Дежурна Ординација! #2

Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.248
Поени од реакции
41.634
Дефинитивно не беше непотребен преглед. Имав претходно полипи и мораше контролна колпноскопија . И сега за 5 години повторно,бидејќи имам фам.анамнеза на таа болест. Рак на дебело црево.
Автоматски споено мислење:


Да,точни е да сум во пжс,но болката е подруга. Денес немам болки,но чуство на језа,но тоа чуство е од пред 3 месеци. Можеби е некоја нетолеранција на храна. Приметувам дека кога јадам бел леб,така ми се прави.
А во однос на болките,ми кажаа дека немало ништо од колоноскопијата посчедица,тоа биле највероватно адхезиите,коишто ги имам ,но чудно ми е зошто после колпноскопијата болката се појави.
Ова што пишуваш делува ко синдром на нервознин црева исто ко оној што сереше нон стоп. Тоа е на нервна база и се решава на психијатар со терапија.
 
Член од
27 август 2024
Мислења
5
Поени од реакции
1
Ова што пишуваш делува ко синдром на нервознин црева исто ко оној што сереше нон стоп. Тоа е на нервна база и се решава на психијатар со терапија.
Па највероватно тоа ако го имам,ќе се видеше на колоноскопија нешто.
 
Член од
28 јануари 2023
Мислења
14
Поени од реакции
6
Не знам дали е за тука темава,ама пред три дена се здобив со силен удар од предмет по главата ,немаше хематом или да изгубам свест,ама сега три дена имам главоболки. Идам на работа така,немам проблем ,но не знам дали има некоја последица од тоа. Мислење?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.676
Поени од реакции
7.317
Не знам дали е за тука темава,ама пред три дена се здобив со силен удар од предмет по главата ,немаше хематом или да изгубам свест,ама сега три дена имам главоболки. Идам на работа така,немам проблем ,но не знам дали има некоја последица од тоа. Мислење?
Pod hitno na lekar i po mozhnost CT
 
Член од
28 јануари 2023
Мислења
14
Поени од реакции
6
Pod hitno na lekar i po mozhnost CT
Ќе почекам до утре бидејќи сум дома да видам дали ќе е подобро ,матичниот вика чим немаш симптоми на потрес на мозок добар си ,но секако ќе отидам утре доколку остане главоболката.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.676
Поени од реакции
7.317
Ќе почекам до утре бидејќи сум дома да видам дали ќе е подобро ,матичниот вика чим немаш симптоми на потрес на мозок добар си ,но секако ќе отидам утре доколку остане главоболката.
Abe zaboraj matichen.
A shto ako imash nekoe vnatreshno krvarenje?
Matno pred ochi?
Zuenje vo ushite?
Nekooridinirani dvizhenja?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom