Дали јадете морска храна?

Дали јадете морска храна?


  • Вкупно гласачи
    35
  • Гласањето е завршено на .

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Морска храна обожавам... Само јадам кога сум на море. У Македонија ем никој не знае да ја спреми, ем не е тазе...
 
Член од
31 март 2008
Мислења
20
Поени од реакции
0
Обожавам морска храна али само у кафанче на море
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Имам пробано само лигњи,ама сакам и ракчиња да пробам.А лигњите така така беа.Кај има тука во ск таков ресторан?


Ти препорачувам у Македонија да не јадеш..
 
Член од
3 април 2008
Мислења
64
Поени од реакции
11
Ммммм.....Обожавам скоро се што е поврзано со море...:wub:
Ретки се тие работи што ми ствараат толкаво задоволство како Морската Храна!!! Можам да ја јадам секој ден и никогаш нема да ми се смачи... Се од риби, разни плодови, па и алгите исто така...Ама се подразбира, кога се тазе...иначе замрзнати не се ни пола од тоа што треба да бидат!
Тоа е и една од причините и што се преселив да живеам покрај море...:icon_cool
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.175
Поени од реакции
7.115
Јадам морска храна, и најубави ми се лигњите и октоподот..!!
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
Jas ednas vo Madagaskar koga bev jadev garnirana ajklula so ekstremiteti od kengur i mnogu mi se dopadna.a lignji jadam mnogu cesto najcesto za uzina.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
808
Поховани Лигњи ... Како ги праат у "Езерце" у Парк . . . Милина
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.596
Поени од реакции
223
Oд морска храна искрено, имам јадено само школки и лигнињи, еден период и одеднаш многу ми се згадија и не сакав ниту да ги гледам на трпеза, а камоли да ги јадам. А и самата помисла да јадам пример октопод ме тера на повраќање.

Еднаш додека бев на одмор, пријателите на моите со кои што бевме нарачаа лигњи ама некакви чудни, малтене ко бубачки беа, со антени :pos: Не сакате тоа да го видите!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.057
Најмногу од се' сакам морска храна.Имам пробани лигњи, октопод, ракови и школки.Октоподите најмногу ми се допаѓаат.Би јадел во секој момент од нив.Воопшто не ми се лигави.
 

Painmaster

Feel the Pain!
Член од
28 ноември 2007
Мислења
165
Поени од реакции
2
Oд морска храна искрено, имам јадено само школки и лигнињи, еден период и одеднаш многу ми се згадија и не сакав ниту да ги гледам на трпеза, а камоли да ги јадам. А и самата помисла да јадам пример октопод ме тера на повраќање.
И кај мене нешто слично. Едно време многу ги јадев али еднаш не ми работеше местото и купив од друго. Таму којзнае како ги напраиле (у некое масло а не на плотна, а ракчињата собираат многу од тоа) и кога ги јадев беа ОК али после коа сум земал да повракам. Сега ми е гадно да ги замислам а не па да ги гледам или уште полошо да ги јадам. Иначе Имаат вкус на секојдневна храна само очекуваме да се гадни и за тоа ни се гадни. Мисли дека јадеш пилешко и ке ти биде полесно. Али ја се откажав.
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
10
Морска храна

Јадете морска храна ??? Според мене искрено морската храна е најубавото јадење :) јез да е малку скапа ама се исплати.. се скоро имам пробано... хмм..најмногу школки дефинитивно, лигњи и ракови :) А пред една година кога бев на плажа и фатив многу ежови и еден дечко од Италија дојде и ми вика ааа па ние ежовите вака ги јаде и ја го гледам бело.. И ни два ни три извади нож и му го збрца на ежот одоздола хихи и зема леб и така го јадеше.. тоа цревата внатре изгледаа малку како икра ..од култура пробав и не ви препорачувам :nesum:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.057
Морската храна ми е омилена:)Најмногу сакам октоподи.А и раковите и лигњите не се лоши.Ежови немам пробано.Не ни можам да ги јадам.Ама чим Италијанците ги јадат и не умреле сигурно има и нешто убаво во нив:)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Не јадам а не ни сакам да пробам
 
На врв Bottom