Дебели луѓе и општеството

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Да. :'(

И многу ми е тешко кога читам постови од тип како твојот. Боли..
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
не ми сметаат воопшто,само не изгледаат убаво,што и да облечат не им стои,од секаде виси сало...а и слабите ко чачкалици...најубаво е да си ниту дебел/а ниту премногу слаб/а.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Сериозен си за болдираново? Немој да зборуваш глупости те молам.Точно е дека има дебели Американци ама обично оа се Црнци или Шпањоли по цел ден што јадат во Мекдоналдс или Вендис.Не велам дека нема дебели бели луѓе ама сепак не во многу голема бројка.
Друга работа е што во општествово има да речам потсмев кон дебелите луѓе.Не знам на што се должи тоа најверојатно од домашното воспитување.
Американците се најдебелите луѓе на светот, според сите статистики.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Mene mi se povraka od debeli luge , ne mozam da sfatam so koj pamet svesno stanuvaat svinji ..aj debel maz po se prifaka nekako , ali debela zena-svinja t.e matorica ..:ija::ne::pov::pov::pov:

Debelite smrdat ta kornat koa si u nivna blizina ..mrsna kosa , zapoteni miski , ostatoci od cips na maicata ..grozotija ..treba da se vovede zakon za ovie zivotni, obavezno namaluvanje na tezina za da zalicat na luge ...
јао јао што направи бе аман немој ептен ја набилда работава
муабетов не ти држи ич
смрдливоста, после мрсна коса, запотени мишки, остатоци од чипс на маицата ги имаш кај многу не само кај дебели капираш
тие работи не се до изгледот тие се до индивидуата
може да се најдат кај секакви луѓе и кај слаби и кај дебели
кажи нешто попаметно
можеш ти
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Не ја сваќајте дебелината како нешто што немоше да се промени (да се ослабне).
Никогаш сум немал проблем со дебелина но постојано сум физички активен и имам самоконтрола во јадењето.Мислите мене не ми е убаво да си јадам благи работи,хамбургери, газирани пијалоци и слично секоја ден, но се воздржувам.
Секоја работа има и добра и лоша страна, убаво е кога си најаден со се ама не е убаво на изглед од надвор :nesum: .
Некои можеби имаат проблем со спор метаболизам но треба да се има малку осет кога се јаде, а не после да се жалите само бидејќи самите сте си криви и никој друг:uvo:
 
К

*Каталонец*

Гостин
Како прво тие не се дебели туку елегантно пополнети :pos:

И како второ немам ништо против дебелите луѓе, па и тие се љуѓе само што сакаат да каснат малку појќе.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
213
Поени од реакции
18
Ozbilno be , sto ima ubavo kaj zensko na koe i visat spojlerite od strana ?!

Ili stomak naduvan ko balon , 16 godini kilaza 50 .. 20 godini kilaza 90 .. Toa veke spaga vo grupa na zivotni , ne na luge .
Nikoj ne im e kriv sto licat na dinosaurusi , samite si se krivi. jadete zdrava hrana , sportuvajte , a ne da dremat pred TV ili PC i da zobat ko svinji .
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ozbilno be , sto ima ubavo kaj zensko na koe i visat spojlerite od strana ?!

Ili stomak naduvan ko balon , 16 godini kilaza 50 .. 20 godini kilaza 90 .. Toa veke spaga vo grupa na zivotni , ne na luge .
Nikoj ne im e kriv sto licat na dinosaurusi , samite si se krivi. jadete zdrava hrana , sportuvajte , a ne da dremat pred TV ili PC i da zobat ko svinji .
16 годишна со 50кг, не би ја одбил веруј..барем за мене си зборам -.-
 
V

[vladimir]

Гостин
Ozbilno be , sto ima ubavo kaj zensko na koe i visat spojlerite od strana ?!

Ili stomak naduvan ko balon , 16 godini kilaza 50 .. 20 godini kilaza 90 .. Toa veke spaga vo grupa na zivotni , ne na luge .
Nikoj ne im e kriv sto licat na dinosaurusi , samite si se krivi. jadete zdrava hrana , sportuvajte , a ne da dremat pred TV ili PC i da zobat ko svinji .

Не верувам дека си нешто повеќе само затоа што си слаб човек.
Има дебели културни и човечни луѓе, тоа што ти никогаш нема да бидеш.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Ozbilno be , sto ima ubavo kaj zensko na koe i visat spojlerite od strana ?!

Ili stomak naduvan ko balon , 16 godini kilaza 50 .. 20 godini kilaza 90 .. Toa veke spaga vo grupa na zivotni , ne na luge .
Nikoj ne im e kriv sto licat na dinosaurusi , samite si se krivi. jadete zdrava hrana , sportuvajte , a ne da dremat pred TV ili PC i da zobat ko svinji .
Toa не е ништо лошо е ако на тие години е 90 а има јас една знам моја генерација е мислам стварно на ништо не личе....
 
Член од
2 април 2009
Мислења
213
Поени од реакции
18
[vladimir];2454872 напиша:
Не верувам дека си нешто повеќе само затоа што си слаб човек.
Има дебели културни и човечни луѓе, тоа што ти никогаш нема да бидеш.
Zboram za izgled , ne za "vnatresna ubavina" . Debel sekogas ke izgleda smesno , odbivno i grozno , seedno dali e dobar Samarijanec ili reinkarnacija na Hitler .
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Mene mi se povraka od debeli luge , ne mozam da sfatam so koj pamet svesno stanuvaat svinji ..aj debel maz po se prifaka nekako , ali debela zena-svinja t.e matorica ..:ija::ne::pov::pov::pov:

Debelite smrdat ta kornat koa si u nivna blizina ..mrsna kosa , zapoteni miski , ostatoci od cips na maicata ..grozotija ..treba da se vovede zakon za ovie zivotni, obavezno namaluvanje na tezina za da zalicat na luge ...
Пред да почнеш да критикуваш други треба првен себеси да се погледнеш во огледало и да видиш каков си.

Не ја сваќајте дебелината како нешто што немоше да се промени (да се ослабне).
Никогаш сум немал проблем со дебелина но постојано сум физички активен и имам самоконтрола во јадењето.Мислите мене не ми е убаво да си јадам благи работи,хамбургери, газирани пијалоци и слично секоја ден, но се воздржувам.
Секоја работа има и добра и лоша страна, убаво е кога си најаден со се ама не е убаво на изглед од надвор :nesum: .
Некои можеби имаат проблем со спор метаболизам но треба да се има малку осет кога се јаде, а не после да се жалите само бидејќи самите сте си криви и никој друг:uvo:
Тука си грешка. Има три типа на тела кај луѓето и тоа слаби, нормални тела и пополнети. Промената од едно во друго тело е речиси невозможно. На пример пополнет човек многу тешко би стигнал до онаа идеална маса каква што ја гледаме кај бодибилдерите. За слабите луѓе тоа е невозможно.
Така да се зависи од генетските предиспозиции. Вежбањето е добро но никогаш не треба да се претерува. Многу е нездраво да преминеш од пополнето тело во нормално. Можеби ќе изгледаш добро но самиот организам не е приспособен за такво нешто, Истото важи и обратно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom