Да се пуши или не?

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Абе ставрно неможам да ги сватам луѓето што пушат!уффф сум пробал и премногу е гадно.Ама кој сака нека си пуши кој неќе нека не пуши!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Знаеш што викаат, кој пробал се усрал така и ти :smir:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Pokraj toa shto e grozno, pushenjeto e shtetno ne samo za tie shto pushat. Nikakvi pregradi ne pomagaat, treba toa zlo da se iskoreni.
Ako e samo toa zlo,jas prv pokravam inicijativa za negovo iskorenuvanje. No kazi mi (kako shto spomnav predhodno),shto ne se zabrani vozenje avtomobili,i tie zagaduvaat. Shto ne se zabrani parno greenje (na gas/jaglen :) ),i toa zagaduva. I drogata e zabraneta pa ne se drogiraat? Istoto i so pushenjeto kje bide.Samo shto upotrebata/prodazba,bilo kako, ne ke mozi da se kontrolira,kako koga e legalno.

Dopolnenie: I...zabrana na javno mesto ne prifakjam (licno jas :) ).Shto znaci samo doma kje mozi da se pushi..duri ne donesat i zakon za zabraneto pushenje na imot. pa togash...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Најмногу што мразам е чадот од цигарите.
Бегам како ѓавол од темјан од оние што пушат цигари, не ги поднесувам.

Не треба да се пуши!
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
да се пуши или не
абе и онака кога тогаш мора да се умре па затоа правете што сакате
anarchy rules
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
јас не пушам.....незнам зашто ама не ни сакам..немам ништо против пушењето...не дека се праам паметна ама стварно е штетно...инаку чадот мн ми пречи и така....штознам можеби ќе запалам некогаш некоја хехех...никогаш не се вели никогаш нели???:wink::wink::wink::wink::wink:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Nein keine smoking ХАХА какво пушење само разорување на бели дробови е тоа.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
јас не пушам и сум против пушењето.....................тоа е само лоша навика и пасивно уништување на здравјето.............ок е тоа што се воведоа и простории за непушачи на јавните места.........но како и да е.......кога сум во друштво на пушачи,а секогаш сум, и мене ми штетат цигарите приближно еднакво колку и на тие што пушат.........но тоа е тоа..:pipi:
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
1
Јас сум пушач веќе долго време и сум дефинитивно ПРОТИВ пушењето!! Одвратна работа е...ама што да се праи :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom