Дали јадете морска храна?

Дали јадете морска храна?


  • Вкупно гласачи
    35
  • Гласањето е завршено на .

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Мммм обожавам морска храна.Прекрасна е,но се зависи од како ќе ја приготвиш,какви зачини ќе ставиш и колку ќе ја пржиш:toe:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
супер е морската храна а воедно е и многу здраФа. јадам многу ослич, скуша, лигљи,туна многу често и си правам салата од туна, се скоро си јадам од морски риби, единствено нешо што немозам да го сФарам е октоподот многу ми е лигаФ, еднаш сум оробал и ник. појќе
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Јадам, зашто да не. Само тоа октоподот не ми праеше ќејф, другото супер.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.302
Поени од реакции
45.926
Само ослич со помфрит и кечап друго ништо од море не јадам ,сум пробал ракчиња еднаш тапа беше па писнав на леб и паштета и така.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Сум пробала повеќе видови риба, лигњи, ракчиња... Ништо од тоа не ми е вкусно. :toe:Ми имаат некој гаден шмек на некаква рибја миризба.:)

Единствено туна јадам од време на време, тоа е океј.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Кога ке размислам не сум јадел морски специјалитети освен конзервиве
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
691
Поени од реакции
3
Specijaliteti so morska hrana jadam samo leto koa odam na odmor, e sea ribi i konzerviranite morski proizvodi si gi jadam redovno.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
НЕ! Имам пробано доста морски "специјалитети" и ништо не ми се допаднало се е лигаво, гадно, со некој си чуден мирис шо ти ствара нагон за повраќање..... БЉАК!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559


mojata omilena, osobeno oktopod i skolku, na vtoro mesto ligni
 
Член од
21 октомври 2007
Мислења
96
Поени од реакции
0
100% go podrzuvam morskoto jadenje i go obozavam i se kladam deka i toa go obozava mojot stomak
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Многу е вкусно морското јадење и многу го јадам.
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Да да многу јадам морска храна, а и многу е здрава :smir:
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Луѓе, во македонија нема ресторан каде ќе ви ја даваат супер подготвена... ПРЕубава морска храна може да најдете само во морските држави, и убаво подготвени и тазе(не за разлика од тука замрзнати 3 месеци )
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Имам пробано ракчиња и не ми се баш по вкус! Исто имам пробано и октопод и ептен ми е вкусно! Не знаев дека е окотпод и ко ми кажа другарми останав со подотворена уста, ама ај го голтнав..:pos2:
Ми беше малку грозно октопод го слушнав, ама па вкусот бесе мнјмнјм :smir: и си продолжив!
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Луѓе, во македонија нема ресторан каде ќе ви ја даваат супер подготвена... ПРЕубава морска храна може да најдете само во морските држави, и убаво подготвени и тазе(не за разлика од тука замрзнати 3 месеци )
Грешка. Има и тука луѓе кои знаат како се подготвува убава морска храна, треба само да го пронајдеш местото. :wink:

Јадам морска храна, посебно ми се допаѓа октоподот и школките, а рибата ми е омилено јадење. Еден пријател спрема морска храна да се вчудоневидиш, и секогаш уживам кога се гледаме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom