Денов звучи како...

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.500
Поени од реакции
19.911
Лакшми е Хинду божица на убавину и богатстфо.Она е симбол на добру среќу. Она е жена на Вишну, едно од три најзначајни божестфа у Хиндуизам.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom