Дали треба да се направат филмови за 2001 и историјата наназад?

Член од
3 август 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
Jas sum za zosto so toa nema da se zaborava koi se neprijateli a koi se i pokraj toa sto se retki.Za primer kako sto gi ima mnogu filmovi za vojnata pomegju Srbite i Hrvatite a nie istiot da go napravime za ona sto se desavalo vo Egejska Makedonija od strana na Grcite.I drugi rabotiMAKEDONIJA CELA DA E
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
треба бе оти да не
само треба да се разграничат некои работи
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Филмови има ама нема кој да ги пушти.:(
 
Член од
3 август 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
pa bogami ke se najdat na hrvatskana Nova imat dokumentarna za to a i sozo da ne toa go cekaat mediumine
 

jon

Член од
20 јуни 2007
Мислења
287
Поени од реакции
0
Jas sum za zosto so toa nema da se zaborava koi se neprijateli a koi se i pokraj toa sto se retki.Za primer kako sto gi ima mnogu filmovi za vojnata pomegju Srbite i Hrvatite a nie istiot da go napravime za ona sto se desavalo vo Egejska Makedonija od strana na Grcite.I drugi rabotiMAKEDONIJA CELA DA E
Може да се сними филм и има барем за уметност во Македонија добри кадри , ама ќе мора да го гледаме тајно преку мобилни клипчиња, како средношколскине сексања, пошто ако јавно се прикаже филм за Егејска Македонија ќе се подигне таква олуја, што можда ќе не тераат да снимиме ист таков филм но со сменети улоги.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Јас мислам да се направи еден филм за Гоце Делчев, поконкретно, за неговото предавство од страна на МАКЕДОНЕЦ!
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Филмови има ама нема кој да ги пушти.:(

Има на YouTube,во 2001 година снимана за време на војната,од телевизија КИСС,поделена е на 6 дела...по 10 минути секој дел,прикажана е цела војна.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Flava mozes li da ni kazes detaljiza predavstvoto??
:)
Селанец го предал. Се знае тоа, како можеш да ме прашуваш? Или се зезаш нешто? :smir:

И не е само тоа предавство. Има еден куп. Еве и предавството на Ѓорче Петров ќе го спомнам.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Jas sum za zosto so toa nema da se zaborava koi se neprijateli a koi se i pokraj toa sto se retki.Za primer kako sto gi ima mnogu filmovi za vojnata pomegju Srbite i Hrvatite a nie istiot da go napravime za ona sto se desavalo vo Egejska Makedonija od strana na Grcite.I drugi rabotiMAKEDONIJA CELA DA E

CRNO SEME

ete ti nagledaj se napraven filmot u bivshata SFRJ
 
Член од
19 август 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Film za makdonija 2001...sekako eve vi eden od mene ...ja baraat vistinata Gospodata sidii od Angloseksonsko poteklo za LJUBOTEN...Vistinata e Makedoncite na celo so Ljube Boskovski i Johan Tarculovski ja branea Makedonija od Albanskite (albanski) teroristi..(KLA) UCK....
[media]http://www.youtube.com/watch?v=xayYYBFK5nY[/media]
 

Kajgana Shop

На врв Bottom