Дебел или просечен?(анкета)

Дебелина на пенис(circumference)

  • 5cm-9cm

    Гласови: 8 12,9%
  • 10cm-13cm

    Гласови: 10 16,1%
  • 13cm-15cm

    Гласови: 14 22,6%
  • 15cm-17cm

    Гласови: 7 11,3%
  • над 17cm

    Гласови: 23 37,1%

  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
Член од
22 мај 2017
Мислења
23
Поени од реакции
6
Ало „мори“ ејјј, сакаш да се правиш „интересна“ демек „тесна ми е“ или „дебел му е“ а проста логика „девојко“ ...

ТАА ДОЛУ Е СОЗДАДЕНА ДЕЦА ДА ИЗЛЕГУВААТ ОД НЕА, САМО ГЛАВЧЕ НА БЕБЕНЦЕ Е ДИЈАМЕТАР 15 А НЕ КРУЖЕН ПЕРИМЕТАР 15. НЕ СИ ПРАВИ ФИЛМ...

Чао пријатно...
Попростачки коментар немам прочитано, ти ако имаш 1 книга прочитано ја глава сечам, пишав погоре, при пораѓај вагината се отвара 10цм, и покрај тоа ја сечат и ја шијат. Мешаш баби и жаби простак еден, од која планина се симна?
размислуваш ли пред да пишеш нешто???
прв болд.. боље има СЕКАД
ако несакаш да скокаш од .!. на .!. тогаш остани си со дечко ти.. нели го сакаш?
и чекај сеа.. една дилема да разграничиме... ти за што идеш долго со дечко ти??? зашо го сакаш или зашо мислиш дека му е нормално дебел????

ако му е нормално дебел ке останеш со него... ако не му е ? ке бараш некој подебел?:vozbud::vozbud::vozbud:
неми ги извртувај речениците, па нормално дека го сакам.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Попростачки коментар немам прочитано, ти ако имаш 1 книга прочитано ја глава сечам, пишав погоре, при пораѓај вагината се отвара 10цм, и покрај тоа ја сечат и ја шијат. Мешаш баби и жаби простак еден, од која планина се симна?

неми ги извртувај речениците, па нормално дека го сакам.
Од таа каде што нормален член не се регистрира на форум да праша вакво глупо прашање како твоето. Да имаше бар месец дена регистрација и бар 10 мислења во тоа време ќе ти верував. Вака си тотален трол. Нема теорија да не си стар баниран член и со вакви глупости прашавање и отворање анкети едноставно го вреѓаш членството на форумов. Утре кога некој друг ќе отвори и ќе прочита ваква тема, ја изедначувам на онаа дечко ми го намачка со мед сега недела дена ми лепат што да правам, го ставаш форумов на ниво на гламстик а тоа богами нема да се случи...

И од каде тоа дека ги шиеле 95% после пораќај...

Ако му е обем 15см значи дијаметар е помалку од 5, тоа е релативно малку над просечно но е ништо во споредба со тоа колку женското тело може да се растегне таму долу... е сега ако ти како сексуално активна женска ми требало да знаеш дека таму долу не се пика ни прст на суво а не пак нешто друго „поголемо“...

пс: после година и пол тебе те заболе... нема шански ... ако си се бунела тој одамна ќе си нашол друга што нема А да речи и ќе ужива...
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Не знам да ли да плачам или да се смејам на темава. :D
Абе изнасмеј се од душа како мене, да видиш што убаво ќе ти дојде после сите оние срања од политички коментари и ретардирани мислења што ги изначитавме последните милион страници.:)[DOUBLEPOST=1495521260][/DOUBLEPOST]
дебел му е а мојава не е вреќа ваљда ради тоа.

:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.183
Поени од реакции
17.995
Оти бе олку фрустрации и хејтање, па и да трола креаторов на темава, а не ми изгледа така, цело време дискусијата ја води пристојно.

Плус не знам за вас ама мене убо ми чувството да знам дека можам да раскинам некоја со мојава димензија :kafence:
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Оти бе олку фрустрации и хејтање, па и да трола креаторов на темава, а не ми изгледа така, цело време дискусијата ја води пристојно.

Плус не знам за вас ама мене убо ми чувството да знам дека можам да раскинам некоја со мојава димензија :kafence:
Ама сирот не знаеш..... /s
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Спрема анкетиве на форумов, на сите им е 17 со 25цм.Ќе почнат кај нас фармерки со три ногавици да се продаваат уште малце.
Ама ги заебала, анкетава е анонимна.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Pu be....a ja dva pati glasav! Ccc sramota..!
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Абе луѓе вакви прашање знаеш кој поставуват луѓе кој има фрустрирачки сексуален живот со еден збор no sex обични млади деца до 22 години неискусни, а за информација се што е под 15 не чини со 15 и нагоре ке завршиш работа најдобро ке заврши он со подобра тактика и уметност во сексот
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.808
... форумот е и за забава за секси муабети ама и да се научи нешто, вака укажана тема (извини @Krofna за тоа што ќе кажам ама тоа е мое мислење) дека е ова твој маркетинг дека ти ја имаш дотичната ,,тесна,, , а не е проблемот дебелината на дотичниот, денес веќе не е атракција да ,,се има тесна,, туку да се синхронизира сексуалниот чин :aplauz: затоа што при сексуалниот чин дотичната толку се опушта точно колку е соодветниот дотичен во неа, тоа е способност на еластицитет на вагината попратена со соодветна лигава влажност која дебелината на дотичниот ќе пенетрира за секунд (што ќе речеме кога цела бебешка глава излегува од таму)...:sekcza: и уште нешто како информација ако некој не знае, длабочината на дотичната е максимум 18 см така да ако дотичниот е 20 см или уште понадарен џабе му е оти дел ќе си остане надвор од дотичната, а со негова надареност во см само ќе има проблем во полнење со крв на толкава површина т.е. ерекција!
просек на македонски дотичен е 14 см кога е возбуден еректибилен и е доволен сосема за било која дотична доколку си ја има соодветната техника усогласена со заемна брзина :sekc: секоја величина на дотичен над 14 см се смета за добар просек за сексуалниот чин, а дебелината не е толку важна доколку има добар трзај и дотичниот што не е толку дебел :D ауууу ме навлековте на вакви теми кои немаат крај !
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Прашај ги женските Крофна дали сакат маж со 15 цм ама што и е камен цврст или сакат маж со +20 цм што и како гума , види што ке ти одговорат? :D
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
590
Поени од реакции
1.926
... форумот е и за забава за секси муабети ама и да се научи нешто, вака укажана тема (извини @Krofna за тоа што ќе кажам ама тоа е мое мислење) дека е ова твој маркетинг дека ти ја имаш дотичната ,,тесна,, , а не е проблемот дебелината на дотичниот, денес веќе не е атракција да ,,се има тесна,, туку да се синхронизира сексуалниот чин :aplauz: затоа што при сексуалниот чин дотичната толку се опушта точно колку е соодветниот дотичен во неа, тоа е способност на еластицитет на вагината попратена со соодветна лигава влажност која дебелината на дотичниот ќе пенетрира за секунд (што ќе речеме кога цела бебешка глава излегува од таму)...:sekcza: и уште нешто како информација ако некој не знае, длабочината на дотичната е максимум 18 см така да ако дотичниот е 20 см или уште понадарен џабе му е оти дел ќе си остане надвор од дотичната, а со негова надареност во см само ќе има проблем во полнење со крв на толкава површина т.е. ерекција!
просек на македонски дотичен е 14 см кога е возбуден еректибилен и е доволен сосема за било која дотична доколку си ја има соодветната техника усогласена со заемна брзина :sekc: секоја величина на дотичен над 14 см се смета за добар просек за сексуалниот чин, а дебелината не е толку важна доколку има добар трзај и дотичниот што не е толку дебел :D ауууу ме навлековте на вакви теми кои немаат крај !
дотичниот :pos: јак еуфемизам :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom