Дежурна Ординација! #2

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Si sedam na PC denes , stanav da otidam do wc i vo dnevna mi se svrte ( mi se stemni ) na 3 sekundi i posle nishto. ali onaka ko da kje se onesvestev
Od shto e? seriozno nesho mozhe da e ?
Си станал нагло затоа ти се свртело. И мене ми се има дешавано :)
 

StiflerAerodrom

Nepoznato Џубре
Член од
12 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
1

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
бев искривен предтоа , имаше нешо интересно на ТВ и главата ми беше на лева страна цело време ..
Незнам каква врска би имало ова... поубаво нека ти даде совет некој поупатен во тие работи.:)
Ама не би требало да е нешто сериозно...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Денес пиев ептен јако нескафе а не бев најаден и знае понекад од тоа да ми се лоши.
Иам астма и понекогаш од Смогот кој го има ненормално многу во скопјево знае да ми смета.
Се напнав ептен на физичко се изморив до 100ка плус праев малце склекови дома
Можда некој од овие ствари се причините ?
( не пијам више кафе ) :D
Moже да се тие причина а и ако нагло си станал да одиш во WC може да ти се сврти. Можно е и притисок/шеќер да ти паднал. Ако ти се повтори во следниве неколку дена, исконсултирај се со доктор.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Луѓе,итно е.Како да се покачи температура на лице кое моментално има 35,8 степени?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Луѓе,итно е.Како да се покачи температура на лице кое моментално има 35,8 степени?
Покриј го и триј го по рацете и нозете за да се повиши циркулацијата, дај жив компир, тиква пиретици се тоа
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.540
Поени од реакции
14.673
Луѓе,итно е.Како да се покачи температура на лице кое моментално има 35,8 степени?
нека се трие по градите и нека се движи колку што можи, пробај со компир ама да не крени температура па така.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Нека ги стаи и нозете во леген со топла вода и после нека облече 2-3 пара чорапи.
 

StiflerAerodrom

Nepoznato Џубре
Член од
12 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
1
Moже да се тие причина а и ако нагло си станал да одиш во WC може да ти се сврти. Можно е и притисок/шеќер да ти паднал. Ако ти се повтори во следниве неколку дена, исконсултирај се со доктор.
Ми се случило и порано но ситуацијата е иста ..
Стануам од Компјутер и од темно влагам и светло и само во такви ситуации ми се случило
макс 2-3 пати .
Не знам што е со мојата психа но што и да ми се случи се го поврзувам со некои тешки болести , еве сеа ова го поврзувам со тумор и сум ненормален .
Утре ќе идам на доктор да видам што е ..
 
П

Пепси_

Гостин
Животен проблем..........


многу мака имам со одењето по мала нужда,најчесто се случува и е многу тешко за контролирање кога сум на патувања долги,или во странство при прошетки и така натаму. Дали е од возбуда,нервоза и до самата психа незнам,ама многу често се случува тоа да ми биде приоритет при патување дали превозот има тоалет и тако даље. Обично дома немам некој таков проблем си одам нормално во зависно од примените течности,ама не е така со ова другото.

Незнам дали да идам да ја проверам бешиката или шознам што друго,сепак сум млад за вакво нешто ?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.567
Поени од реакции
7.949
Ми се случило и порано но ситуацијата е иста ..
Стануам од Компјутер и од темно влагам и светло и само во такви ситуации ми се случило
макс 2-3 пати .
Не знам што е со мојата психа но што и да ми се случи се го поврзувам со некои тешки болести , еве сеа ова го поврзувам со тумор и сум ненормален .
Утре ќе идам на доктор да видам што е ..
Немаш тешки болести и престани да мислиш на глупости! Доколку не боледуваш од хронични блести, причината е најверојатно нагло паѓање на притисокот.
Не си единствениот и се случува кај доста луѓе.

Посети го матичниот лекар да се увериш дека за џабе се нервираш!
--- надополнето: 30 јануари 2013 во 23:25 ---
Животен проблем..........


многу мака имам со одењето по мала нужда,најчесто се случува и е многу тешко за контролирање кога сум на патувања долги,или во странство при прошетки и така натаму. Дали е од возбуда,нервоза и до самата психа незнам,ама многу често се случува тоа да ми биде приоритет при патување дали превозот има тоалет и тако даље. Обично дома немам некој таков проблем си одам нормално во зависно од примените течности,ама не е така со ова другото.

Незнам дали да идам да ја проверам бешиката или шознам што друго,сепак сум млад за вакво нешто ?
Немаш проблем
 

StiflerAerodrom

Nepoznato Џубре
Член од
12 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
1
Немаш тешки болести и престани да мислиш на глупости! Доколку не боледуваш од хронични блести, причината е најверојатно нагло паѓање на притисокот.
Не си единствениот и се случува кај доста луѓе.

Посети го матичниот лекар да се увериш дека за џабе се нервираш!
--- надополнето: 30 јануари 2013 во 23:25 ---


Немаш проблем
Иам астма , али во онаа најлесна фаза што е алергична астма ..
 
П

Пепси_

Гостин
Немаш тешки болести и престани да мислиш на глупости! Доколку не боледуваш од хронични блести, причината е најверојатно нагло паѓање на притисокот.
Не си единствениот и се случува кај доста луѓе.

Посети го матичниот лекар да се увериш дека за џабе се нервираш!
--- надополнето: 30 јануари 2013 во 23:25 ---


Немаш проблем
Како бе немам проблем,пр. ја шеташ франција,ајфеловата кула ја гледаш се тоа убаво на отворено си,нема ни 1 ќоше,нема ни 1 локал каде да се пикнеш,а тебе ти се премочува ти иде да го вадеш и пред сите......

Ова е пример,но ми се деси на сред паркинг меѓу коли,арно оти беше вечерта па никој не виде :pos: :facepalm:

а додека патувам избегавам се повеќе да јадам и да пијам од страв......
 
А

Атомската мравка

Гостин
Како бе немам проблем,пр. ја шеташ франција,ајфеловата кула ја гледаш се тоа убаво на отворено си,нема ни 1 ќоше,нема ни 1 локал каде да се пикнеш,а тебе ти се премочува ти иде да го вадеш и пред сите......
Ова е пример,но ми се деси на сред паркинг меѓу коли,арно оти беше вечерта па никој не виде :pos: :facepalm:

а додека патувам избегавам се повеќе да јадам и да пијам од страв......
Јади лесна храна пред/кога патуваш како компири варени, варено пилешко, банани а за пиење чај од камилица ако си во можност.. и обавезно избегавај млечни производи секакви и најбитно не мисли на тоа и таман ќе биде :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom