички, футроли, стаиле неколку триподи и ајде - ние сме дуќан за фото опрема.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.578
Поени од реакции
7.572
Пред некое време на некој форум прочитав дека некој дечко кој купил полупрофесионална камера (не знам ни на кој форум ни што модел беше апаратот) од Скопје, после 2-3 месеци се расипал дел од зумот или нешто слично. Го однесол во "претставништвото", му го држеле 5-6 месеци за да му го вратат и да му кажат дека не може да се поправи. Пишал имеил до компанијата до Азија, му вратиле дека во Македонија нема овластен дистрибутер на нивните производи.

Ако го најдам некаде ова, ќе ви го покажам линкот. А ништо чудно да е истото "претставништво".
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
И јас го читав истото, беше за Canon и Genel - фирмата која се претставува дека е овластен дистрибутер за Македонија (дали се овластени или самопрогласени - не навлегувам во тоа).

Инаку, овие од Foto Impex имаат соработка со дилерот за Србија и Црна Гора, не се директно овластени од Nikon.
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
26
Поени од реакции
3
Пред некое време на некој форум прочитав дека некој дечко кој купил полупрофесионална камера (не знам ни на кој форум ни што модел беше апаратот) од Скопје, после 2-3 месеци се расипал дел од зумот или нешто слично. Го однесол во "претставништвото", му го држеле 5-6 месеци за да му го вратат и да му кажат дека не може да се поправи. Пишал имеил до компанијата до Азија, му вратиле дека во Македонија нема овластен дистрибутер на нивните производи.

Ако го најдам некаде ова, ќе ви го покажам линкот. А ништо чудно да е истото "претставништво".
Иста случка со мојот Олимпус е500.
Несакајќи ја бутнав xd картичката на обратната страна, и скршив еден пин. Го одесов у ск на поправка и веќе 7 месеца нема одговор. Се јавив, ми рекоа дека го пратиле у странство, па ќе стигне демек другиот месец.. Ќе почекам уште малку ако не ми го вратат ќе ги тужам!
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Јас не знам за преставништво баш, ама што сум глеал по продавнициве, знам дека pix plus држат никон дигиталци доста, па евентуално да прашаш кај нив - www.pixplus.com.mk
Ако се 3 апарати доста, тогаш Мистичен прашај:pos:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Дилер за Olimpus во Македонија?

Nekoja informacija?

Blagodaram odnapred.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom