Денис Родман или Двајт Хауард?

Кој е кралот под кошевите?

  • Dwight Howard

    Гласови: 61 57,0%
  • Dennis Rodman

    Гласови: 46 43,0%

  • Вкупно гласачи
    107

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Споредбата помеѓу Денис Родман :cuc: и Двајт Хауард и не е баш лесна.

За почеток ќе пишам ред два бидејќи го следев Родман кога играше во Булс. Сакав да ја купам неговата книга Bas as I Wanna Be кога бев во Белград 97ма, ама ми фалеа неколку динари.

Денис Родман има 5 титули, од кои 2 со Детроит Пистонс на почетокот на кариерата кога бил дел од триото лоши момци, не ми текнува како се викаа друите двајца.
Потоа заминува за Сан Антонио каде што почнува да ја бои косата, да става на себе мноооооооогу тетоважи и пирсови и продолжува да ги ниже титулите најдобар скокач во лигата.
Најголема популарност стекнува кога се префрла во Чикаго.
Ако Џордан беше One man SHOW, Родман беше One man CIRCUS :pos:
Не знам колку се сеќавате на Shawn Kemp, уште еден извонреден играч, со Garry Payton го донесоа Сиетл во финалето 94 против Булс. Најдоброто финале што сум го гледал досега во мојот живот.
Таму Родман направи 2 потега кои вечно ќе ги памтам.
1. При едно насилно забивање му се качи на Кемп на рамења. Нешто што Кемп не би му дозволил на никого, па ни на Големиот О Нил.
2. Кога камерите ја зумираа во тоа време најплатената светска манекенка Синди Крафорд (да, Денис ја има ебено и оваа меѓу плејадата најпосакувани светски жени) Денис напави спектакулатно шоу.
Кемп излезе на клупа, и на негово место дојде Френк Бриковски (типичен ламберџек, ЉоЉ). Денис со своите постапки изнуди од Бриковски 3 лични и 2 технички грешки. Кемп се врати уморен назад на паркетот, можете да претпоставите дека Булс тепаа тој меч.

Едноставно она што Родман го даваше за своите тимови не се изразува преку бројки. Тоа што Родман го правеше надвор од паркетот исто така не можеше никој друг освен него. Покрај убавиците за кои знаете или не дека биле со него, тој има одено и со травестити :)
Тони Кукоч во едно интервју беше запрашан дали бил на журка на Денис, неговиот одговор беше: Само ЕДНАШ, потоа ми тебаше цела недела да си дојдам при себе.

- Двајт Хауард ако веќе сакате да го споредувте, правете го тоа то големиот Шекил О Нил. Со него наоѓам многу повеќе сличности. И во позицијата на кој игра, и во стилот, и со забивањата.
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

Одлична константација од твоја страна јас сум мал и многу го немам зафанто Денис Родман ама мислам дека бил подобар од Хауард за да го стигне Родман треба да изеде уште многу сомуни леб па да биде каоо него.:salut:
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Споредбата ама баш не си одговара!!!А ако треба да бирам би го одбрал лудакот Родман:vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Кој подолго време следи NBA дека Rodman беше многу подобар и пожесток играч,сега за сега Rodman иако Howard има многу големи шанси да биде подобар
Точно..Ретко кој го има гледано Родман и неговите потези...
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Колку и дали воопшто има сличност меѓу овие двајца......И Родман беше неколку години по ред најдобар скокач а сега и Хауард....Кој повеке му користи на својот тим????
Нема што да се размислува. Хауард моментално е најдобар центар по поени и скокови. Родман беше само добар скокач.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Dwight Howard моментално е најдобар скокач
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Гласав за Howard чисто поради тоа што дава поголем придонес за тимот, што носи поголем товар на свој грб него Родман. А иначе нема споредба.Ко прво не ни играа иста позиција.Rodman може да изнервира противнички играч со самата своја појава со што ќе игра многу послабо. е тоа немоеш да го стаиш у статистички податоци.
Toнчи ,другите двајца се Rick Mahorn Bill и Laimbeer.
 
Член од
4 април 2008
Мислења
8
Поени од реакции
1
срамота е за Howard да биде споредуван со Rodman.
што мислите за споредба Howard - Shaq и Ben Wallace - Rodman??

мислам дека Биг Бен многу повеќе личи на Родман, и според играта и според однесувањето, што никако не смее да се спореди со Хауард.

барем ја така мислам....
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Според мене Родман . Му се восхитувам на цела негова кариера посебно кога беше во булс , со Џордан и Пипен беа трио фантастико .
А за споредедба со Хавард , едноставно нема споредба , Хавард си е добар скокач , дефанзивец , куцач , истото важи и за Родман само што тој е исто така и .... циркус ман :pos2:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Хауард треба да се докажува уште пред себе.Сепак е млад кошаркар и сигурен сум дека ќе биде подобар од сега.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.792
Хауард е центар кој ќе ја обележи деценијата што следи. Се надевам дека нема да го стрефи малер со повреди. Исто така посакувам да му најдат во екипа некој добар бек со кого заедно лом ќе прават. Да не мора се сам да прави.

Јас ќе повторам дека Родман сепак ќе остане длабоко во сеќавањата на сите оние што имале можност да го гледаат како игра, се бори со кечери, глуми во разни филмови и серии и се разведува со една од најпосакуваните жени на планетата.
Таков циркус да видиме од некој друг НБА кошаркар, ќе мораме да почекаме некоја деценија.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ноуп, веќе го имаме Ron Artest... само шо го смируваат со екстремни суми пари сеа за сеа... :)
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
114
Поени од реакции
4
Џо Думарс и Ајзае Томас чинам беа другите двајца:)

Туку споредбава не ми е по ќејф баш од неколку причини, убаво кажа Tonchie Хауард е повеќе сличен на Шек од една проста причина што е прва опција во нападот, за разлика од Родман кој никогаш не бил ( а како да биде кога игла во тим со Џордан:)), а ако праиме муабет за кој е помарканта фигура, тука дефинитивно е Родман,чинам дека фраеров ја има ебено и Мадоно:)

Требало да се направи или/или помеѓу Кемби и Родман, сличностите се поголеми тука:D
 

TinyGiant

што сакам
Член од
9 април 2008
Мислења
236
Поени од реакции
3
Споредбата помеѓу Денис Родман :cuc: и Двајт Хауард и не е баш лесна.

За почеток ќе пишам ред два бидејќи го следев Родман кога играше во Булс. Сакав да ја купам неговата книга Bas as I Wanna Be кога бев во Белград 97ма, ама ми фалеа неколку динари.

Денис Родман има 5 титули, од кои 2 со Детроит Пистонс на почетокот на кариерата кога бил дел од триото лоши момци, не ми текнува како се викаа друите двајца.
Потоа заминува за Сан Антонио каде што почнува да ја бои косата, да става на себе мноооооооогу тетоважи и пирсови и продолжува да ги ниже титулите најдобар скокач во лигата.
Најголема популарност стекнува кога се префрла во Чикаго.
Ако Џордан беше One man SHOW, Родман беше One man CIRCUS :pos:
Не знам колку се сеќавате на Shawn Kemp, уште еден извонреден играч, со Garry Payton го донесоа Сиетл во финалето 94 против Булс. Најдоброто финале што сум го гледал досега во мојот живот.
Таму Родман направи 2 потега кои вечно ќе ги памтам.
1. При едно насилно забивање му се качи на Кемп на рамења. Нешто што Кемп не би му дозволил на никого, па ни на Големиот О Нил.
2. Кога камерите ја зумираа во тоа време најплатената светска манекенка Синди Крафорд (да, Денис ја има ебено и оваа меѓу плејадата најпосакувани светски жени) Денис напави спектакулатно шоу.
Кемп излезе на клупа, и на негово место дојде Френк Бриковски (типичен ламберџек, ЉоЉ). Денис со своите постапки изнуди од Бриковски 3 лични и 2 технички грешки. Кемп се врати уморен назад на паркетот, можете да претпоставите дека Булс тепаа тој меч.

Едноставно она што Родман го даваше за своите тимови не се изразува преку бројки. Тоа што Родман го правеше надвор од паркетот исто така не можеше никој друг освен него. Покрај убавиците за кои знаете или не дека биле со него, тој има одено и со травестити :)
Тони Кукоч во едно интервју беше запрашан дали бил на журка на Денис, неговиот одговор беше: Само ЕДНАШ, потоа ми тебаше цела недела да си дојдам при себе.

- Двајт Хауард ако веќе сакате да го споредувте, правете го тоа то големиот Шекил О Нил. Со него наоѓам многу повеќе сличности. И во позицијата на кој игра, и во стилот, и со забивањата.

samo dve raboti...

1. ova boldiranovo e:nenene:...MExpress vest:pos:
sto sve nema da se iznaprocita chovek za Rodman.

2. Ne moze da se sporeduvaat ovie dvajca

tolku od mene
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Двајт Хауард e legenda be!! :costumed3:zver:



 

Kajgana Shop

На врв Bottom