Депилација

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
pred nekoj mesec pocnav so brich i primetiv deka sega rastat pobrzo i so pojak koren :toe:
вечниот пробелм на нас машките.
онтопик , не се депилирам , ама планирам тоа да го сторам од хигиенски причини , нали?
нема ништо срамно , а плус и делотворно е во санитарни цели
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Со депилатор година и пол и сега неможам за се отарасам од поткожни влакна....па на козмети4ар со восок,бидејки голема мрза сум:vozbud:
 
C

cige

Гостин
Да не знае некој во Велес кај има салон за депилација? Ги депилирам градите со крема, ама некако брзо ми растат, сакам да пробам во салон:toe:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Ne koristam nisto drugo,samo depilacija...spored mene najdobar nacin da gi trgneme nesakanite vlakna:wink:
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
3
се депилилирам само со ладен восок... а апаратчиња имам ама не ги поштувам :) ме еже самиот звук
башка козметичарката ми е топ цура па покрај тоа со ќе бидам средена ќе си истерам и кафенце.... позз до Мери :):smir:
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Само депилација и тоа со топол восок и немам гајле. Малце боли на почетокот, ама се навикнуваш и секое наредно депилирање е помалку болно.
 

Ava

Член од
9 февруари 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
Uste vo salon ne sum probala.Najcesto se depiliram so masinka Zepter i da vi kazam si pustam glasna muzika i si vikam kako da peam :ija: I taka ke zemam ke se depiliram cel den ednata noga, a drugata ke ja ostavam za 2-3 dena za hrabrost da soberam (sreka nemam mnogu vlakna).A posle 2-3 dena racite. Ako mnogu pak sobiram hrabrost ke go udram bricot pa naredniot pat si peeam poglasno :music1:
Imam probano i topol i laden vosok i mnogu pomalku boli,ama mene me mrze i nemam hrabrost da se kubam sama.A mislam deka so masince i kratkite se kubat.
I krema imam probano ama toa mi e nesto kako bric mnogu rastat brgu samo sto ne mozes da se presecis.
Na intimnite delovi na preponi se depiliram so masinceto me boli ama ne mnogu, a inaku so bric.Imam probano so weet krema ama ne mozam ni misis da podnesam, a posle i problem si imav (belo pranje). Sakam na deplacija da idam ama uste malku hrabrost mi fale, mislam deka ke izdrzam.:poss:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
знае некој/а да ми каже нешто повеќе за трајна депилација? шо методи има, која е цената, дали е вистина дека трае 5-7 години и после одново мора? кој салон кај нас прави трајна депилација?
и се што може да ви текне за трајната депилација =)))
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не знам баш точно, ама мислам дека цената се рачуна по сантиметар на квадрат, или нешто така, ама колку наплаќаат не сум сигурна, секако не очекувај ни најмалку да е евтино.
Земи предвид дека многу малку салони во Скопјево (лично јас знам само за Силуете) ја поседуваат соодветната апаратура, а знаеме дека кога конкуренцијата е мала, цената е голема.
Во врска со времетраењето, као давале гаранција за 10 години.

Ама ова све се комшиски муабети од овој-оној :) Разгледај тука ако сакаш да знаеш поточно.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Nikogas ne sum otisla vo salon za depilacija i samata taa pomisla mi e jeziva.Tamu depiliraat sto devojki so ist vosok samo go proceduvaat i ne mi izgleda voopsto higienski.Jas porano si kupuvav vosok i se depilirav sama a pred pet godini si kupiv elektricno aparace za depilacija i so nego mi e super epten sum zadovolna za deset minuti se e glatko,nema dosadni vlaknenca:pipi:e malce boli na preponi ama pominuva brzo,trpi za lepota,neli?
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
1
Kazite nekoj salon vo Ohrid kade sto e bezbolno:D
Ama se soglasuva so renate:S sto devojki so eden vosok,ne biva:(
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Не знам баш точно, ама мислам дека цената се рачуна по сантиметар на квадрат, или нешто така, ама колку наплаќаат не сум сигурна, секако не очекувај ни најмалку да е евтино.
Земи предвид дека многу малку салони во Скопјево (лично јас знам само за Силуете) ја поседуваат соодветната апаратура, а знаеме дека кога конкуренцијата е мала, цената е голема.
Во врска со времетраењето, као давале гаранција за 10 години.

Ама ова све се комшиски муабети од овој-оној :) Разгледај тука ако сакаш да знаеш поточно.
не се снајдов баш на страната, појма неам кај да барам депилација, а едно по едно да ги кликам, неам нерви =)
ако во меџувреме дознаеш за цената, пиши со цитат4е за да приметам. оооо, тенкју.
п.с. од прилика? 10еу? 100еу? 50еу? од цм2?
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
не се депилирам често еднаш на 3 месеци и тоа само до колена што ќе искочи некое влакненце пошо еднаш се имам избричено и сега ми растат ама многу малце а пак надколена немам ниедно и супер ми е немам мака со депилации на двве недели да се нервирам и да квичам од болки
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Каква депилација бе,ако ме сака ок ако не пак ок.:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom