Депилирање vs. бричење на интимните делови

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Што повеќе користите депилирање или бричење на интимните делови и дали постои некој такви ли кои не се замараат како изгледаат долу. :) :D За женските е задолжително, но колку тоа го практикувваат и машките. :D Лично јас еднаш недело маанам по едно бричење колку да изгледа поубав. :)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Ја практикувам машинка, батали депилација нема шанса доле тоа :)Сакам да сум среден.Секако дека има и некој кој не се замара и не му е гајле се зависи кој како гледа на тоа за некој е уште табу тема тоа кај женско обожавам тасма или цртка некоја
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Само да ви кажам. Ако решите да се избричите после ке мора да го практикувате тоа постојано. Расте ко ненормално.
Најдобро е со користење на машинка. Ја се бричам пошо ме нервира да имам еден куп волна долу. Посебно на лето, ке ми се угуши туљов:)
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
депилација, али доколку не се поткарале многу...онака е самоубиство :icon_mrgr:
јас еднаш со брич, еднаш депилација...кога како
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
This :D

Иначе јака ви душа на тие што си ги депилирате мадињата... Ај околу пенисот разбирам до негде ама мадињата не би ги депилирал ни за 100000 евра
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
This :D

Иначе јака ви душа на тие што си ги депилирате мадињата... Ај околу пенисот разбирам до негде ама мадињата не би ги депилирал ни за 100000 евра
Има безболна депилација не сум ја испробал таа нема смисла да одам женски да ме депилират вака најарно дома удрам бричот и ај со здравје :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Има безболна депилација не сум ја испробал таа нема смисла да одам женски да ме депилират вака најарно дома удрам бричот и ај со здравје :D
А тебе поише смисла ти има машки да те депилираат? :pos:

Иначе безболна депилација (правилна не со вит крема) јас колку што знам не постои...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
А тебе поише смисла ти има машки да те депилираат? :pos:

Иначе безболна депилација (правилна не со вит крема) јас колку што знам не постои...
Не бе грешка разбра ти, нема смисла да одам кај некое си женско шо прв пат го гледам и ај оп да го извадам:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom