Денешните мажи...

HardCore

Cylon
Член од
4 февруари 2010
Мислења
139
Поени од реакции
38
Жените не се криви за ништо. Тие отсекогаш знаеле каков маж сакаат. Дали тоа бил најдобриот ловец од праисторијата или најдобриот бизнисмен од денешницата и се помеѓу. Спонзоруши од секогаш имало и секогаш ќе ги има. А што со останатите девојки кои не се такви. Поентата е тоа што машките станаа многу феминизирани, мазни и премногу комотни само на Facebook. Не ми е јасно само, што толку бакнување на секое видување помеѓу дваица мажи. Алооо, има толку многу девојки за бакнување, а вие...
Како што дознав од досега прочитаното, на мажите им сметаат девојки кои сакаат „сепариња“ - па не излегувај на места каде што има такви девојки, затоа што ТИ и даваш лажна слика на девојката дека можеш да си дозволиш финансиски да бидеш со неа и да ја спонзорираш.
Па после крив ти ѓавол.
--- надополнето: 17 септември 2013 во 19:22 ---
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Без некој убав капитал следуваат сите дилеми дали еден маж е доволно добар за една девојка... Секој треба да си се снајде за да си изгради удобен живот... Од една страна ги разбирам и женските... Која сака да живее во сиромаштија и да се мачи?

Зошто кога има момци што имаат капитал, понашање на место, би избрале некој поубав и подобар ама да биде сиромашен? Колку и да звучи нефер така стојат работите..

А и богатиот живот ти овозможува повеќе удобности, грижа за себе, начин на размислување... Се тоа делува како ќе се поставиш и каква девојка имаш.. На крај краева колку и да се убедуваме парите се наголемиот фактор не за џабе секој втор оди на печалб негде, наоѓа начин да дојде до пари...
Брат респект !!! Но незнам зошто бараат верност и џентлменство од намрштени фаци со БМВ со 1 кило злато, со 10 стана и куќа на водно и вила во охрид, со некој клошарски стил ( извинете се збунив „СВОЈ СТИЛ БРАТЕ “ ) Златни секако дека нема да е се исто коа тој те купил со пари тебе, ЌЕ КУПИ И ДРУГИ !!!!
 
2

~2A

Гостин
Денешниве мажи во поголем процент не можат да ги задоволат потребите на овие современо потковани жени за нивните потреби. :rolleyes:
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Денешниве мажи во поголем процент не можат да ги задоволат потребите на овие современо потковани жени за нивните потреби. :rolleyes:
Можат. Само не знаат како. :D
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.379
Поени од реакции
46.765
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Денешниве мажи во поголем процент не можат да ги задоволат потребите на овие современо потковани жени за нивните потреби. :rolleyes:
А кај се потковуваат жениве?За да ги задоволиме де!:D
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Денес нема мажи денес се или феминизирани педерчиња или се билдери мажи тешко.
Ти во која група спаѓаш? Пошто на две групи само ги делиш.
Билдер си? Не ми се верува дека си, со толкава должина на долниот ти.

Заклучок: Феминизирано педерче.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Ти во која група спаѓаш? Пошто на две групи само ги делиш.
Билдер си? Не ми се верува дека си, со толкава должина на долниот ти.

Заклучок: Феминизирано педерче.
Не сум јас денешен мори бубашвабо
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Не сум јас денешен мори бубашвабо
Ааааааа ти си праисториски. Од врeмето на диносаурусите си. Така е, како ли само можев да заборавам.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Денешните мажи се како оние двајцана битолски педери, Ставрено и Лепетено.

Се ко со моч праено и closet-ирано.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Денешните мажи се како оние двајцана битолски педери, Ставрено и Лепетено.

Се ко со моч праено и closet-ирано.
Абе каде си ти?

Ми недостигаше.

:)

Како се пријателите на жена ти? Се е во ред, да не се секирам? :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Денешните мажи се како оние двајцана битолски педери, Ставрено и Лепетено.

Се ко со моч праено и closet-ирано.

Со разводнета моч
--- надополнето: 15 октомври 2013 во 15:51 ---
А бе, возам денес низ Битола и кого да видам, се педерлаана стегнати во тесни пишман фармерки и залижани косуленца, заникојникаквени и тук таму некоја Буч и си велам, дали вистинските мажи останаа само во Прилеп и Радовиш, како и оние по дома скопјани кои им е мака да излезат низ град за да не се соочат со педерлаанана која се поприсутно лае по форуми, а на јаве и во реалност се крие како пиче подкошулно.
А бе, ф'фравки се сите мажуленца одзаднообработни. Ко оња болдиранион битолчанмашкоженцки и Лепетено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom