Дежа ву - Дали некогаш ви се случило?

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
ми се има и мене случено тоа нешо некои слики веке видени ама јебига малце ми се наежи кожа и поминува
 
Член од
5 јануари 2006
Мислења
20
Поени од реакции
3
Epa poveketo verojatno ste go gledale MATRIX prviot del.Tamu ubavo objasnuva sto e deja vu.Greska vo programata.Odnosno toa e nekakvo poremetuvanje vo ona sto nie go vikame stvarnost.I mojata teorija e nesto slicna.Ne treba deja vu da go gledame kako subjektivna pojava.Ne e toa nesto od toa sto si sonuval ili nekogas si iskusil.Tuku toa ti e ednostavno objektivna rabota.Kosmicka stvar.Site nie sme del od edno nesto.I toa ne pravi site povrzani t.e mozeme da si vlijaeme edne na drug i na se sto e okolu nas.E toa edno nesto se vrti vo krug.Odnosno nema pocetok i kraj.Pa ako e veke taka postoi moznosta deka nie sme bile na sekoe edinstveno mesto i vo sekoja ednistvena situacija sto nekogas se desila vo ovoj kosmos.E koga ke se najdeme dvapati na isto mesto ete ti deja vu.Ova mozda izgleda malce konfuzno no takvo i treba da e.:lud:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Многупати ми се десило тоа нешто - немам никакво мислење ниту пак нешто ме интригира.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Macedalien напиша:
Многупати ми се десило тоа нешто - немам никакво мислење ниту пак нешто ме интригира.
Маце а дали во моментот се чуствуваш уплашен дали го чуствуваш адреналинот кога се крева последниот пат коа ми се случи тоа ке се угушев за малце
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
хехе

абе знам дека нешо ми беше познато
оооооо да бе дежаву ми е ова овај не абе пишував јас прееска тука бе
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Дежа Ву последен пат имам осетено вчера. Исто како да ми се има десено истото и во минатото ама со сосема иста сцена исти личности и исти настани. Дежа ву се спомнува и во старите записи на Маите кој сметале дека тоа се претчуства кој ги имаме од нашите создавачи (незнам како се викаа тие во кои маите верувале дека не создале) односно од нашите предци.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
стандардно усте како мал, ми се случувале дежа-ву случки и се сум мислел дека нешто лошо ке ми се случи поле тоа и стално су се заебувал сам себе :lud: како и да е тоа многу језиво чуство
 

miss

ОСО со РОСО
Член од
21 јануари 2006
Мислења
26
Поени од реакции
1
мене стално ми се дешаваат тие работи,скоро на секои три четири дена.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
da mi se ima sluceno mnogu cesto...nekogash i se zaprepastuvam...e sega mi se sluci deja vu koga go pishuvav prvicniot post na ovaa tema koj beshe izbrishan bidejki nemalo nikaov smisol a moderatorot navistina nishto ne primetil vo vrska so postot...na koj stoeshe samo deja vu...bidejki bev frapirana vo mometot i nemav komentar...pa eve sega so obrazlozenite...samo nemoze da se dolovi istiot moment...fak it....:icon_lol:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Woow многу пати ми се случило, стварно е чудно ама сепак мислам дека тоа е од потсвеста наша или од некои сонови кои сме ги сонувале а не се сеќаваме на нив и после ни се случуваат и во реалност!
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Ми се има случено повеќе пати и во моментот кога ми се случува тоа ме фаќа језа.Постојат повеќе верзии за објаснување на дежа ву ама јас ја отфрлам верзијата за реинкарнацијата.
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
260
Поени од реакции
2
MI SE DESAVA MINIMUM 1 MESECNO!AMA SEPAK NE MI E BAS JASNO KAKO SE DESAVA TOA???
 

TargeT

Сериозен СУМ
Член од
13 јануари 2006
Мислења
777
Поени од реакции
6
дали некат ми се случило? Нонстоп! Многу ми е екстра кога ми се дешава
 

Kajgana Shop

На врв Bottom