Да можев да го вратам времето...

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Еј, ако немате попаметна идеја во главата не постирајте? Ок? Ви пишува многу убаво во воведниот пост што се бара од темата.
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.013
medicinski...:zid: ... ne, cekaj, ovoj emotikon povekje mi odgovara: :jaj:
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
116
Поени од реакции
0
pak bi se zapisala vo istoto sredno, ne sum se pokajala a se nadevam i deka nema da se pokajam vo idnina..:smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
да можев да се вратам само една година порано,сега се ке беше поинаку.....
:zid:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
И ДА ГО ВРАТАМ ВРЕМЕТО ИЗБОРОТ ЌЕ БИДЕ ИСТ. СРЕДНО-ГИМНАЗИЈА ГЕОРГИ ДИМИТРОВ, СУПЕР СИ ПОМИНАВ, МНОГУ ЛЕСНО И ЗАБАВНО, ПА ПРАВЕН- НОВИНАРСТВО!
 
Член од
8 март 2008
Мислења
24
Поени од реакции
0
ех да можам да го вратам времето и да не се запишам во гимназијата:nesum:

ке се преместаме на пологодие:helou::icon_lol:и цао на гимназијата не требаше да одам там :nenene:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Не би се запишала на друго место... Блиску ми е, а тешко ми е да станувам сабајле, така да ми одговара ептен... А ни смерот не би го сменила иако би требало :)
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
smetam deka nikogas ne bi go promenla sredoto kade sto zavrsiv ...iako e mnogu mnogu strogo i ima katil profesori sepak me anuci na msnogu prvenstveno osvovni raboti pa duri potoa i na materijalot koj go obrabotuvavme taka da definitivno i moite deca ke ucat tamu zdravje boze sepak gimnazija si e gimnazija
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Можеше нешто стручно да се запишам во Битола,ама сепак не отидов и мислам дека да можев пак да бирам,ќе се одлучев за гимназијата во Кавадарци :salut:
 
B

Blacks

Гостин
Да биваше да се врати времето сега немаше да ми се вртат планови за префрлање на факултетот по информатика во Струмица. Моментално сум на електро :)
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
...ќе изберев англиски за екстерен а математика за интерен и ич немаше да се нервирам зашто сум послаба на матурата поради икс идиоти кои се иживљаваат на ученичкиот труд и знаење :nerv:
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Да можев да го вратам времето повторно ќе се вратев сега прва година средно и не уште 4... уште 8 години би поминала таму.Едноставно прекрасен период од животот... денес посебно ми недостигаат другарчињата од класот.. пола од нив заминуваат да учат во друг град од вторник :(
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Што ако?
Што ако ви се даде шанса да го вратите времето и да направите промена во вашиот избор на средно училиште или факултет?
Средно-Корчагин, факултет -економски. Мислам дека е во овие услови доста солидна комбинација. Математичко-информатичка основа и факултет со кој може да се најде работа скоро секаде.

Инаку, со гимназија Ц. Димов и земјоделски...најужас комбинација која сум можел да ја одберам :) ама кој да мисли тогаш или кој да знае :tapp:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Не би променил ништо....
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Средно што отидов гимназија немам зошто да се каам.Имав прекрасни професори и уште попрекрасни предавања.Најдраго ми е што покрај образовната задача, доста од нив одлично ја обавуваа и воспитната.Прекрасни ми беа и соучениците.

Е сега, факултетот (економски)...Да можев да го вратам времето, можеби ќе се запишав на Англиски јазик.Дури сега сфатив колку го обожавам тој јазик.:nesum:
А за тоа што не отидов на некој од техничките факултети, воопшто не се каам, сега барем не...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom