Дали ќе учествувате во оваа хуманитарна акција со дарување на крв?

Дали ќе учествувате во оваа хуманитарна акција со дарување на крв?


  • Вкупно гласачи
    81
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
:( Жал ми е...слабокрвна сум, и ред други работи ми спречуваат да дарувам крв...али барем ќе ја промовирам акцијата, па се надевам дека некој ќе го пополни моето место :smir: во секој случај БРАВО за организацијава, секоја чест!
 

▒IsNoGood▒

A hell of a brainiac
Член од
8 декември 2008
Мислења
155
Поени од реакции
8
Сакам да дарувам крв, но немам сеуште 18. Знае ли некој како да дојдам до согласност од моите родители, соодветна, која ќе ми овозможи да дарувам крв? Да не зборувам дека сум една од најретките крви групи (ако не и најретка)... нулта негатив!
 

miro1983

Патриот
Член од
2 септември 2008
Мислења
52
Поени од реакции
1
krvodaritel sum i bas sega mi bese terminot za davanje krv ama sum sprecen posto sum na rabota
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
Сакам да дарувам крв, но немам сеуште 18. Знае ли некој како да дојдам до согласност од моите родители, соодветна, која ќе ми овозможи да дарувам крв? Да не зборувам дека сум една од најретките крви групи (ако не и најретка)... нулта негатив!
Ако имаш 17 ќе ти дозволат ако ги замолиш.Ако имаш помалце не се надевај.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
ja bi dala ali da iam 18 ili poise iam zamo 13 :toe:
јас зборот крв не го замислувам, па не да дарувам, ама и така имам 15 години.
Добро бе луѓе ЧИТАТЕ ЛИ ВИЕ??!!!

Инаку со 17 години и 6 месеци може да се донира крв барем како што беше кога дававме во средно.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Како крводарител со над 15 пати дарувана крв до сега, акцијава потполно ја подржувам и во зависност од мојата присутност во Скопје ќе земам учество во нејзе.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Бидејки физички неможам да присуствувам, но ќе дарувам во Кочани на 6-ти.
Ја поздравувам акцијата.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Дечки и девојки,

Крводарителската акција доби поддршка и од хумани личности од македонската музичка естрада, како и од колеги од другите медиуми (новинари, водители) кои ја прочитале темава на форумот и кои изразија желба да дојдат во сабота, да се приклучат во акцијата и да даруваат крв.

Се гледаме таму : )
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
јас и Леандра заедно ќе си даруваме!! ако има преживеани и пица ќе се частиме :helou:
Поради здравствени проблеми и примање на терапија ќе го пропуштам моето трето дарување на крв во сабота,но ќе бидам присутна како подршка на ѓаволчево:)Кога ќе ми заврши терапијата ќе си одржам мојата обврска.Секако за поздрав акција.
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
bi sakal da daruvam sum daruval ednas dosega u skolo ama ako najdam vreme a ke se potrudam ke odam da daruvam.
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
неможам да давам крв....болен сум...а може и ке дојдам да видам кој/шо ке има
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
јас сум маалку ептен маалку настината, али ништо посериозно така да се гледаме во сабота:helou:
 
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
Најверојатно ќе дојдеме и јас и девојками. Не сум дарувал крв а сакам (дури ни крвната група не сум сигурен која ми е).
Поздрав и се гледаме
 

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
ти кажуваат таму која крвна група си
 

Kajgana Shop

На врв Bottom