Дежурна ординација! ( отворена е нова тема, оваа стои само за читање )

Статус
Затворена за нови мислења.

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Лекар пријателе лекар,ја мислев не е ништо а уствари ангината била предизвикана од доста заебан вирус и завршив на инфективна...така да трк на лекар
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ih bre lekar ... ne verujem ja na lekari ...plus mi e strav od inekcii

Ova mi e staraboljka mene grlo osetlivo ko na devojchence mi e ... vitamin C mora da pomaga u kraen slucaj OSPEN ama ne sakam uste da trujam telo so antibiotici pa da vidam sto drugo chare ima ako ima ...krajno e LEKAR
 

baldzi

Fascination Never Ends!
Член од
16 јуни 2006
Мислења
176
Поени од реакции
3
Мора да одиш на лекар оти вака ни ке се излечиш ни па ке ти помине најубаво си е адекватно лекување ама ти си знаеш
 

VOYAGER

Хиперактивен теоретичар на заговори
Член од
5 октомври 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
Fala decki

Nego imate li nesto samo so ishrana kako ja da prebolam ova osven samo supi da jadam pileshki ?

Mene mi rekoa jadi sladoled i toa mnogu ja zacuden uste go merkam sladoledot u frizider ...

U sekoj slucaj fala za sovetite
Јас Ве советувам:
Ако имате некој ( каков и да е ) здраствен проблем,одетеси на лекар,зошто со здравјето на човекот нема играње...
Кој ќе биде виновен ако некој по наша препорака ( наша-ние членовите на кајгана форумот ) купи некои апчиња што не се соодветни за неговата дијагноза,и му се деси нешто?или да го загуби животот...
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Абе така е ама од сладолед и од витамин Ц никој не умрел како ни од стрептолете, нема сеа да даваме инструкции како да оперираме луге на суво... чисто онака ја прачав алтернативна медицина...билки . чаеви, исхрана
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Јас Ве советувам:
Ако имате некој ( каков и да е ) здраствен проблем,одетеси на лекар,зошто со здравјето на човекот нема играње...
Кој ќе биде виновен ако некој по наша препорака ( наша-ние членовите на кајгана форумот ) купи некои апчиња што не се соодветни за неговата дијагноза,и му се деси нешто?или да го загуби животот...
Eee да бе...видиш,ќе треба после пари за цвеќе да собираме.:pos2:
Овде совети се даваат претежно од лично искуство на членовите,ама тоа се СОВЕТИ!
А некои од членовите се дипломирани лекари или па студенти по медицина така да.....Нема за што да се грижиш!:helou:
 

Goki_san

Dzabolebar of the month
Член од
16 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
1
Daj kazete lek za grlo, celo grlo mi e poteceno :nesum:
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
-2 лажици јаболков оцет во чаша со вода и 2 лажици мед...
или преку целиот ден наместо вода пиј млеко со мед ке видиш како ке попушти грлото...

Ако имаш и настинка Витамин Ц и Аспирин...
 

Goki_san

Dzabolebar of the month
Член од
16 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
1
-2 лажици јаболков оцет во чаша со вода и 2 лажици мед...
или преку целиот ден наместо вода пиј млеко со мед ке видиш како ке попушти грлото...

Ако имаш и настинка Витамин Ц и Аспирин...

фала ти друже
 
Г

Гоццццце

Гостин
Како се викаа оние таблетине против болка во грлото? Не септолете оние другите.. Што ги има во 5 различни видови , сите имаат антибактериско дејство?
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Strepsils ако мислиш на тие. А која боја за што е незнам. Прашај во аптека, ќе ти кажат.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Како се викаа оние таблетине против болка во грлото? Не септолете оние другите.. Што ги има во 5 различни видови , сите имаат антибактериско дејство?
strepsilis se vikaat, najdobri se plavite, zs so anestetik se vnatre pa pomaga mnogu protiv bolkata,a pozelno tie da si zemes i pantenol tableti, zs ja obnovuvaat sluzokozata na grloto:)
 
N

NightFuneral

Гостин
More ja vikam na lekar da otides,mene taka neznaea da mi otkrijat dali se zaushki ili angina, poso voda piev so lazice od so bese oteceno grloto.Na karj me spasija dve inekcii i med so limon.
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Aj edno prasanje zasto ponekogas mi doaga da povracam posebno od koga ce pusam cigare a pritoa ne sum jadel pred toa ili sum jadel malku?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
зашто никотинот и другите состојки на цигарата ја иритираат слузокожата на желудникот, а особено кога е празен желудникот-уште полесно се иритира. ако продолжиш така, во најдобар случај ќе добиеш гастритис, а може и чир да си направиш...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom