Дали сте плачеле за вашата љубов?

Сте плачеле за вашата љубов?

  • Да

    Гласови: 384 73,6%
  • Не

    Гласови: 138 26,4%

  • Вкупно гласачи
    522
S

StereoLove

Гостин
Да ама порано,сега колку и да го сакам колку и да ми е тешко,тој не заслужува да пролијам една солза за него.Не заслужува бе,не заслужува.Кој е тој да си игра со мене?Тркалото се врти.
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Гласав за да, а сега не ми текнува кога...
 

LitButterfly

Малечко
Член од
6 октомври 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
So bivsite nikogas. A so ovoj sega pocnav da placam. I toa MNOGU. Ne znam sto stana ama golema ligavica stanav. Za se i sesto pocnav da placam zs mnogu se povrzav so nego.
I aj ke si zemam za pravo da odgovoram i od negovo ime i odgovorot e deka i toj ima placeno. Iako kaj nego toa bese na pocetokot na vrskata. Zamislete cetvrtiot den od nasata vrska (ako mozese vrska da se narece) toj placese. Sega se vozdrzuva od vakvi raboti, ama sepak mi priznava deka nekogas koga ke me povredi se slucuva da zaplace(ama otkako jas ke zaspijam). Ne znam zosto bas sega go krie toa:toe:
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Да, бев глупава и плачев ама веќе не. Ваљда се опаметив дека за машко не треба да се плаче. Не ги заслужува моите солзи. :pipi::kesa:
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Да, и не се срамам. Секогаш јас самиот сум си ги уништувал врските. Бев кретен ипол, лигав тип, и ги презирав девојките, мислев дека ни една не го заслужува моето внимание и изневерував кај ќе стигнам.Но ми се удри од глава.Некогаш кога ќе сватиш што си имал и што си загубил, едноставно премногу боли. Човек не знае што има додека не го изгуби тоа што го има.Мислам дека сум променет сега, и тоа 100%.Поготово откако дипломирав пред некое време и си го средив животот, се се смени, според мене на подобро, иако другарите ме критикуваат дека сум станал мекуш и не ме препознавале повеќе.Но, и не патам по "големите денови" премногу и не се каам премногу заради моето идиотско однесување во минатото, поготово средношколските и судентските денови..Eдноставно некои работи во животот мора да се изживеат, за да во иднина подобро ги перцепираш работите.
 

Mali )

Колку е саат?
Член од
26 ноември 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
Да,затоа што многу ми значела.
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Никој не ги заслужува твоите солзи, а тој што ги заслужува никогаш нема да те расплаче!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Сум плачел да. Единствено за последната врска која ја имав пред скоро две години. И се уште плачам некој пат, кога ќе ми дојде така ... :(

Неговиот роденден е наскоро, сигурно ќе плачам пак ... :cry:
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
133
Поени од реакции
8
Да. Не ми е тешко да признаам. За причините нема да говорам.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
не, на друг начин си ја канализирам тагата. не можам да плачам а појма неам зашто. Иако сум типична риба, емотивец!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom