Девет тајни за возбуда

Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073

Скоро секогаш повеќе од добро дојдени се знаците по кои можете да го препознаете мислењето што онаа која ви се допаѓа го има за вас. Стручњаците по областа наречена „говор на телото”, оддаваат неколку тајни во ваша обострана полза.

Доколку жената се чувствува стимулирана од вас, не мора тоа да е сексуално неа почнуваат да и’ се шират зениците. Телото е програмирано да сака да види што повеќе од она што го возбудува.

Од друга страна испитувањата покажуваат дека на мажите повеќе им се допаѓаат жени со поголеми зеници.

Во старите времиња жените кои го знаеле овој факт си капнувале по една капка лимонов сок во очите за да го привлечат својот љубен.

Трепкањето е вториот знак кој оддава. Доколку жената трепка повеќе од вообичаено, а причината за тоа не е влезена мушичка во очи, тогаш таа е заинтересирана за вас.

Нормално трепкање за жена е 15 пати во минута. Некој измерил дека оние кои се грижат за „контрола на раѓањето” трепкаат 32% повеќе од оние кои користат вакви таблети. Жените кои користат апчиња за контрацепција повеќе сакаат т.е. се привлечени од мажи до груби црти, као на пример јака и голема вилица.

Една од најголемите грешки што ја прават мажите кои сакаат да освојат некоја жена е стимулирањето на алкохол.

Алкохолот различно делува кај мажите и кај жените. Ако мажите се ослободуваат од своите инхибиции, по чашка до две жените стануваат по смирени и посталожени.

Стимул секако постои, тоа е музиката, со средно или брзо темпо.

Доколку жената на вашите соништа дише забрзано и тоа и се гледа на стомакот, тогаш не е дојден вистинскиот момент за „напад”. Кога нејзиното меше ќе ви каже дека дише длабоко и ритмично, тоа е знак дека е релаксирана и спреман за нови познанства.

Бидејќи вкусот е 90% мирис, мажот кој успеал да заспие заедно со љубената би требало да и направи појадок и да и’ го донесе во кревет. Освен убавиот гест, мажот може да добие и утринско задоволство за возврат доколку во појадокот има банана, лешници и некаков вид тестенини, односно леб со таква арома (банана и ореви, бадеми, лешници) мирисот на оваа комбинација предизвикувал зголемен проток на крвта во регионот на вагината, што се разбира е мошне стимулативно.

Ако веќе се случува љубовниот или сексуален чин наречен предигра жената треба да добие розе боја на кожата во пределот на градите. Индикатор за тоа колку добро му оди на машкото е зголемувањето на градите кои при возбуда можат да го променат волуменот за 25%.


Кога доживува оргазам жената малку го подигнува грбот во форма на лак.

Доколку и се студени рацете, тоа значи дека е под стрес, а инаку и природно рацете кај жените се за три степени постудени од екстремитетите на мажот. За да се затопли мажот треба а ја прегрне околу струкот.

Секоја жена е „најжешка” две недели по почетокот на менструалниот циклус, тогаш „овулира” и најмногу сака да затрудни.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
G e G o напиша:
Секоја жена е „најжешка” две недели по почетокот на менструалниот циклус, тогаш „овулира” и најмногу сака да затрудни.
ne samo togas...:mist:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Па јас така разбрав а кога е друг пат ???
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Да си знаете, колку повеќе трепкаме, толку повеќе ни се допаѓате:vozbud::pos2:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Банани пролиени со мед во топла средина....Пали у пичку матер!
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Бидејќи вкусот е 90% мирис, мажот кој успеал да заспие заедно со љубената би требало да и направи појадок и да и’ го донесе во кревет. Освен убавиот гест, мажот може да добие и утринско задоволство за возврат доколку во појадокот има банана, лешници и некаков вид тестенини, односно леб со таква арома (банана и ореви, бадеми, лешници) мирисот на оваа комбинација предизвикувал зголемен проток на крвта во регионот на вагината, што се разбира е мошне стимулативно.
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
е не е фер :nenene:!!!ги откривате тајните на женското заведување!!!ке откриете се после како да ве заведуваме па ние.па не е фер:ne:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
е не е фер :nenene:!!!ги откривате тајните на женското заведување!!!ке откриете се после како да ве заведуваме па ние.па не е фер:ne:
Не се доволно паметни мажите целосно да ја откријат и освојат женската енигма....Не се плаши де од себе, така побрзо ќе бегаат:wink:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Вие женските сте чудна хемија ..... никогаш нема да ве сватиме
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
GeGo напиша:
Ако мажите се ослободуваат од своите инхибиции, по чашка до две жените стануваат по смирени и посталожени.
Посмирени и посталожени?:raz: На пример као пивнатите девојките у "Планет" у Охрид преку лето?Така смирени и сталожени?:icon_razz:icon_lol:
Шо знам, мене алкохол ми прави да се ослободам од инхибиции, и да бидам хиперактивна,а не да се смирам.


GeGo напиша:
Бидејќи вкусот е 90% мирис, мажот кој успеал да заспие заедно со љубената би требало да и направи појадок и да и’ го донесе во кревет. Освен убавиот гест, мажот може да добие и утринско задоволство за возврат доколку во појадокот има банана, лешници и некаков вид тестенини, односно леб со таква арома (банана и ореви, бадеми, лешници) мирисот на оваа комбинација предизвикувал зголемен проток на крвта во регионот на вагината, што се разбира е мошне стимулативно.
Ја сум алергична на ореви и мед...Затоа какво задоволство ќе добие кога ќе ме фати алергијата..Ќе ја има еротски стимулативната шанса да ме носи у Брза Помош..Kinky!:vozbud:

GeGo напиша:
Доколку и се студени рацете, тоа значи дека е под стрес, а инаку и природно рацете кај жените се за три степени постудени од екстремитетите на мажот. За да се затопли мажот треба а ја прегрне околу струкот.
Мене ми се рацете многу, ама многу ладни.Дали тоа значи дека ме демне опасност од непоправливо уништен сексуален живот поради стрес?:ija::cry::icon_lol:

Не, srsly, кола да поправаш па понекад прирачникот не е доволен, не па со човек(и тоа жена:icon_razz) да имаш работа:pipi:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Za zal (jas veke se pomiriv so toa), NIKOGAS nema da gi "provalime" zenite.Sekogas ke ima nekoja "finta".Zivotna zelba mi e da mozam da "prodram" vo mozokot na edna zena,da vidam kakvi tornada ima tamu...:vozbud:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Доколку и се студени рацете, тоа значи дека е под стрес, а инаку и природно рацете кај жените се за три степени постудени од екстремитетите на мажот. За да се затопли мажот треба а ја прегрне околу струкот.
Мене ми се рацете многу, ама многу ладни.Дали тоа значи дека ме демне опасност од непоправливо уништен сексуален живот поради стрес?:ija::cry::icon_lol:
Јас сум слушнал,ладни раце-ватрен секс :vozbud: :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom