Дали сте плачеле за вашата љубов?

Сте плачеле за вашата љубов?

  • Да

    Гласови: 384 73,6%
  • Не

    Гласови: 138 26,4%

  • Вкупно гласачи
    522
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
..Да!.. Мене мноогу тешко можеш да ме расплачеш, али ми се има десено и многу ми е непријатно да зборувам за тоа:/ нз зашто:kesa::tapp::smir:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Еднаш оти еднаш се заљубив и ВИШЕ НИКАД
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
13
da ali znaes kako prvin places zasto ti e stvarno tesko, ok ke se isplaces saat, dva i tolku posle ke ti doe period na razmisluvanje i ke se prasas zaso ustvari places????.....i ke sfatis deka bezvredno go prais toa, taka da bolje da se isplace i da razmisli od kolku da sobira i da ne razmisli
Можеш да размислиш и без да плачеш, иако џабе е да се мисли отпосле. Едино тоа може да ти помогне во процесот на оформување зрело и соодветно мислење за нештата ( ....што не мора да значи,зашто мн луѓе го земаат за став баш она мислење кое ќе го добијат во афект, т.е. под емоционална состојба).
А обично тие што собираат се во себе се доста цврсти личности и не губат време за плачење за секоја ситница!
 
S

StereoLove

Гостин
Si[M]onA;3385203 напиша:
..Да!.. Мене мноогу тешко можеш да ме расплачеш, али ми се има десено и многу ми е непријатно да зборувам за тоа:/ нз зашто:kesa::tapp::smir:
Не е непријатно за зборување,баш напротив,некогаш е и подобро да се исплачиш за да ти олесни иако тоа не ја врака саканата личност.
Не се срамам да кажам дека сум плачела,сум се обидувала да ја прикријам тагата но сепак болката е посилна.
 

ververice

leto"8o
Член од
11 декември 2009
Мислења
39
Поени од реакции
14
Sum placela da,i ne stramam da kazam iako pominale mnogu godini.Toj bese mojata najgolema ljubov,najiskrenata i najdlabokata.Istoto bev i jas za nego,no sepak trebase da se razdelime poradi razlikite koi postoeja pomejgu nas.Neznam kolku solzi imam isplakano,zatoa sto ponatamu neznaev kako da prodolzam,odednas bev izgubena na patot na zivotot i sama.....Samo tagata i negovite postojani javuvanja so cel polesno da ja prebrodam krizata mi pravea drustvo_Odtogas pominaja mnogu godini,nasite zivoti gi ispolnija familiite sto gi oformivme.no sepak nikogas ne prestanav da go sakam....se kako vcera da se slucuvalo....
 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
Плачел сум,но сам сум си виновен :toe:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
NE i nikogas nema da placam za ljubovv...
neka me narecat bez cuvstva nema da placam za nikogo...
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Плачка сум, емотивна и сум плачела....
И незнам кој не плачел за љубов.Едино ако има срце камен, што не верувам да постои таков. Обично машките нејќат да признаат, зашто ќе им се сруши егото ако кажат дека пролеале солза за некоја .Глупост..Сите плачеме за љубов и од љубов понекогаш...
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
374
Поени од реакции
830
Да, не само еднаш ми се случило повеќе пати да плачам за некој.
По природа сум многу емотивна, лесно се приврзувам со луѓето .. и потоа многу ми е тешко, макар што некои луѓе не заслужиле ништо.
Тој што никогаш не заплакал , воопшто не ни љубел.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.134
Поени од реакции
16.011
Сум плачела, сигурно зашто не ми било убаво. Сум била и многу тажна и повредена. Тоа не значи дека вредело, напротив.

Сега освен од среќа 2-3 пати, немам плачено. Не ме прави да се осеќам тажна, уште помалце повредена. Сега почнав и да верувам дека тој што стварно те сака, нема да дозволи да плачеш за него или поради него.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Сум плачел за Љубовта своја, и прекрасно искуство е зашто тоа е доказ дека таа Љубов е реална..
п.с: И психопатите плачат , а тој што не плачел за љубовта, не ни љубел ниту бил љубен.
 
Член од
5 април 2014
Мислења
30
Поени од реакции
25
Плачев! Плачев и сеуште солзи ми навираат од очите секојпат кога ке се сетам на последниот пат кога се видовме, на нашата разделба, на последната прегратка, на солзите во неговите очи кога си посакавме се најдобро понатаму во животот. Плачев затоашто љубев силно, искрено, длабоко , но разликите помеѓу нас не однесоа по различни патишта....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom