Дали сте одмаздољубиви?

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Гад сум за такви работи. Боље да не се одмаздувам. А за блиски, за нив сум уште полош.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Не сум, ама ако ептен некогаш затреба, да.

Сфатив дека не треба да се замарам со такви луѓе...
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Не сум одмаздољубива , немам намера тајно да ковам планови за и јас да вратам со иста мера. Не премолчувам, отворено си кажувам, па нека им служи на совест :toe:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Сум. Добра душа имам, ама некој нешто да ми направи, уффф, тогаш сум отров! Враќам и то како. Ќе и кажам се в лице, и на крај, "ќе ти вратам".
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
Бев, многу, онака по принцип, онака на прв поглед бев како Кристина од Анатомија :pos2: ама сега ги жалам луѓето по малку, по многу малку хихи... Понекогаш ми доаѓаат такви мисли, не дека ќе повредам некого намерно туку тие мисли ми се филтер на негативни чувства... :nesum:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Revenge is a funny thing :)) :toe:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Јас сум злопамтило, не е нешто на по сум горд ама таков сум како шо сум.
За мали работи не е проблем, ама ако е дојдено до некоја работа шо навистина ме навредила, тогаш очекувај и моја одмазда.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Кога некој ќе направи нешто против мене само му кажувам се убаво во лице, правам да се почувствува виновен. Со глупости како ковење планови како да вратам не се замарам.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Сум одмаздољубив и тоа мноооооооооооооооооооооооооогу.:angry1::duel::blabla::vozbud:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
se odmazduvam so strog shmek...koj e smeker me razbira so sakam da kazam!...
 

muhaha

The biggest MCR fan
Член од
11 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
0
REVENGE IS SWEET

REVENGE IS SWEET IT TASTES LIKE CHOCOLATE


Искрено јас сум злопамтило :pos2::pos2:
ако некој ми згреши му се одмаздувам цела години и никогаш не заборавам.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Sum... dodeka ne se odmazdam ne mozam da se smiram... Znam deka ne cini... ama taa e
 
С

Сатори

Гостин
Сакам да бидам ... односно, едно време сакав, но со текот на времето се помирив со фактот дека понекогаш е подобро да се смири топката, да се остави противникот да ја потроши енергијата.
Се додека е моја болката, можам да ја истрпам и да не се обидувам да повредам назад, но кога е болка на моите блиски, одмазда е мал збор за тоа што можам на некој да му го направам.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom