Да сумираме!

Статус
Затворена за нови мислења.

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Чекајтееее има време. Мислам дека уште ми е рано за вакво сумирање, па нека си истече Декември, и ќе ги направам пресметките.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
За мене многу успешна година, тоа што ги испланирав ми се оствари, и сфатив дека подлогорочните планови не успеваат толку како оние кои преку ноќ ми текнале:pos2: што зацртав ми се оствари веќе незнам што би посакала, сигурно ќе најдам нешто за во 2008 година. Само здравје, зашто само оно ми го зафркна животот.
2007 е година ми е година на успех, откривање и победа. Забава, лудории, одморот со другарка ми, многу познанства како од форум или од другде. Само Тоше беше потресното нешто за кое тагувам уште.
За 2008 не планирам, само онака мал нацрт на активностите.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
5.228
Да се ближи крајот на оваа 2007ма година, можеби малку рано но редно е на месец дена пред Нова Година да сумираме:

*Што важно направивме во оваа 2007ма година?

*И....Уште што ни останува да крајот?

*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?


*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?
.
Еххх годинава ме промени толку. Се случија толку работи:vozbud: ! Почетокот на годинава беше малце лош од сегашна гледна точка ама таман работа дека сега ќе се каам или ќе жалам, сега гледам на тоа само како поука и тоа ми помогна за уште повеќе да се осознаам себеси. Некаде мај/јуни ми беше тешко на љубовен план, срцето ми беше скршено на парчиња, потоа летото дојде и најдов розеви очила, ми се осветли животот, запознав толку многу луѓе, стекнав нови пријателства, и повторно сфатив нови работи и за себеси. Потоа септември, нова школска година, нов клас, малце промена, и супер ми тргна и на школо. Есенва се учленив на кајгана, хаха, битен момент. Декември - ново познанство, одлично чувство, ах љубов!
Заклучок: Годинава беше одлична зошто...се се случува со причина, се си има своја светла страна, годинава ме направи посамоуверена и посилна и се надевам дека новата ќе ми донесе нови искуства, предизвици, лекции и чувства.:smir:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
*Што важно направивме во оваа 2007ма година?
Се зачленавме на КАЈГАНА!:vozbud:
Пола нога во НАТО.

*И....Уште што ни останува да крајот?
Останатите закони за НАТО

*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?
Усешна доволно, важно многу подобра од прошлата :)
Изназапознав луѓе ехееее, зкаон. Се изнашетав...се што сакав :)

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?
Неубави работи, ко заврши летото. :(
Најубави, ко заминав за Шведска, ко си запознав нови другари/другарки.

*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?
Во следната следи да размислиме каде другото лето :)
Следи Охрид, и НАТО (амин):vozbud:

*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?
Ќе паметам по тоа што оваа година си се зачленав, и запознав куп другари/ки :)

п.с. фала ви
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
887
*Што важно направивме во оваа 2007ма година?
Pa vo globala dobra godina bez nekoi golemi promeni, uspesna i na privatno i na profesionalno pole. i zadovolna sum kao pomina

*И....Уште што ни останува да крајот?
Pa ostanuva da pominat uste dve nedeli, za toa vreme da doslusam predavanja na fax, da resam kaj da slavam Nova godina, da si kupam nesto, da polozam za vozacka i to! aaaaaaaaa da da i Milan da stane najdobar klub vo svetot i da go pobedi Inter :vozbud:

*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?
Pa moze da se kaze da uspesna, zadovolna sum od ona sto uspeav da go napravam vo tekot na godinata!

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?
Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?
Pa kako ubavi raboti e sto sum si apsolvent odlicno mi odi na fakultet, si pominav odlicno leto, si se setkav, zadovolna sum si na ljubovno pole...
Dodeka sekogas mora da ima i neubavi raboti kako na prvo mesto e smrtta na Tose koja dlaboko me povredi i nemozam seuste da svatam ili podobro kazano samata ne sakam da svatam deka toa e realnost i vistina!

*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?
Pa vo narednata godina so novi sili da si gi ispolnam celite i ocekuvanjata sto ke si gi zacrtam, sakam da si zavrsam fax, da se vrabotam ako e vozmozno toa ili da se zapisam na postiplomski, no najbitno od se e da sme zivi i zdravi drugoto samo ke si dojde!

*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?
Pa ovaa godina se zacleniv na forumot t .e. pred nekoj mesec i sea za sega mi e mnogu zabavno i interesno se nadevam ke prodolzi toa i ponatamu :smir:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.601
Поени од реакции
12.904
*Што важно направивме во оваа 2007ма година?

Па немногу битни работи се случија годинава... Се зачленив тука... се запознав со многу луѓе, се заљубив по многу години пак....толку.

*И....Уште што ни останува да крајот?

Да ги доположам предметиве - уште 2 недели... Друго убаво што ќе се случи во меѓувреме е добредојдено.

*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не?

Па со оглед дека имав lots of ups and downs сепак тие неуспеси ме направија да размислувам потрезвено. Ја ставам во една од поуспешните.

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?

По многу згоди и незгоди... Најмногу се случија по враќањето од летниот одмор. Љубовта, губењето на една од најпочитуваните личности, првото патување низ Албанија... Има доста ситни дешавки...

И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?

Глобално? Па сега за сега не знам што.Life is unpredictable - ќе се трудам што поинтересно да ми помине нареднава година.

*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?

Дефинитивно по тоа дека запознав многу личности, многумина од нив позитивни...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
*Што важно направивме во оваа 2007ма година?

Одприлика се што имав планирано горе долу се оствари.

*И....Уште што ни останува да крајот?

Да уживаме во снегот што заврна, и да се доположат колоквиумите

*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не?

Глобално земено, успена беше и тоа многу.

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?

По супер одморот во Црна Гора. Закон поминав.

И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?

Хм... Планот е да се заврши со факс, да се најди некоја пристојна работа, па можеби и пост-дипломски...

*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?

Станав модератор :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.201
Поени од реакции
1.931
Уште само две недели од оваа 2007 год. :pipi:Ај да сумирам малце...

*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?
Глобално гледано...годинава ми беше неуспешна. :toe:
Плановите и очекувањата почнаа да се реализираат дури на крајот од годината и тоа делумно...Ваљда ќе се потрудам да ги остварам во нареднава што веќе е на прагот.

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?
Добро прашање...Хмм...2007 ќе ја паметам по тоа што сфатив дека за да барам нечија љубов најпрво треба да ја имам сопствената т.е. дека не можам да очекувам да ме сакат другите ако јас самата не се сакам себеси.:toe:
Убави/неубави работи...мислам дека понекогаш овие се релативни поими.Многу од неубавите т.е. непријатните работи што ми се случија беа причина за да се случат убави работи.Затоа и доста верувам во онаа изрека што вели дека секое лошо за добро е. :toe:

*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?
Најразлични пресврти се случуваат така да...не сакам многу да размислувам за иднината.Таа колку што ја имаме толку и ја немаме.Минатото и сегашноста се единствената вистина.:toe:

*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?
Овде на форумов...единствено овде-на ова поле 2007 ми беше успешна :pos:
Уште на почетокот ми тргна со репутацијата и ми беше многу мило не заради тоа што бев многу желна за поени туку зашто имав страв да не бидам нападната и неприфатена.:kesa: :)
 

jass

Aut viam inveniam aut faciam!
Член од
25 август 2007
Мислења
328
Поени од реакции
4
Да се ближи крајот на оваа 2007ма година, можеби малку рано но редно е на месец дена пред Нова Година да сумираме:

*Што важно направивме во оваа 2007ма година?
Napraviv mnogu golema promena vo mojot zivot
*И....Уште што ни останува да крајот?
Da se vratam doma
*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?
Apsolutno uspesna e znam deka imav pobedi i porazi ama na kraj svativ deka sum silna

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?
Knonecno sum vo Anglija

*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?
Ne znam sto sledi samo se nadevam deka e dobro
*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?

Vazno na forumov pa e zacleniv vo moment koga nemav nikoj za da i gi kazam makite ama sega za sega mi e intesreno za natamu ke vidime
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom