Дежурна Ординација! #2

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.760
Поени од реакции
7.587
Неа инекции како превентива најверојатно, а ти ако е за два дена ќе преживееш:D
 
Член од
21 март 2009
Мислења
166
Поени од реакции
2
Дечки ..можеби е малку чудно прашањето..Но нешто чудно ми се случува долГо време.Осекам треперење во главата внате..во вратот исто така.. тоа се случува коа ке легнам да спијам.? ХЕЛП ?
Дали на некој му се случило нешто слично ..стравувам да не е рак на мозокот нешто.. :( .. дали со крвна слика може да се види дали имам нешто на мозокот или... ??
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Не тропај глупости,каков рак на мозокот. Ако имаш рак на мозокот ке имаш постојани главоболки,гадење што ти уште не.Нема потреба од страв,само се консултирај со доктор :)
 
Член од
21 март 2009
Мислења
166
Поени од реакции
2
Не тропај глупости,каков рак на мозокот. Ако имаш рак на мозокот ке имаш постојани главоболки,гадење што ти уште не.Нема потреба од страв,само се консултирај со доктор :)
Немам главоболки ниту гадење ниту повракање ..Ти благодарам ;)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
И ја имам сличен проблем,али немам треперење во главата,него го осеќам пулсот во главата,а и во рацете и нозете.Ке помине се со тек на време,уживај :)
 

StiflerAerodrom

Nepoznato Џубре
Член од
12 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
1
Во грлото осеќам ко да имам нешто ... чепкам со чиста чепкалка со уво али ништо...
позади тоа топчето на средина што е или пак на него
Што да правам (иритира)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Си го осеќам пулсот низ целото тело,а немам никакви главоболки ништо.Значи само тоа..некоја помош?
 
Член од
21 март 2009
Мислења
166
Поени од реакции
2
Си го осеќам пулсот низ целото тело,а немам никакви главоболки ништо.Значи само тоа..некоја помош?
Чим мене не ми е ништо и тебе не ти е :P .. еве мене 2 дена ми мрдат прстите ...и горе кај рамото ..пукнав .. :( . и мајками исто ко тебе ..не може дури ни да спие , си го осека пулсот .. и многу ја нервира тоа .. :)
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
имам еден проблем, кога ќе притиснам на главата точно на средината на черепот осеќам некоја глупава болка како да си го фаќам мозокот, како да немам коска. работам во теретана, цело време сум под клима, дали може да е од тоа или е нешто друго? немам никакви други болки освен кога ќе ја стиснам главата на тоа место. понекогаш знае да ме боли глава ама тоа при промени на време и кога сум премногу уморен...
 
Член од
15 август 2011
Мислења
125
Поени од реакции
40
антибиотици и алкохол не се меша така?
ако измешаш шо се дешава?
1-2 пива може?
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Imam problem na esen i zimno vreme mi se pojavuva na kosata kako perut i kako da se ljupi kaj vegite pa dali znae nekoj kako da go eliminiram toa ..(da napomnam deka toa trae 4-5 meseci inace drugite meseci se e vored ).
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Imam problem na esen i zimno vreme mi se pojavuva na kosata kako perut i kako da se ljupi kaj vegite pa dali znae nekoj kako da go eliminiram toa ..(da napomnam deka toa trae 4-5 meseci inace drugite meseci se e vored ).
Тоа најверојатно ти е себореја, има специјални шампони за тоа, види доктор нека ти препорача. Имам слушнато дека сребрената вода помага за тоа, мои блиски лица го имаат овој проблем и сега почнаа да користат сребрена вода па ќе видиме дали ќе има подобрување
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Тоа најверојатно ти е себореја, има специјални шампони за тоа, види доктор нека ти препорача. Имам слушнато дека сребрената вода помага за тоа, мои блиски лица го имаат овој проблем и сега почнаа да користат сребрена вода па ќе видиме дали ќе има подобрување
Во аптека има таква сребрена вода така ?
 

StiflerAerodrom

Nepoznato Џубре
Член од
12 мај 2012
Мислења
30
Поени од реакции
1
Епа штом нема пневмонија нема гајле, побрзо ќе помине. Ок првата бактерија е причинител на грип, веројатно има подослабен имунитет затоа ја има подолго.
Нека зема Ројал жели, капсули од матичен млеч за да си го поврати имунитетот, и Авелокс за да се реши од бактерииве. Лекот е многу ефикасен.
Баш ме интересира што ќе и речат во сиситина. Овој лек ретко го пишуваат зошто е многу јак,најчесто сите одат со сумамедот, но како што кажа на мајка ти не делувал затоа ти го препорачав Авелоксот.
Сепак отиде во Воена пак и го препишаа сумамедот 2 ленти , микоплазмата била + - не знам што им значи ова ...
Пнеумонија сеуште нема , само има некоја блага температура до 37 поише не иде ,малаксаност ваљда не е тоа пнеумонијата :D
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Во аптека има таква сребрена вода така ?
Па би требало ама мислам дека е прилично скапо шишенце 0.5 околу 800 денари o_O Консултирај се во аптека прво за некој шампон или кај матичен прашај, а ако има резултати од ова сребренава вода ќе те известам јас :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom