Да сумираме!

Статус
Затворена за нови мислења.

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Да се ближи крајот на оваа 2007ма година, можеби малку рано но редно е на месец дена пред Нова Година да сумираме:

*Што важно направивме во оваа 2007ма година?

*И....Уште што ни останува да крајот?

*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?


*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?

*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?

Мислам дека беше доста важна и значајна година во одржување на оној континутитет на ширење, развој и растење на КАЈГАНА форумов.

Можеби малку рано ја отварам темава, но имаме цели 35-36 дена за констатации, сумирања и планови за понатаму.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Да се ближи крајот на оваа 2007ма година, можеби малку рано но редно е на месец дена пред Нова Година да сумираме:

*Што важно направивме во оваа 2007ма година?

*И....Уште што ни останува да крајот?

*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?

*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?

*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?

Мислам дека беше доста важна и значајна година во одржување на оној континутитет на ширење, развој и растење на КАЈГАНА форумов.

Можеби малку рано ја отварам темава, но имаме цели 35-36 дена за констатации, сумирања и планови за понатаму.
1.Што направив, за мене лично, ќе видам од завршниот извештај кој ќе треба да ми помине низ глава 3 минути пред Нова Година...Значи сеуште има шанса(дај Боже) некои големи желби да ми се остварат.....
2.До крајот на годинава ми остануваат уште многу растрчувања, припреми за Нова Година, да си купам чизми и да частам цела кафана ако влезам во ЦУ
3.Глобално-стресна година која не сакам да ми се повтори
4.Ќе ја паметам по многу интересни работи, не ги кажувам:back:
5.Што ќе следи, незнам, за тоа некој гледач да прашаме:kesa:
6.Во форумов, се зачленив во март а во октомври станав модератор:pipi:

Сума сумарум луда година:jaj:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
*Што важно направивме во оваа 2007ма година?
Се посветив на реализирање на ветувањето што го дадов лани...и сум задоволна.:pipi:
*И....Уште што ни останува да крајот?
Да планираме кај ќе си ја дочекаме 2008та:)
*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?
Глобално...ептен задоволна од се` што постигнав годинава...можам да кажам дека се гордеам со она што сум го постигнала.
*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?
Ќе ја паметам по неколку прекрасни моменти кои ме направија многу среќна и можам да кажам дека драстично го променија мојот живот.
Ќе ја паметам и по...
...да,него-Тошенце...засекогаш ќе останеш во нашите срца:srce:
*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?
Што ќе одлучи “Семоќниот“... се надевам на реализација на уште неколку планови,ама ќе видиме:)
*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?
Добив одобрение за DJ-ство на Кајгана Радио :vozbud: :vozbud: :vozbud:

:pos:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.153
Поени од реакции
6.841
Што важно направивме во оваа 2007ма година?
Ако ја земам возачката дозвола оваа година тоа ќе биде единствено поважно нешто оваа година.

И....Уште што ни останува да крајот?
Да се положи гратЦка

Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?
Тиња...

По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?
Беф девер кај мојот војнички другар Саше од Прилеп.

Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?
Поактивно размислување за некои работи кои ТРЕБА да се направат. Правење стратегија како тоа да се изреализира, и успечни први чекори.

И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?
По едно Сонценце!!!:kisss:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
222
*Што важно направивме во оваа 2007ма година?
Па..Реализирав голем број планови кои си ги имав зацртано.

*И....Уште што ни останува да крајот?
Па, ништо..Да ја дочекаме Новата Година, со надеж за подобра и посветла иднина..

*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?
До негде беше добро. Успеав во некој планови кои сакав да ги реализирам, ама пола пропаднаја во вода..И плус ми се десија некој неубај работи..и плус ова со Тоше..Се на се, лоша година.

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?
По смртта на Тоше. Убави работи во моментов не ми текнуваат. Можеби затоа што и нема. :(

Една добра работа(сега ми текна). Продолжив понатаму. Доживеав нова љубов.

*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?
Успешно завршување на првата година од факултетот, со добар успех..И, љубовта да остане, како што е сега.
Помалце омраза, повеќе љубов, помалце солзи, повеќе смеа..Помалце згаснувања на животи, повеќе раѓања..Подобар свет, по можност розов.(Малце претерав, а?) :)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
*Што важно направивме во оваа 2007ма година?
se zapisav na fakultet

*И....Уште што ни останува да крајот?
da dopolozam sociologija i da si planiram za nova godina

*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?
relativno uspesna

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?
po odmorot :D Lacrymosa... toa sto kretenski ke se zaljubev (ali spasiv glava)... po trgnuvanjeto na fax (lele ko prvace sum) po polozenite kolokviumi.. po mnogute novi zapoznaeni faci


*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?
svadba, deca, familija :pos2::pos2::pos2: gotvenje

*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?
Forcaaaaa:pos2::pos2::pos2:[/quote]
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
*Што важно направивме во оваа 2007ма година?
Ама буквално ништо важно,стандард година како и сите претходни
*И....Уште што ни останува да крајот?
До крајот?! Да положам барем некој колоквиум повеќе,мамата
*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?
Понеуспешна година немало,се надевам нема ни да има!
*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?
Ако почнам сега да набројувам крај нема да ми се најде,една убава работа да ми се случеше па да имав барем што да напишам,разочарувачка година дефинитивно,јас се надевам дека до крајот на годинава ќе го едитирам постов барем во некој дел :icon_lol:
*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?
Најверојатно некои убави работи и случувања
*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?
Па оваа година загазив на форумов :icon_lol:
 
V

Viktoranius

Гостин
Се најубаво во 2007 година, се надевам дека ке е исто и во новата 2008.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Се заљубив и се запишав на факултет;

Да испланирам каде за Нова Година;

Имав и успеси и падови... ама сепак на крај се паметат успесите. Дај да бидеме малку оптимисти...

Има убави и неубави работи по што ќе ја паметам. Ако набројувам се по ред, ќе ме раздени... затоа ќе си ќутам;

Во наредната година што ќе ми следи ќе покаже времето. Не знам вака да си кажам што и како ќе биде;

Се зачленив на форумов и тоа негде на финишот на оваа година.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.410
*Што важно направивме во оваа 2007ма година?.
Завршив средно, се упишав на факултетот кој го сакам и со мерак го учам, ги положив првите колоквиуми.
*И....Уште што ни останува да крајот?
Да продолжам со ова темпо и да работам на мојата самодоверба, воглавно само и за тоа уште имам време.:)
*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?
Успешна беше. Не правев некои посебни планови, но сепак годинава ми беше успешна во повеќе полиња.
*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?
- конечно раскрстив со некои мои чувства и личности
- матура
- факултет
- излагање, шетање, смеење, дружење, кафиња (во стомак ми пораснаа:pos:)
- запознавање прекрасни луѓе
- цела една прекрасна недела помината во Велес, со другарка која многу ми значи.
- авантуристичкиот, лудиот и незаборавниот одмор во Будва
- согледување на некои работи и промени во мојот карактер
- смртта на Тоше Проески која длабоко ме потресе и ме поттикна дополнително да размислувам за некои работи од мојот живот.
- се заљубив :pipi:
- положување на испитот ФС
- мојот 18ти роденден! Прекрасно!

Не се хронолошки подредени ,туку како ми текнуваше тка пишував...Сепак мислам дека има работи кои ги испуштив. Надополнување кога ќе ми текне нешто ново.:)
*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?
Хм...не знам што следи...се надевам дека ќе следи успешна година без многу нервози.
*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?
По собиранките (на вториот роденден на Кајгана не отидов, ми беше срам),
По тоа што запознав многу нови луѓе од форумов
Имаше доста интересни теми
По Форца и по тоа што последниот пат не си ги осеќав нозете.:pos:
И така...
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Што важно направивме во оваа 2007ма година?
Се вработив....направив некои розеви работи,се загреав и се оладив...
*И....Уште што ни останува да крајот?
Да се финализира со ..The Grand Finale

*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?
Не се жалам,една од покомплетните години...во споредба со другите...

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?
:soda::tv::back::3::music3::icon_redf


*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?
Се надевам дека 2007 беше само припрема за тоа што следи...
*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?
Собиранката и запознавањето со некои фацки...:bounce:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Направив неколку битни работи годинава... Завршив меѓународна матура, се запишав на факултет, станав полнолетен, земав возачка... До крајот остануваат уште неколку колоквиуми и надежно уште многу добро поминати моменти. По погоре пишаното, може да се заклучи дека е генерално успешна година. Има доста убави работи по кои ќе ја памтам годинава: последните денови од средно, добро поминатиот летен одмор, првите денови на факултет а и многу други неименувани но ништо помалку важни или убави денови. Во наредната 2008 имам само една јасно зацртана желба што сакам да ми се оствари. Всушност, се две. Првата е се да остане како што беше оваа година, или да оди кон подобро:) а другата е конечно да успееме да склопиме свирка.:) На форумов се нема случено нешто монументално по што ќе ја памтам годинава, но има доволно мали работи поради кои нема да ја заборавам.:)
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
*Што важно направивме во оваа 2007ма година?
С
е запишав на факултетот кој што го сакав и сега за сега ми е супер.

*И....Уште што ни останува да крајот?
Д
а напишам по уште некој есеј и да соберам бодчиња од активност,да си купам чизмички и нормално,да си испланирам каде ќе славам:eek:jea:
*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?
Глобално,да,море може и повеќе од успешна:)

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?
Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?
По матурата,по запишувањето на факс,наполнив 19,се заљубив:taa:
Тоа се убавите работи(ги издвоив побитните де),а на лошите работи не ни сакам да се сеќавам,едноставно ги бришам од меморија.

*Малку да размислуваме за во иднина. И сега, (глобално и на кратко), што следи во наредната 2008ма?
П
а успешно да ја завршам првата година на факултет и да ми се остварат некои планови кои ги имам зацртано.

*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?
П
о тоа што во Март станав член на форумов,по собиранките,запознавањето на нови личности,интересни теми,по Форца:)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Како што и претпоставував, но не очекував :coffee:

Сума, сумарум = најдобрата година во мојот живот!
Ќе ја памтам засекогаш, со секој нејзин изминат ден.
Успех, успех, успех и многу успеси на секое поле :je:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.854
*Што важно направивме во оваа 2007ма година?

*И....Уште што ни останува да крајот?
Па мислам дека и повеќе од доволно направив за една година. Постигнав во работата повеќе од што можев да замислам, а тоа ме прави посебно горда и задоволна. Сите други полиња од животот стандардно си ги живеам колку и како можам, па поглобални промени таму нема.
А до крајот ... па до крајот ми останува да го завршам ова поглавје и пред почетокот на Новата година веќе со една нога да сум влезена во еден поголем проект. Да тргне на убаво и за инает на љубоморните комшии, не за друго ...:podsmev:

*Каква беше оваа 2007ма за Вас глобално? успешна или не? т.е. се реализираа плановите и очекувањата за годинава која веќе изминува.?
Како што веќе кажав, глобално оваа година можам да кажам дека ми беше најуспешна ... немав некои посебни падови или проблеми по кои би ја паметела, па така да ...

*По што ќе ја памтите оваа 2007ма година?Кои се оние (не)убави работи кои засекгаше ќе ги запаметите од 2007ма година?
Со една реченица: 2007 спонтано ми се исполни сонот кој мислев дека е толку далеку од мене.
Секако, неизбежна работа по која сите ќе ја паметиме оваа година е и заминувањето на Тоше ... само две поголеми работи, а двете толку спротивни една на друга ...

*И по што важно, овде на форумов ќе ја паметите оваа година?

На форумов? Па што знам ... форумов ми е секојдневие, испреплетено со различни убави и неубави моменти, па неможам да одделам ништо ... во глобала, и 2007 ми е во знакот на Кајгана.:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom