Депилација

Член од
24 август 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
а каква депилација правите топла или ладна јас топла помалку боли:salut:
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
За депилација одам кај една жена и многу е добра,ме депилира со топол восок,затоа што најдобро е со восок и најдобро е со топол восок. Имам испробано и други работи но не е ист резултатот
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
За депилација одам кај една жена и многу е добра,ме депилира со топол восок,затоа што најдобро е со восок и најдобро е со топол восок. Имам испробано и други работи но не е ист резултатот
тоталноо се сложувам ... нема нешто подобро од тооопол восок ..и к рајниот ефект е супер
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Јас се депилирам со ладен восок и сум задоволна боли малце али се издржува после ке бидеш цела мазна убавини:back:
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Па по природа имам темна кожа, и со тоа незнам зошто и сум многу влакнеста... Па почнав на депилација да одам пред една година и тоа со топол восок и супер е...

Потоа само се галам по ногата :D:D
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
јас се си депилирам сама, боли не боли тоа е . несакам некој друг да ме депилира у никој случај, а ова со поткожниве влакна ми оди на нерви стварно
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
ее и јас се депилирам, али машинка избегавам...само исклучиво восок и на лето со бричој такви ствари.......:toe:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Do sega so vosok nikad ne sum se depilirala:toe:Strav mi e:kesa:
Inace so depil krema ,a pred nekoj mesec pocnav so brich i primetiv deka sega rastat pobrzo i so pojak koren :toe:
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
депилација со ладен или топол восок..секако после исходот е супер..мазна,привлечна и секси нога:wink:
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
4
Ay izvini sto treba da zna4i toa deka mashkite sto se depiliraat se pederi ? Epa ja sum depiliran na gradite,grbot i na racete od laktite nagore (trajno) i sega peder li sum ? ne ve sfakam 21 vek sme.Inaku se depiliram na intimnite delovi posho ne mozev tamu trajno :D ali sepak ne mislam da gi ostavam vlaknata , osven sto ne izgleda ubavo taka tie zadrzuvaat mnogu miris i taka natamu..mislite deka treba da i smrdi na zenskata dodeka pusi ?:DD
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Се депилирам само со восок , некогаш на козметичар,некогаш со ленти сама :pipi:и шо знам не ме боли мн
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
samo so topol vosok malce boli ali "trpi maro za ubajna"(sho veli baba mi )...nekogash me nervira koga moram da udram i brich ali jebiga
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Се депилирам со топол восок на цело тело, освен на рацете, и умирам од болки секој месец. :icon_lol: Мрзам депилација, еј. Зошто не може да сме во некое античко време, кај што жена се поштувала природна и влакнеста, да не мора да се мучиме со тоа восоците цел живот? :(

Со ладен сум пробала, ама повеќе боли, а со ленти сама неколку пати се имам депилирано и тоа не само што боли like hell, туку и пострашно е зошто сама треба да си ја нанесувам болката. :icon_lol:

Иначе Весна депилаторката моја кај која цел живот се депилирав испадна педерка пошто се омажи и ме извиси, не депилира веќе. :( И сега сум во потрага по нова депилаторка, која уште не ја пронајдов и покрај неколку неуспешни обиди. А депилаторка е многу важна работа да ти се погоди, зошто ти чепка по интимни делови и затоа е важно со неа да се воспостави пријателски однос и доверба. :icon_lol:

Дај бе препорачајте некој асален салон? После Весна го пребарав Скопјево и резултатите беа разочарувачки... Во првиот салон немаа усул (ни завеси) па не депилираа сите тука на куп. :icon_lol: Епа не е баш пријатно да и се чепиш на некоја ни крива ни дужна и она пустата да зјапа у плафон од срам.
Таа втората депилаторка по дома што депилирала имала своја клиентела и нејќела да депилира непознати. :icon_roll Да ги молиш да заработат на тебе некој денар, работава.
Тој третиот салон, депилаторката беше очигледно лезбејка, зошто мошне несоодветно ме допираше на мошне несоодветни места и ми пружи една мошне несоодветна масажа на газе, кога се што јас сакав беше депилација. :icon_lol:

Весне, врати се, разведи се, ми требаш. :(
 
Член од
18 август 2008
Мислења
156
Поени од реакции
14
со топол восок.....дома немам време и нерви сама да се депилирам.....значи фино лепо си одам кај козметичарката....и таа си знае......горе-долу....напред -назад........ефект џам :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom