Денов звучи како...

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Cymbaline, 23 јануари 2015.

 1. Cymbaline

  Cymbaline Wallflower

  Член од:
  14 август 2014
  Мислења:
  321
  Допаѓања:
  1.277
  Темава нека ни биде место каде еднаш дневно ќе си ја празниме душата преку песни.
  Ќе поставуваме песна што опишува случка што ни го обележала денот или песна што се вклопува со расположението што нe’ прати целиот ден. Може и да се чкртне по некое зборче, да го долови моментот целосно.

  Опишете го вашиот ден со песна!

  Јас прва, да го скршам мразот: Д Џон - Тешка категорија


  *и секако не го заборавајте општото правило во подфорум Музика на постирање преку текст линк.
   
  На zmej gorjanin, Komplex-na, Шкорпион и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. GordonGoldader

  GordonGoldader Brother Nature

  Член од:
  18 јануари 2014
  Мислења:
  445
  Допаѓања:
  594
  Последно уредено: 23 јануари 2015
 3. Prince

  Prince PsyTrance, Musica Psychedelica

  Член од:
  22 јуни 2007
  Мислења:
  1.110
  Допаѓања:
  2.984
  Весело, расположение до макс.
  Таман ко за петок, топ си е :)

  Dubioza Kolektiv "Kažu"
   
  shumecha.tableta, M-1, Makaron и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. kviki

  kviki

  Член од:
  14 јуни 2008
  Мислења:
  1.369
  Допаѓања:
  1.069
  Звучи јако. Новото правило е тапа (добро може не е ново, ама сега го видов)
   
 5. Down

  Down Stoned Jesus

  Член од:
  4 мај 2012
  Мислења:
  1.282
  Допаѓања:
  1.775
 6. macedon89

  macedon89 Провокатор по вокација

  Член од:
  22 јули 2008
  Мислења:
  763
  Допаѓања:
  527
  Последно уредено: 23 јануари 2015
 7. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.667
  Допаѓања:
  28.709
  Се гласаше за новото правило и се изгласа, не туку цивкајте непотребно :)

  Иначе

  OBOJENI PROGRAM - UMORAN JE OVAJ DAN
   
 8. Andrew

  Andrew ќ

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  5.729
  Допаѓања:
  15.236
  Editors - Sugar

  Ко насловот на песнава. Во крвта. Ах!
   
  На shumecha.tableta, F_Filter и Komplex-na им се допаѓа ова.
 9. Prime

  Prime Оптимус

  Член од:
  4 јули 2010
  Мислења:
  5.000
  Допаѓања:
  5.739
  Интересно, ај нека има уште некоја неочекувана работа. :)
   
 10. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.631
  Допаѓања:
  14.200
  Звучи како да одев на бесилка.
   
  На Komplex-na му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Chovek

  Chovek

  Член од:
  18 ноември 2014
  Мислења:
  669
  Допаѓања:
  1.774
  На ЏинЏер, zipperwow, shumecha.tableta и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.575
  Допаѓања:
  3.423
  На Chovek му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  10.691
  На shumecha.tableta му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Komplex-na

  Komplex-na

  Член од:
  18 октомври 2014
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  287
 15. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.437
  Денов звучи како музиката од оваа песна. Нежна музика која оди во склоп со облачното и врнежливо време:)

  Adele - Set fire to the rain
   

Сподели преку: