Дилемата на затвореникот (Split or steal)

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Кој победил во играта тој е помудар. Нигде не пишува дека е забрането лажење. На кој било начин, во согласност со правилата се разбира, победник си е победник.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Кој победил во играта тој е помудар. Нигде не пишува дека е забрането лажење. На кој било начин, во согласност со правилата се разбира, победник си е победник.
Нигде не пишува дека е помудар, ако е мудар нема да се отвори како тетратка и да си го покаже лицето и алчноста за едни посрани пари пред милионска публика.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Туку тоа е американска работа, никој со никој не се знае, му е гајле дали утре некој нешто ќе му рече, ама оди тука направи го тоа има да се каеш цел живот за одлуката :D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Нигде не пишува дека е помудар, ако е мудар нема да се отвори како тетратка и да си го покаже лицето и алчноста за едни посрани пари пред милионска публика.
Да бе, сите сте good guys. Игра против човек кој прв и последен пат го гледа во животот, мислиш дека многу му е битно што мисли тој или публиката?
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Да бе, сите сте good guys. Игра против човек кој прв и последен пат го гледа во животот, мислиш дека многу му е битно што мисли тој или публиката?
Се гледа дека не им е битно, за едни посрани 2.000 фунти, една просечна плата во Британија им прави да глумат лудило и да се лигават дека ќе делат. Тоа ти се фаќа како тука за 10.000 да се лигавиш пред цела Македонија...:eek:
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Кој победил во играта тој е помудар. Нигде не пишува дека е забрането лажење. На кој било начин, во согласност со правилата се разбира, победник си е победник.
Во оваа игра може и двајца да победат. Очигледно поимот "мудар" го имаш помешано со поимот "ѓубре".
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Па ако нерешено во било кој спорт или игра го сметаш за победа на двајцата, да, можат. :)
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Па ако нерешено во било кој спорт или игра го сметаш за победа на двајцата, да, можат. :)
Финтата е што ова не е таква обична игра каде што имаш 3 исходи, во оваа имаш 4.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
вака така старката си ја надмудри црнкињата :D

е ова баш ме интересираше, да ја сменеше црнкињата топката дали старкава ќе ја сменеше?
е тогаш ќе беше лоша жена за мене :D
Епа ако го сменеше, ќе го земеше Сплит. Значи црнкињава ќе ги земеше сите. Зошто лоша?
--- надополнето: 18 март 2013 во 14:58 ---
Да бе, сите сте good guys. Игра против човек кој прв и последен пат го гледа во животот, мислиш дека многу му е битно што мисли тој или публиката?
Абе ајде не ме заебавај. Сите луѓе што ја знаат гледаат. Јас ако би го направила ова, би ми било срам на работа да се појавам бе.
--- надополнето: 18 март 2013 во 15:00 ---
Се гледа дека не им е битно, за едни посрани 2.000 фунти, една просечна плата во Британија им прави да глумат лудило и да се лигават дека ќе делат. Тоа ти се фаќа како тука за 10.000 да се лигавиш пред цела Македонија...:eek:
Тоа и мене ми е, што парите се многу мали. За три нивни просечни плати сите да те знаат дека си измамник, треба да си не знам колку материјалиста.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Тоа и мене ми е, што парите се многу мали. За три нивни просечни плати сите да те знаат дека си измамник, треба да си не знам колку материјалиста.
Немаат сите мозок за добри дела, 95% од играчите го користат мозокот за да изманипулираат и да ги украдат парите, ама ете има и мал дел на луѓе како што се првите двајца натпреварувачи...Не е за џабе речено човечкото око е ненаситно :cautious:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Немаат сите мозок за добри дела, 95% од играчите го користат мозокот за да изманипулираат и да ги украдат парите, ама ете има и мал дел на луѓе како што се првите двајца натпреварувачи...Не е за џабе речено човечкото око е ненаситно :cautious:
Првите двајца натпреварувачи - за црнецот не знаеме дали е фер. Единствена можност му беше да оди Сплит. Белецот да не го направеше тоа што го направи, црнецов може да одбереше Стил и да го зезнеше.
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Mnogu e neubavo da uveruvas nekogo deka odis split i na kraj da go zeznes. Od druga strana, ova e samo igra t.e kviz. :D No taa starkata, auu kakva podla licnost izleze cc...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
А што би му рекола на противникот дека ќе одбереш?
Ќе му речеш оти земаш сплит. Ќе го убедиш и тој да земе сплит. Нешто како во првото видео, ќе го убедиш дека ако тој даде збор оти зима сплит, дека и ти ќе земеш сплит. Ако не ти вети, тогаш обавезно одиш на стил. И нормално, после ќе си одбереш самата стил. Бар јас така би направил. Не за друго, не им верувам многу многу на луѓето, а и сакам да си бидам осигурен дека нема јас да сум насамарениот. :) Нормално, ако тој вади стил, го заебувам 100%, а јас ништо не губам. :) Ако тој извади сплит, ќе му се извинам што не му верував и ќе му кажам дека пола од парите се негови + има кафе на моја сметка. :D

Е сеа, лошото е ако и тој размислува како мене. Then, we're fucked.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom