Диети и слабеење

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Еве нешто од мене пред 2 години како мотивација за другите, па и за мене! Сега пак сум покачен пошто не вежбав 3-4 месеци, али пак се спремам јако да симнеме некое килце







 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
55
Поени од реакции
10
Ааааа дај кажете некоја диета во која нема да гладувам и ќе иам концентрација, запишана сум на мн тешки постдипломски и мн јадам благо зш учам ...фала Ви
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
Ааааа дај кажете некоја диета во која нема да гладувам и ќе иам концентрација, запишана сум на мн тешки постдипломски и мн јадам благо зш учам ...фала Ви
епа сега ти сакаш ем да јадеш све, ем да не се мачиш... избаци благото, јади овошје за замена и секој ден пешачи,трчај,вежбај... во еден ден има 1440 минути, ти одвој 20 за вежбање.
иначе вака со седење дома и мислење за диети само ќе се
мачиш и нема мишто да постигнеш.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.358
Поени од реакции
86.573
Гледам сите тука што држат диета, тоа го прават без да јадат леб:eek:.
Јас купувам црн леб ( на кришки што е сечен ) и го јадам за 4/5 дена. Ги отфрлив благото, соленото, мрснотиите. Сега сум повеќе на манџи и салати. Мојата диета е многу едноставна,стануваш од маса кога ти е најслатко јадењето. Ако те фати "криза" за јадење ( тоа беше обично на почетокот, сега немам проблеми научен ми е организмот ) земам моркови и јаболка, ќе те заситат без проблем (y). Во текот на денот правам вежби околу саат време. Стомачни, склекови, бицепси итн ( некој ден одмарам од вежбите )... а секој ден трчам надвор, и се набилдав кондиција.Последниот оброк го имам во 7 навечер.Диетава ја држам 3 месеци и богами сум задоволен од резултатите :нинџ:. Не дека бев ептен "елегантно попунет" туку мерак ми беше да држам, а гледам дека се исплати тоа (y)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ааааа дај кажете некоја диета во која нема да гладувам и ќе иам концентрација, запишана сум на мн тешки постдипломски и мн јадам благо зш учам ...фала Ви
Земи јади зеленчук во неограничени количини и ќе бидеш добра :)
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
55
Поени од реакции
10
Земи јади зеленчук во неограничени количини и ќе бидеш добра :)

Само зеленчук.Од синојка почнав да пијам масло од лен, ауууу како забрзува метаболизам ( јас се дебелеам зашто иам УЖАСНО спор метаболизам )

Лека ноќ народе
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Само зеленчук.Од синојка почнав да пијам масло од лен, ауууу како забрзува метаболизам ( јас се дебелеам зашто иам УЖАСНО спор метаболизам )

Лека ноќ народе
Имаш бавен метаболизам зашто
1.Не си активна
2.Исхраната не ти е балансирана
3.Имаш стрес
4.Не спиеш доволно.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Зашто имам мрзливи црева :(
http://motivirajse.wordpress.com/2012/09/03/12-здрави-намирници-што-треба-да-ги-купи/
Режимов плус 3 пати во недела теретана и кардио ќе ослабнеш пола килограм сало.И ако ти личи малку имај факт дека за да потрошиш пола кило сало потребно е да согориш или да скратиш 3500 калории од исхраната.Тоа се 7 дена по 500 калории.
http://motivirajse.wordpress.com/2012/09/09/изгубете-пола-килограм-сало-со-режимо/
Програмава за вежбање со мали паузи и супер серии е создадена за топење маснотии.Не ти треба ни топачи ни не знам што.Храни се здраво и ќе бидеш добра.
http://motivirajse.wordpress.com/2012/10/13/вежбајте-p-h-a-t-за-да-го-стопите-салото/
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
А тоа што е забавен метаболизмот поради хипотиреоидизам, колку влијае на резултатите при слабеење, топење на масти?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
А тоа што е забавен метаболизмот поради хипотиреоидизам, колку влијае на резултатите при слабеење, топење на масти?
Игра улога и тоа голема.Тироидната жлезда е како термометар на нашето тело,со повеќе Т3 се топат маснотии како лудо,затоа бодибилдери ги гледаш толку васкуларни пред натпревар земаат големо количество на диуретици и Т3 за да го забрзат метаболизмот.Кажи ми си стресна периодиве,каква ти е исхраната и активноста и секако дали спиеш доволно?
 
D

dbt

Гостин
На многу места на интернетов прочитав дека ленено семе се препорачува да се сомеле и да се конзумира. Е сега пробав со кујнска машина за мелење ореви, лешници.... ама ситно е лененото семе и не го мели. Кажете некоја машина, направа за мелење вакви ситни семиња.
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
55
Поени од реакции
10
На многу места на интернетов прочитав дека ленено семе се препорачува да се сомеле и да се конзумира. Е сега пробав со кујнска машина за мелење ореви, лешници.... ама ситно е лененото семе и не го мели. Кажете некоја машина, направа за мелење вакви ситни семиња.
Вака, иди во дуќаните за здрава храна и таму ќе ти сомелат колку сакаш :) , а јас си купив масло од лен :)
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Игра улога и тоа голема.Тироидната жлезда е како термометар на нашето тело,со повеќе Т3 се топат маснотии како лудо,затоа бодибилдери ги гледаш толку васкуларни пред натпревар земаат големо количество на диуретици и Т3 за да го забрзат метаболизмот.Кажи ми си стресна периодиве,каква ти е исхраната и активноста и секако дали спиеш доволно?
Стеф, мислам дека нејголемата кочница во слабеењето ми е тој проблем, хипотироизмот. Пијам апчиња, да но, осеќам дека не иде како што треба да иде кај нормално ослабнување. Периодов не ми е многу стресе, сеа чат пат некоја нервоза, ама се решава. Исхраната ја намалив, т.е. јадам сега редовно, но со помалку калории и поздрава храна. Порано воопшто не доручкував, сега тоа е обавезно. Газирано, пржено, леб бел - НИКАКО. Ретко некад си каснувам некое колаче или ред чоколадо. Вешбам скоро секој ден, иако во домашни услови но тоа не ми е проблем.
Ама, во килажа не гледам резултати иако веке неколку недели сум на ваков мој режим.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Стеф, мислам дека нејголемата кочница во слабеењето ми е тој проблем, хипотироизмот. Пијам апчиња, да но, осеќам дека не иде како што треба да иде кај нормално ослабнување. Периодов не ми е многу стресе, сеа чат пат некоја нервоза, ама се решава. Исхраната ја намалив, т.е. јадам сега редовно, но со помалку калории и поздрава храна. Порано воопшто не доручкував, сега тоа е обавезно. Газирано, пржено, леб бел - НИКАКО. Ретко некад си каснувам некое колаче или ред чоколадо. Вешбам скоро секој ден, иако во домашни услови но тоа не ми е проблем.
Ама, во килажа не гледам резултати иако веке неколку недели сум на ваков мој режим.
Aeroben trening pesacenje,planinarenje,zumba,tocak itn.Precka ne ti e tiroidnata zlezda,ima mnofu slucaevi kade sto nepravilna ishrana,vezbanje i odmor doveduva do toa.Moj socet e da prestanes da zemas apcinja i da pocnes da se aktiviras.Bez potenje nema rez.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom