Дебел или просечен?(анкета)

Дебелина на пенис(circumference)

  • 5cm-9cm

    Гласови: 8 12,9%
  • 10cm-13cm

    Гласови: 10 16,1%
  • 13cm-15cm

    Гласови: 14 22,6%
  • 15cm-17cm

    Гласови: 7 11,3%
  • над 17cm

    Гласови: 23 37,1%

  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
Член од
22 мај 2017
Мислења
23
Поени од реакции
6
Советите се супер, само што членот кој ги бара не ги заслужува според пристапот на кој ги бара.

Треба да ти биди срам од „самата“ себе, само личност без мозок се омаловажува и погрно говори сам за себе....
kaj vide ti deka jas se omalovaziv? deka rekov oti mi se siri kako vrekja, ne bas kako vrekja tuku sakav da recam deka normalno se siri, so se fkas za zboroj
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRmG3_wIJ8elvQYJQbuhwlkWsgHvM6kxIMEmlRbHj8kjyAIKuzh

debel mu e kolku sise od dezodorans, i toa sega go merev dezodoransot e 14.4 cm, a negoviot penis e debel 15 cm, znaci podebel i od dezodorans!
 
Последно уредено:

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Зашо нема у анкетата за помали од 5цм ?
И ние сме луѓе....
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Пробај да користиш лубрикант и пенетрацијата нека се одвива многу бавно и нежно на почетокот. Можеби и предолго имате предигра.

Имаш дилдо? :)
Така така, трошете само време :D :D :D
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
129
Поени од реакции
52
Е вака да ти кажам. За пушење лошо, но ти ќе мора да го натераш добро да ти го мази дундето, да почне да трза клитичот, да се вжешти а потоа пола рука у пиче, пола даље трља и потоа кога ќе бидеш пред скртање, да го вметне куриштето во твојето споулаено путе. Ќе ти биде убо, веруј ми.
 
Член од
28 декември 2012
Мислења
119
Поени од реакции
67
вел лубрикант и доволно влажност ќе е проблем а дебелината не е толку важна може да му е 20цм а дебелина 10 и тогаш може да ти влезе до јајник затоа смени го ко партнер или најди друг за ду...е а овој кога ќе сака кажи му период срце :P
 
Член од
13 јуни 2017
Мислења
2
Поени од реакции
1
Јас сум анонимна никој не ме познава, и не гледам причина зошто да не прашам, немам искуство, сум имала само 3ца сексуални партнери, се надевав дека некој ќе ми одговори сериозно, но жалам што ја отворив темава.[DOUBLEPOST=1495482753][/DOUBLEPOST]Заборавив да пишам. Бев на гинеколог ни не ми беше пронајдена инфекција, папот исто ми е регуларен и го правам секоја година, мојот матичен лекар рече дека најверојатно се работи за диспропорционалност, затоа и ја отворив темава, тоа во превод значи дека мојава вагина е претесна, за таков дебел пенис, односно дека мене ми одговара некој потесен пенис, и не гледам причина зошто на тема љубов и секс и тоа под аннонимно име не би можела да барам одговори, или барем некој совет затоа што има интимен проблем.[/QUO
jas mislam deka toj sto te "kinel" ne te dokinal..tanka mu bila burgijata xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom