Дежурна Ординација! #2

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.751
Поени од реакции
8.247
Не сум имал удар и не ме боли туку ме стега цела, како да ми е исполнета со воздух или како да ми е потечена ја чувствувам. Значи некоја тапа ако може да се нарече болка, која ми создава непријатност...
Земаш од аптека, аналгин, ибупрофен, кафетин, па ако не помине ќе идеш кај матичниот да ти даде посилни лекови.
 
Член од
24 септември 2012
Мислења
29
Поени од реакции
11
Да не си заљубен ти бе машко :) стомак не те фаќа ? :))
И бај д веј психички е, зимај бедоксинче 21 ден 3х2 таблетки на ден мислам дека ќе се олабавиш :) и да чај од мајчина душичка исто пред спање.
Нема врска заљубен не заљубен :D
Мислам дека е до психата,летото на одмор мн се разболев и од тогаш ми падна психата,мислам само на глупости и поќе се плашам од некој работи...
иначе пијам 3 пати денот бедоксин веќе 8-9 дена
а цигарите,имат некое влијание?
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Нема врска заљубен не заљубен :D
Мислам дека е до психата,летото на одмор мн се разболев и од тогаш ми падна психата,мислам само на глупости и поќе се плашам од некој работи...
иначе пијам 3 пати денот бедоксин веќе 8-9 дена
а цигарите,имат некое влијание?
Ништо не ти е и џабе пиеш B6. :) Разговор со пријатели, со родител, кажи си ги маките, мислите и ќе ти помине.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Некој да ми препорача нешто природно (или не толку природно, ама да не е тешко за бубрези и црн дроб) за регенерација на нервите? За физичка регенерација на иритирани/лесно оштетени нерви од херпес зостер.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Некој да ми препорача нешто природно (или не толку природно, ама да не е тешко за бубрези и црн дроб) за регенерација на нервите? За физичка регенерација на иритирани/лесно оштетени нерви од херпес зостер.
B6 и интегрални житарки...да можеш и пивски квасец свеж.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Некој да ми препорача нешто природно (или не толку природно, ама да не е тешко за бубрези и црн дроб) за регенерација на нервите? За физичка регенерација на иритирани/лесно оштетени нерви од херпес зостер.
Toa што кажа членот над мене, можеш и таблети од пивски квасец да си купиш :)
 
T

Tetro

Гостин
Некој да ми препорача нешто природно (или не толку природно, ама да не е тешко за бубрези и црн дроб) за регенерација на нервите? За физичка регенерација на иритирани/лесно оштетени нерви од херпес зостер.
moze B6, moze i pivski ko sho ti kazaa. Ama integralnite, zameni si gi so integrali slobodno, i povekje sport, peshachenje vo priroda, dishenje cist vazduh, lesna hrana i tecnosti.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
B6 и интегрални житарки...да можеш и пивски квасец свеж.
Toa што кажа членот над мене, можеш и таблети од пивски квасец да си купиш :)
Мучас грасиас, ќе пробам со витаминиве, а квасец не смеам, ама може да пробам да ги залијам другиве лекови со пиво :D
Ако има некој уште некоја сугестија, па дури и за бабини лекови, слободно нека сподели :)
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Мучас грасиас, ќе пробам со витаминиве, а квасец не смеам, ама може да пробам да ги залијам другиве лекови со пиво :D
Ако има некој уште некоја сугестија, па дури и за бабини лекови, слободно нека сподели :)
Литро боза и трк на планина. Исто банани грав и леќа ти е добра храна. Од месо конзерва туна.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Кафетин колд(оној во ќесичка што е) мора да се пие на 6 часа? Или смее и порано?
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Кафетин колд(оној во ќесичка што е) мора да се пие на 6 часа? Или смее и порано?
Ако не се чуствува добро може но макс е 4 дневно. Ништо нема да стане ако земе дупла доза.
 
П

Пепси_

Гостин
Отежнато дишење? т.е. поточно прам муабет со некој или имам нешто работа се фокусирам таму и немам гајле,почнувам да мислам на дишењето и имам подреба од длабоко дишење, си мислам дека тешко дишам, и така веќе 3-4 недели... ми се случва поќе пати денот, дали е до психата или шо е незнам... бедоксин помага?
Активен ли си (спортување,теретана) ? ако не веднаш почни посебно вежби за градниот кош....

ѓабе ќе се клукаш со бедоксин и дијазепам,тоа ќе ти ги опушти мускулите моментално и после некое време пак ќе те стегне и ќе те тера длабоко да вдишуваш.
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
278
Поени од реакции
212
Imam seriozen problem imam zamasten crn drob veke nekolku meseci dali znae nekoj od vas za nekoj dobar lek sto ke ima efeket ako znae nekoj go molam da kaze ili neka pise na PP
 
Член од
24 септември 2012
Мислења
29
Поени од реакции
11
Активен ли си (спортување,теретана) ? ако не веднаш почни посебно вежби за градниот кош....

ѓабе ќе се клукаш со бедоксин и дијазепам,тоа ќе ти ги опушти мускулите моментално и после некое време пак ќе те стегне и ќе те тера длабоко да вдишуваш.
последно во јуни вежбав в теретана, моментално не сим физички активен ич, ама баш ич... значи то можи да помогни?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
CasualsBitola

Друже, ти имаш проблеми со психата исто како и мене, сеуште имам повремено тахикардија, осеќам дека тешко дишам на некој период, се возбудувам лесно, се нервирам лесно... Среди си ги мислите!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom