Да се пуши или не?

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
да не се пуши. да се фрлаат пари за да ти се расипат белите дробови и да ти пожолтат забите? не фала.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Кога ке излезе овај закон да ги казнуваат пушачите по 999999 Евра .ц.ц..ц.ц како можат да пушат да излезе закон и дома да не се пуши не на јавни места !!!!
П.С >: ми пречат цигарите :((
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Какво пушење бе, прво и прво од пушењето нема ќар, се е зијан, кога ке фатиш од парите, ќе завршиш на здравјето.
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
ДА НЕ СЕ ПУШИ... мислам на цигари... лоша работа не за друго.. поздрав
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
611
Поени од реакции
9
Пушење цигари не.... другиот вид на пушење HELL YEAH!
 

Љупка

CLAW
Член од
30 јули 2008
Мислења
69
Поени од реакции
5
Да не се пуши секако!Ама ако ја имаш таа навика тешко можеш да се ослободиш од неа...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Јас не пушам така да гласам против пушење...ќе заштедите повеќе пари за...за пиење :vozbud:
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
ако мислиш дека че заштедиш пари од то шо нема да пушиш потполно си во заблуда а за тоа дали дали че пушиш или не пушиш реши си сам, ама ако не ти пуши никој во друштвото повејче од нормално е дека нема да пушиш а ако сите во друштвото пушат шансите да не почниш ти се 5%
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
ако мислиш дека че заштедиш пари од то шо нема да пушиш потполно си во заблуда а за тоа дали дали че пушиш или не пушиш реши си сам, ама ако не ти пуши никој во друштвото повејче од нормално е дека нема да пушиш а ако сите во друштвото пушат шансите да не почниш ти се 5%
Нема да заштедам пари?! Епа бате секој ден по еден Вест 80 денари се 2400 денари месечно на цигари или се лажам :toe: инаку во мое друштво сите пушат ама мене некако не ме влече...така да јас сум во тие 5% :vozbud:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Како и да е,пушењето е личен избор.
Не знам кој кажа дека и дома треба да биде забрането.
А бе ај,јас кога сум дома можам и на глава ако сакам да стојам,нема право никој да не ми забранува дали да пушам или не.
Пушењето е штетно и да,се трошат многу пари - ама тоа е индивидуален избор.Секој сам за себе треба да одлучи што е најдобро.
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
Нема да заштедам пари?! Епа бате секој ден по еден Вест 80 денари се 2400 денари месечно на цигари или се лажам :toe: инаку во мое друштво сите пушат ама мене некако не ме влече...така да јас сум во тие 5% :vozbud:

епа ако не пушиш цигари тие истите пари че ги потрошиш за друга глупост (за пиејне , за јадејене,за кредит ...)
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
i normalno deka namesto west-75 denari che pushish brend 40 den
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
епа ако не пушиш цигари тие истите пари че ги потрошиш за друга глупост (за пиејне , за јадејене,за кредит ...)
За мене пушење е глупост...а јадење незнам на когому е тоа глупост,некако слабо ми размислуваш :toe: нема веза уживај си во пушењето :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom