Дежурна Ординација! #2

A

AnFem

Гостин
Ми пука левото уво. Она внатре али не како да е полно па од влажното време на крцка туку на моменти кога ќе се напрегнам или слично има некој звук како откуцај на срце така иде. Некој нешто?
Јас знам. Ќотек! Бегај од темава! :)
 
T

Torchyrus

Гостин
Пред 4-5 дена почнав да се фрлам со брунчиња од почеток имав само по некое ,но ден по ден се повеќе и повеќе и сега еве целиот од главата (дури и во косата ) до половината сум со брунчиња сабалјево гледам некако како да исчезнуваат по малце ама пак не сум сигурен ,не ме чешаат освен ако не ги допирам , вчера бев кај матичниот лекар ми рече дека се од нешто што сум јадел или ако сум облекол некоја нова блуза , блуза нова облеков во саботата вечер ама 100% знам дека е перена , за јадење неам ништо ново јадено што не сум јадел предходно ... апчиња ми препиша да пијам Цетиризин .. помош повеќе некој ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Пред 4-5 дена почнав да се фрлам со брунчиња од почеток имав само по некое ,но ден по ден се повеќе и повеќе и сега еве целиот од главата (дури и во косата ) до половината сум со брунчиња сабалјево гледам некако како да исчезнуваат по малце ама пак не сум сигурен ,не ме чешаат освен ако не ги допирам , вчера бев кај матичниот лекар ми рече дека се од нешто што сум јадел или ако сум облекол некоја нова блуза , блуза нова облеков во саботата вечер ама 100% знам дека е перена , за јадење неам ништо ново јадено што не сум јадел предходно ... апчиња ми препиша да пијам Цетиризин .. помош повеќе некој ?
Најсложени се нафрлањата вакви на кожа затоа што можат да бидат иницирани буквално од се`, можеби си облекол нова блуза ама може и машината/прашакот да зезнале работа. Нашава машина дома некад ја фаќаат лудите и не ги пере убаво алиштата, облеков едни фармерки и кога се видов вечерта бев нафрлана и јас. Можно е и од шампон некој да си се нафрлал, можно е да не си јадел ништо ново ама па тоа што си јадел да било сомнително, исто ми се има десено да добијам алергија од паштета која се` уште беше во рокот на траење ама можеби била седена на сонце.
Заклучок, пиј ги апчињата, можеш и лоратадин да земеш ама знај дека овој лек успива, штом ти поминуваат значи нешто моментално е, без гајле.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Пред 4-5 дена почнав да се фрлам со брунчиња од почеток имав само по некое ,но ден по ден се повеќе и повеќе и сега еве целиот од главата (дури и во косата ) до половината сум со брунчиња сабалјево гледам некако како да исчезнуваат по малце ама пак не сум сигурен ,не ме чешаат освен ако не ги допирам , вчера бев кај матичниот лекар ми рече дека се од нешто што сум јадел или ако сум облекол некоја нова блуза , блуза нова облеков во саботата вечер ама 100% знам дека е перена , за јадење неам ништо ново јадено што не сум јадел предходно ... апчиња ми препиша да пијам Цетиризин .. помош повеќе некој ?
цетиризин е антихистамин, за алергија, ама можеби би било подобро и крема некоја, за побрзо да ти поминуваат, а и да не те чешаат. Може сега не се чешаш, ама во сон можеш партал да се направиш. Прашај во аптека, најдобро ќе те советуваат каква да земеш
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Пред 4-5 дена почнав да се фрлам со брунчиња од почеток имав само по некое ,но ден по ден се повеќе и повеќе и сега еве целиот од главата (дури и во косата ) до половината сум со брунчиња сабалјево гледам некако како да исчезнуваат по малце ама пак не сум сигурен ,не ме чешаат освен ако не ги допирам , вчера бев кај матичниот лекар ми рече дека се од нешто што сум јадел или ако сум облекол некоја нова блуза , блуза нова облеков во саботата вечер ама 100% знам дека е перена , за јадење неам ништо ново јадено што не сум јадел предходно ... апчиња ми препиша да пијам Цетиризин .. помош повеќе некој ?
А локално мачкаш нешто? Земи сапун од докторс од катран (црн е) и избањај се со него. Имав пред еден месец слична реакција на челото и користев синодерм гел.
 
2

~2A

Гостин
Не ми иди (ше) умот и користев туѓи бикчиња за бричење и сега околу вратот ми се направија нешто ко црвени струпчиња слични како акни,што да правам?
-Добро ли е паста да клам или?
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Не ми иди (ше) умот и користев туѓи бикчиња за бричење и сега околу вратот ми се направија нешто ко црвени струпчиња слични како акни,што да правам?
-Добро ли е паста да клам или?
Не, ќе ги довоспалиш. Со некој ph неутрален сапун миј се и не ги пипкај. Ќе ти пројдат за два три дена..
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Не ми иди (ше) умот и користев туѓи бикчиња за бричење и сега околу вратот ми се направија нешто ко црвени струпчиња слични како акни,што да правам?
-Добро ли е паста да клам или?
А тие што ги користеле бикчињата, да не не се бричеле на фаца само, туку и на други места ?
 
2

~2A

Гостин
А тие што ги користеле бикчињата, да не не се бричеле на фаца само, туку и на други места ?
Врска неам упм.
Ако навистина се имаат бричено и на срамните места и сеа?!?! Лелеееее колку сум без мозок мамето да си е... :mad:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Врска неам упм.
Ако навистина се имаат бричено и на срамните места и сеа?!?! Лелеееее колку сум без мозок мамето да си е... :mad:
па ти од кого ги зеде жити се? од комшиите? :unsure: ах бе деца...
како што ти рекол членот погоре би требало за 2-3 дена да ти поминат, ако не мисли му ја
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Не ми иди (ше) умот и користев туѓи бикчиња за бричење и сега околу вратот ми се направија нешто ко црвени струпчиња слични како акни,што да правам?
-Добро ли е паста да клам или?
Во аптека оди и купи Хлорамфеникол лосион, ќе ги уништи бактериите....
И друг пат не употребувај бикчиња од други луѓе, не ти се доста твоите бактерии, уште од други да насобираш...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~A~
2

~2A

Гостин
Во аптека оди и купи Хлорамфеникол лосион, ќе ги уништи бактериите....
И друг пат не употребувај бикчиња од други луѓе, не ти се доста твоите бактерии, уште од други да насобираш...
Шо пари е од прилика?
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Може ли од расипан заб да имам лош здив? Незнам што е од сабајле се утепав од миење заби и џвакање мастики. Ова до сега ми се нема случено ама навистина лошо мириса, како на скапано нешто :sick:
 

StiflerAerodrom

Nepoznato Џубре
Член од
12 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
1
Кои се симптомите на рак и тумор ?
Ептен сум загрижен деновиве , главава ко бувално да ми е празна , цел сум изгубен неам ориентација а имав темпратура ( сумњам дека беше ) на час пред да одговарам бев црвен топол али кога дојдов дома измерив и немав . Мала некоја главоболка иам и тоа...
Кои се симптомите ?
ептен ме руши психички :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom