Да дадеме поддршка на Македонка на конкурс за Reebok!

Член од
31 март 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
Cekajte malce kje probame da objasnime sea preku mail malce na holandski da bide po ok da ne pominue so nervozi i taka iame vreme ushe 2-3 nedeli a ako zaebat pak rabota mameto ima da im go ebam :violent1: TAKA DA GLASAME SITE PAK A UTRE KJE NI PISHAT MAIL KJE VE IZVESTAM istoto i za levata patika zasho e bela epa mislele deka taka treba LIGUSHI
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Јас немом пак да гласам. Најверојатно оти IP адресата не ми е македонска стариот глас уште ми стои.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Гласав сеа пак заедно сосе тоа кодот.
Да ми го земат усни на усни тоа лалињата.:smir:
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Glasav nemase nikakvi incidenti :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Испратена е „протестна нота“ до Blend.
Неможе туку-така да не „шибаат“.

Greetings Blend Magazine,

Approx. 6 hours ago there were over 4.300 votes on the Reebok Freestyle public poll, most of them honoring Martina Markovska's marvellous design. The designer had a solid leading advantage over the other participants (with 49% of the total votes), but for some inexplicable reasons the instant scoreboard got hidden and the votes were diminished to 2.000. I presume and personally believe that the votes were intentionaly dimmished and decreased in order to favourize an other participant. It is, in the least, wrongful and unfair since all votes were regular.

The news story about the Rebook design competition and Blend Magazine was published early this morning on Kajgana.com.
Visitors followed the link to the story and gave their votes for the great designs they personaly
favour and would like to see as a part of Reebok. Feel free to check the refferal links, statistics, cookies, and ip addresses in order to assure the voting was regular and correct the poll. It is absolutely normal to notice a rapid increasement in the poll votes since "Kajgana" is currently the most visited web portal in Macedonia.

We honestly hope that your reputable magazine will correct this
slip-up and reinstate fair voting again.


Sincerely,

Marjan Lazarevski
Kajgana.com Content Editor

gsm: + [цензорирано]
mailto:marjan@kаjganа.com
http://www.kajgana.com/
Чекам одговор.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Гласањето помина со инциденти. Имало кршење на гласачките кутии :pos2:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
I call ass on the Blend editor :vozbud:

Ми одговори уредничката на Blend. И испадна дека е секси.

Наводно некој гласал 2000 пати од ист компјутер. Тоа заклучил нивниот веб-мастер. Гласањето ќе биде отворено уште 4 недели, па морале да воведат сигурносни мерки и ги рестартираат гласовите за да биде фер изборот. Океј, до некаде се во право.

Бар испаднаа фер што ни одговорија. Патем се извинуваат за пропустот со сигурносните мерки и велат дека морале да реагираат на овој начин. Не уверуваат дека на никој начин не би оштетиле некој од учесниците во изборот.

Ајде, гласајте! : )
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Here we go, once again :).
 
N

n/a

Гостин
Гласав и јас пак јеби га...
а сега пошто ме инателе скрос има да гласа и цело интернет кафе у маало...
и сите што ги знам.
Клошари треварски....:nerv:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Сеа ми прати мејл уредничката пак, ми вика МЕЈК ИТ СТОП! :pos2:
Нормално, на културен начин. Замоли да престанат да гласаат Македонците, затоа што изборот бил за патики кои го доловуваат идентитетот на Амстердам. И дека немало поента да победи дизајн со 90% гласови од Македонија, кога за амстердамскиот дизајн треба да одлучат Холанѓаните. :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
А зашо едната патика е бела? :pipi:
Гласав пак иначе.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Сеа ми прати мејл уредничката пак, ми вика МЕЈК ИТ СТОП! :pos2:
Нормално, на културен начин. Замоли да престанат да гласаат Македонците, затоа што изборот бил за патики кои го доловуваат идентитетот на Амстердам. И дека немало поента да победи дизајн со 90% гласови од Македонија, кога за амстердамскиот дизајн треба да одлучат Холанѓаните. :)
До негде и има право. Затоа претходно пишав за македонски ИП адреси.
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
гласав по прв пат
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Сеа ми прати мејл уредничката пак, ми вика МЕЈК ИТ СТОП! :pos2:
Нормално, на културен начин. Замоли да престанат да гласаат Македонците, затоа што изборот бил за патики кои го доловуваат идентитетот на Амстердам. И дека немало поента да победи дизајн со 90% гласови од Македонија, кога за амстердамскиот дизајн треба да одлучат Холанѓаните. :)

Па неможат ли гласањето да го ограничат на ИП адреси само од холандија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom