Да дадеме поддршка на Македонка на конкурс за Reebok!

Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Пак си гласав и тоа пак од иста IP адреса...:toe:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
и јас гласав,стварно се интересни
 
Член од
31 март 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
Сеа ми прати мејл уредничката пак, ми вика МЕЈК ИТ СТОП! :pos2:
Нормално, на културен начин. Замоли да престанат да гласаат Македонците, затоа што изборот бил за патики кои го доловуваат идентитетот на Амстердам. И дека немало поента да победи дизајн со 90% гласови од Македонија, кога за амстердамскиот дизајн треба да одлучат Холанѓаните. :)

Abe ima muabet ama Reebok e internacionalna firma a oni ako sakaat da si praat patiki za amsterdam neka go prai toa holandska firma a ne reebok taka da nemaat za sho da se bunat otvoren e konkursot za site posetiteli na netot. ne stoi nigde deka samo holangjani trebaat da glasaat a nie sho brzo se organizirame toa e drugo :pos2:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Abe ima muabet ama Reebok e internacionalna firma a oni ako sakaat da si praat patiki za amsterdam neka go prai toa holandska firma a ne reebok taka da nemaat za sho da se bunat otvoren e konkursot za site posetiteli na netot. ne stoi nigde deka samo holangjani trebaat da glasaat a nie sho brzo se organizirame toa e drugo :pos2:
Мац, ако можеш-бидејќи ти се обратила, пиши и дека си сигурен дека сите македонци гласаат објективно и се фасцинирани од идејата на девојката која користи национални бои на холандија, силуети од значајни архитектонски обележја на Холандија и урбанистичката мапа на Амстердам. Решението и е генијално, изгледот допадлив.

Може да додадеш дека како народ особено ги почитуваме холанѓаните и не е во ред да бидеме исклучени како интернационална публика кога го имаме демократското право да бидеме активни учесници и да направиме личен избор.

Ако сакаат да бираат холанѓани, нека спроведат анкета на улица или гласање со лична карта, ебаго.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Мене не ми дава да гласам пак. Изгледа забраниле од Македонија?
 
N

n/a

Гостин
Ma кажи им ти дека по усраните закони на Е.У кои што ги проповедаат они се должни анкетата да ја спроведат у целост и немаат право да селектираат или исфрлаат гласови.
Затоа што Амстердам е европски град,соодветно е и твој и мој и они може да пушат и тоа им е.
А ако не ги вратат гласовите од вчера,најави им тужба заради нарушување на основните човекови права и дискриминација.
(во нивната Холандија за такво дело се плаќа капом и шаком).
Да видиш како ќе се усерат и ќе се приберат.
:nerv:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Perodas, не ми објасни зш е бела другата патика?
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Има во претходните страни Шорти. И другата била таква само што бела ставиле на сајтот. Нема врска глеј ја шарената тој е дизајнот :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.387
Изборот е за патики кои ќе го отсликаат Амстердам. Истиот избор паралелно се одвива во Њу Јорк, Париз, Њу Делхи, Токио, Мадрид... И тотално ги разбирам зошто ги рестартираа гласовите. Тоа е исто како Кајгана да организира избор на патики со скопски дизајн, а на него да гласаат 80% Шпанци. И Blend не знае што да прави во моментов. Дури и пратија мејл на Мартина за да и ја објаснат ситуацијата. Копија од мејлот беше испратена и до мене.

Си разменивме по 4-5 мејлови и се разбравме на најкултурен начин. Нормално дека нема да ја дисквалификуваат Мартина, ама не замолија да не го промовираме повеќе изборов зошто почнува да губи од смисла. Разбираат дека сакаме да ја поддржиме нашата сонародничка (Македонка :)), ама сепак, патиките се за Амстердам. Уредничката ме увери дека Мартина не е на никаков начин обесправена и секако ќе победи доколку нејзиниот дизајн освои највеќе гласови.

Боби, уште пред да го прочитам твојот пост и објаснив за дизајнот и симболиката.
И Бијанке (така се вика уредничката) се согласува дека патиките на Мартина се прекрасни : )

И така и вака ќе победи Мартина. Нема потреба да гласате по повеќе пати и да го правите изборот уште повеќе сомнителен.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
Perodas, не ми објасни зш е бела другата патика?
Belata patika e bidejki Martina nemashe dovolno vreme da ja doraboti i gi zamoli na photoshop da ja kopiraat samo posho idendicni se a oni demek ne znaele i mislele deka taka treba a samo pogrdo e vaka! Toa ti e sho da ti kazam

i Acid vo pravo si deka se za Amsterdam ali i Zevsus e u pravo za toa deka e evropski grad bashka oni go objavija konkursot na net nigde ne pishuva deka glasacite mora da se od holandija ili amsterdam toa e nivna greshka a da se bea glasovite za drugite lugje da ne kje gi skinea slucajno, kako ne!!! Oni sea znaat deka se krivi za se a ne okrivuvaat nas posho kje go jadat najvishe od Reebok posho se totalno ne sposobni da organiziraat vakvo neshto bidejkji sakaat so malku zamaranje da zemat pari za konkursot, ko demek ako bilo samo za holandjani ili lugje od amsterdam ne mozele da vmetnat vo spisanieto posebni kuponi na koi kje se glasa ili da napraat nesho da go ogranicat prostorot na glasanje samo na amsterdam? Se ocekuva niven odgovor vo ponedelnik bidejkji ne rabotat preku vikend i ako ostanat na nivnoto mislenje deka ne treba da bidat makedonskite glasovi priznaeni Martina kje se povlece od konkursot i kje upati tuzba protiv Reebok i Blend Magazine za diskriminacija
 

Kajgana Shop

На врв Bottom