Дали сте среќни?

Ф

Фил Ајви

Гостин
Среќен сум, со оглед на тоа дека може да биде и полошо...
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Па среќна сум воглавно..се случуваат некои безвезни случки ама сепак не се толку важни...Секогаш гледам позитивно на работите...:):):)
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Па кога ќе размислам...не сум баш среќна....не знам што но чуствувам дека ми фали нешто за да бидам целосна и среќна:nesvest:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Како што ќе каже еден писател - Прашајте се дали сте среќни и ќе престанете да бидете среќни :toe:
 
Член од
24 јануари 2009
Мислења
229
Поени од реакции
15
Ми фали една работа да сум среќен која неможам да ја добијам... Така да, во главно не сум баш срекна личност...
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Среќна сум! Се радувам и на малите и на големите работи! Знам да ценам, да почитувам, да давам и кореспондентно да земам. Фала му на Бога, имам покрив над главата, пријатели љубов и семејство. Уште сум и просветлена со домашно милениче:pipi:. Што повеќе можам да посакам? Го сакам животот, земам се` што ми дава. Рацете ми се широко отворени и го гушкам секој еден ден. Насмевни се, утре може ќе те нема...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
па среќен сум... можеше да биде и полошо...
материјално сум среќен...
а духовно ке треба да поработам... сепак... неможеме да ја имаме перфекцијата и идеалноста! се надевам дека ке бидам посреќен!
ете ми ја дадоја песната на MTV сега и сум кефој... срекен сум беее :baeh:
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
па зависи како ке се земе
све кога ке се собере пак несрекни остануваме
иако сите викаат малце треба за срека али уште помалце треба за да си несрекен
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Денес не...
Вчера не...
Неделава проклета НЕ!
А мислев лесно е! Ќе го зграпчам денот, ќе им се фрлам на предизвиците, ќе ги гушнам амбициите, ќе ги уловам соништата...е лесно мај ес!
Можеби јас сум лош ловец? Ја сјебав мрежата! Неспретна! Смотана!
И сега стојам ин д мидл оф ноувер со чај од камилица во рака, обидувајќи да се сфатам себе си!
И...?:icon_eek:
Being human is just fucking hard....
Ме збунува животов пак мајку му!
Неделава ми е несреќна...
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Сум, и покрај моралните дилеми.
Да, сум.
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Среќна сум и тоа многу,имам дом,семејство,не живеам во сиромаштија,школото ми е супер,а тоа е се што ми е потребно :smir:
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Епа вака сеа...постоет појќе сфери во животов за кој можам да сум среќна...

Среќна сум шо до сеа запознав неколку прекрасни суштества и скоро сите се со мене.Ама проблемот е шо се скоро сите, а не сите.За кратко ќе сум со останатиот дел од тие „скоро сите“ ама тоаш ќе ги немат другите и така да ко ќе видиш секако е лошо.Ова опфаќаше до сеа секаква љубов, и пријателска, и од фамилијава, и така натака и така навака...Значи да сумираме сметам дек не сум ногу среќна во ова поле иако некој викет...е бар имаш некој воопшто шо те сакат, ама шо од то ко не можам да сум со нив?

За школово немат шо да сум среќна пошо колку си учам толку си добивам, не требит да си нешо посебно среќен, се од тебе зависит.

А пак за матерјално, со оглед на то дек имат и некој шо немет ни за леб, мене ова сеа ми е сосем доволно.

Закључок од сево ова не сум ногу среќен чоек, ама не сум ни несреќна, значи сум нешо неутрално, на моменти појќе накај среќна.Доста ми е толку.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Многу сум срекна. ептен, инако понекогаш постојат раоти кои не прават тажни, сепак сум срекна и со нив, бидејки без нив јас не би знаела да ценам нешто во мојот живот. Животот е многу убав и вреди да се живее , дури и во болест, во немаштија...
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
моментално ова е најтежок период во животов мој ама се ќе поминит и ќе дојдет подобрите деној.. ќе преживеам
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
2
Среќен сум. Секогаш кога ќе се почувствум несреќен, само ќе ми светне во глава колку гуѓе од светската популација се несреќни (немаат за јадење...). Многу сум изиритиран од луѓето кои плачат во школо за глупости (како дечкото направил нешто, како добила 1...) и прават драма. Сватете луѓе дека тоа вие што го имате многумина го немаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom