Дедо Мраз

Член од
14 ноември 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
hmmm... sakam samo da go vrati vremeto eden mesec nazad:smir:mislam deka nema da se luti:uvo:
 

^Кристи^

Dreamer
Член од
1 ноември 2007
Мислења
781
Поени од реакции
41
Секако дека верував во Дедо Мраз, впрочем како и секое мало дете.
Но, со тек на време сватив дека не постои и не го ни доживеав како некое големо разочарување, некако и како мала кога и да ми речеа моите дека некој подарок (кој е од нив) ми го оставил Дедо Мраз, ми беше чудно како тоа јас никогаш да не го видам, каде живее, како патува со тие чудни суштества.....:pos:

А што сакам да ми донесе оваа година?
Здравје пред се`, среќа, успех, љубов... и се она другото и материјално само ќе си дојде т.е. сама ќе го создадам.
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
Многу ми беше јако кога за Нова Година добивав подароци и историите на дедо ми го надополнуваа тоа. Кога малку подпораснав забележав дека мојата куќа нема ОЏАК :tapp:
:zver:hahahhahahahaha me iznasmea hahahahahaha:pos::pos::pos:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Баш е симпатично кога станува збор за мали деца, зошто да не :) Дедо Мраз хе хе... ја го немав тој "луксуз" да веруам дека постои братучед ми одма ми плесна една реална перспектива дури и докази ми изнесе, го фативме тато на дело :pos2: кршач на филм ааабе :(

А шо сакам "да ми донесе Дедо Мраз" :) хм.... да ми текне па ќе пишам :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Сакам Дедо М'раз да ми донесе едно мавечко пакетче TIME MACHINE!!!


али јебига нема (=


Инаку Нодле Принцес... не можеш да го мешаш Дедо Мраз со Дедо Господ...
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
се сеќавам во забавиште пред нова година пишувавме писма за дедо мраз со секакви желби,и послем тоа требаше да ги залепиме на табла за вечерта да помине и да дојде дедо мраз да ги собере и да ги прочита да отиде до продавница со списоците и да ни купи поклони,арно ама моето писмо го најдов во канта утредента и многу бев тажен-СРЕЌА МАЈКА МИ МЕ УБЕДИ ДЕКА НЕ ПОСТОИ ДЕДО МРАЗ хе
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
не се разочарав зашто и онака ми беше глупа работава,ко он се спушта нешто со санкава, па носи поклони на послушните деца...па ова па она
П.С сакам да ми донесе виза за у Њемачко,
и нека не се замара да доаѓа до кај мене,пошто оџакот ми е сјебан,нека ми ја прати по пошта :icon_lol:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
како мала верував во дедо мраз и многу се радував што ми ги носи баш оние поклони што ги сакам:)филмот ми се скрши една вечер кога станав нешто и ја видов мајка ми како ги пакува поклоните хехе
за наредната година...сакам малку повеќе среќа,здравје и љубов,а помалку тага...може и еден лап-топ:)
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
Ja uste veruvam u dedo MRaz!
i sakam nov lap top, edno iskreno drugarce i povise uspeh!
Cuja li be? i nem da zakasnes kako lani :D ...
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
За Нова Година сакам Дедо Мраз да ми донесе неограничени залихи на кисел купус, жива туршија и останати видови на зимница. Однапред благодарам.:pipi:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Сакам да ја натера мама да ми дозволи да земеме уште едно кученце.:)
 
D

Delux

Гостин
Јас го мразев дедо мраз,се секавам кога таткоми ми носеше подароци,знаев дека дедо мраз нема да ми донеси ништо,по шо таткоми се ми носеше...решив да до мразам.И секогаш кога ќе видев маскота од дедо мраз знаев дека нема ништо во него и дека тој не носи подароци.
 
V

Viktoranius

Гостин
Ехх Дедо Мраз.
Како мал верував во него, ама кога ми рекоа дека не постои заплачав.:smir:
Иначе оваа година сакам дедо мраз да им однесе титула на Барселона, по можност и домашна и европска. Дедо Мраз те молам исполни ми ја желбата.
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
Како мала многу се плашев од дедо мраз и моите ме убедуваа дека не постои х)

А 2008 година сакам ...сакам...дедо марз да ми ја направи поубава од предходната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom