Да сум градоначалник на мојот град би...

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Би ставил на секоја бандера:
- Welcome to Skopje.. Посетете ја и Струмица..
хахахахха :zver:
Добра идеа хехе :pos:
Бтв да не се отвара посебна тема за секој град нели може насловот на темата да биде Да сум градоначалник на градот би..
П.С имав таква тема за состав бо бисниз :):):)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ќе седам во кожна фотелја, ќе си играм к*р ташак со народот, по цел ден со 4 во вис ќе бидам и остали пропратни луксузи... впрочем, не е тоа работата на градоначалникот? Или јас сум се збунила нешто?!:S

П.С. + јас ќе имам и ѕверски фотоапарат. :pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.873
Па ке почнам со катни гаражи да се растерети малце ова што се праи по тротариве..средување на улици да нема дупки и крпеници(и на крениците крпеници)..што повлекува одма друго рашање пуштање водоводни цевки на дивите градби е тоа е веќе поделикатно прашање нема да рушам картон куќарки и објекти на луѓе што цел живот шпарале за да изградат некоја ситна куќичка,него ке писнам прво со големите објекти од “великопоседници’’ што градат куќишта од 6 спрата а немаат пари за комуналии ситните за на крај,хигиената исто ке ја регулурам исто и осветлувањето
Патеките за пешаци скејт паркови и други небитни проекти за перење пари за крај ги оставам заедно со регулирање на “картон маалото’’ на циганите по плоштад и џукелите што џафкаат од секоја улица ке добијат пристоен стационар а не лепека на уше...
Нормално за да го направам све ова ке има обиди за атентати и притисоци од централна власт и бизнисмени затоа само си праам муабет а во пракса ке градам една сала и ке уредувам кеј цел мандат ке редам канти за ѓубре и клупи за да има со што да се курчам за реизбор.sd
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
Eдна огромна фонтана или биста на Александар Македонски за да заличи плоштадон на нешто,катни гаражи за да може човек да се паркира ко што треба,би ги средил улиците,па и осветлување ќе треба.Ееее зарем нема што да се прави.Градов е катастрофа.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Гледам сменет е насловот...
Па да сум градоначалник на мојот град, ке чекам да ми заврше мандато и толко ... :D:D
За тоа време ќе дрпнам неколку милиончиња и така...
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
За да средим јас како што сакам не треба само градоначалник на градот да бидам, туку цела царштина ми треба...

Иначем што би сменила...не знам, се што е во мои раце и моја моќ би сменила.
 

DespaiR

Narc0tic
Член од
5 октомври 2007
Мислења
205
Поени од реакции
1
Bi ja popravil ulicata "Dame Gruev" vo Ohrid.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
море да сум на охрид што би го напраил.Зошто да не праам песочна плажа,мислам заслужува охрид,хотели покрај брег бре бре и така сонот заврши.:vozbud::vozbud:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Охоо ех да бев градоначалник многу работи би поправила во Скопјево..и градов ке изгледаше многу поблескаво и почисто отколку сега!
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.417
da sum gradonacalnik na ohrid...
bi napavila parkinzi, mnoooogu parkinzi. Bi izrgadila mnogu hoteli, bi napravila poveke parkovi, bi izgradila zabavni parkovi, vodeni parkovi, bi gi ,,zakrpila'' site dupki po ulicive... i us mnogu raboti so sea ne mi tekvet
 

FoxXy Iv=)

Time passes..
Член од
10 мај 2008
Мислења
79
Поени од реакции
2
Да сум градоначалник...хмм...дефинитивно целото губре и сите депонии би ги расчистила и големи казни за тие што фрлаат :P ...потоа сообракајот е ужасен, секој се паркира кај сака. И секако градбите кои се недовршени, или изрушени, би ги средила:)
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Би го исчистила градов и би направила повеќе паркови..
Најважно да се тргне ова ѓубрево, другото не ми смета..
Исто би осветлила некои улици...
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
kaj nas poleka poleka se sreduva se vo Prilepov.... berem kolku so mozam da zabelezam jas samo uste malku poveke da bidi aktiviran muzickiot zivot i taman ke bidi
Znaci da bev jas gradonacalnik poveke muzicki hepeninzi ..posle toa poleka poleka bi ja rascistuvala i deponijata iako i toa poleka se sreduva...i bi gi asfaltirala site ulici posto vo nekoi delovi stvarno e pustez
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.880
Би ја отстранил сељачаната од Скопје :) да го носи статусот метропола заслужено
 

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
da sum gradonacalnik na Kumanvo
bi ja sredila okolinata kaj Proevce
i bi go pozelenila gradot itd.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom