Дали сте имале некое претчуство?

Член од
5 јануари 2008
Мислења
43
Поени од реакции
0
Имате претчуство/визија или не? Дали некогаш ви се случило? Овие моменти се случуваат несвесно, без никаква разлика. Јас немам секогаш, ама некој пат ми се случило да имам. Еве, дали кога сте во школо, на факултет/работа или дома ви се случило некое претчуство? Кога сте во школо, сте имале ли претчуство дека ќе добиете 1 или 5 или било која оценка/проф. ќе ве дигне пред табла?, на факултет - сте положиле/паднале, на работа - денес ќе ја добиете платата/некој ќе го избркаат од своето работно место или пак ќе ви ја намалат/зголемат вообичаената плата?, дома - ќе го има вашиот омилен филм, ќе добиете на лото, ќе ви падне чашата со расолница од рака :wink:, ќе ви стигне sms, ќе ви се јави дечкото/девојката или швалерот/швалерицата :wink:.... Дури нормален човек може да има визија, да ја знае својата иднина или пак на некој друг.....

Поздрав до сите!!!
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Sekogas imam pretcuvstva , bilo za dobro bilo za loso, ali obicno za losi raboti, i koaa ke pretcuvstvuvam nesho sekogas izleguvalo nesho i zatoa nesakamm da pretcuvstvuvam duri i koa kemi se pojavi nekoe pretcuvstvo se trudam da go ignoriram.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Ми се случило да имам визија .. и таа во следниот момент да се оствари.. Многу страшна работа. На водно пешачевме со друштво.. бевме така повеке. . и се искачувавме накај крстот, имасе карпи и пред нас имасе неколку другари кои веке отишле погоре.. ние како што се искачувавме по карпите,мене ми светна како визија .. претчувство на некој начин.. видов како некој одозгора со камен мавнал и ме погодил во глава. Тогас моментално тие што биле погоре фрлале камења надоле .. незнаеле дека од таму идеме.. и мене за срека не ме погодија во глава туку во нога. имав голема модрица.. и ми беше чудно што така го предвидов тоа што се случи.Може некако е глупо и била некаква коинциденција а можеби стварно нешто имаше
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Вака, муабетов е вистина: јас имав моја продавница за (пиратски) ДВД филмови, и сите филмови ги имав по двапати или по повеќе снимено, за муштериите да не чекаат ... и така еден ден јас спомнав дома сите дупликати да ги однесеме кај баба ми, зошто продавницата ми беше во нивна близина, па тоа не го направивме и после една недела ми влегоа у дуќан инспектори и сите филмови ми ги зедоа, е тоа било претчуство, ама ... јбг!
 
А

Аниии

Гостин
Повеќе пати ми се случило да се осеќам исплашено за нешто и после да се оствари тоа од што се плашев:vozbud:
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Секогаш имам претчуство-секогаш,независно дали е добро или лошо.:drk:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Само неколку пати и грозна работа е ...како некој немир,секогаш помислуваш на најлошо, не можеш да ги тргнеш мислите од тоа.За добро или лошо никако не е пријатно додека нагаѓаш шо може да е тоа.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Кога времето се променува имам предчуство,бидејки раката ми е кршена и осекам на тоа..
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Ne,abdal sum za takvi raboti.
Ponekogas koga mi se javuvaat nekakvi negativni misli,se obiduvam da gi ignoriram,zasto gi smetam za produkt na mojot vroden skepticizam.Toa e retko,ali i koga gi ima,isto kako da gi nema,ne gi fermam mnogu,zasto ne se mnogu verodostojni.
Pozitivno pretcuvstvo,takva rabota e uste poretka,a bogamu uste poneverodostojna.
Nemam oset,toa e..:toe:
Imav edna drugarka,ne kontaktirame sega,ali taa bese vistinski prorok.Si imase izgleda nekakva darba devojceto,abe se sto ke kazese,bilo pozitivno ili negativno,od najbanalni do najbitni raboti,i se ispolnuvase.Sekogas se cudev,kako i uspevase.Tawant:icon_lol:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Пред да ми се моча имам предчуство...И секогаш се остварува.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Само неколку пати и грозна работа е ...како некој немир,секогаш помислуваш на најлошо, не можеш да ги тргнеш мислите од тоа.За добро или лошо никако не е пријатно додека нагаѓаш шо може да е тоа.


Исто.:smir:
 
D

DeviL_32`

Гостин
Да...го имам најпрецизното пречуство. Кога не научив за тест одма пречуствував дека ке го извадам кец. Потоа кога научив одма пак пречуство дека ќе извадам петка и оп петка :smir:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Не знам дали е претчуство или не ама баш минатиот викенд некако ме болеше жулудникот и чувствував страв како пред испит :) и си велев во себа „леле само ништо лошо да не се случи“ ама ете по еден сат се случи, и после си реков „ете знаев“ :toe: :) :)
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
1
Да да имам претчуства... Обично иам коа нема да правиме тест или ако губи ме некој час незнам ни јас како и зашто само за тоа. А последен пат коа имав лошо претчуство беше пред една недела кога се движев накај местото кај што бевме договорени со другарки да се најдеме.Имав некој внатрешен немир и знаев дека нешто ќе се деси... И се деси, дома се вратив пијана ... Само што додека пиев воопшто не ми текна на тоа чуство ... :(
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Претчуства..уф секојдневие а да биде уште поинтересно секогаш се оправдани тие претчувства затоа што eventually се остваруваат.Така да им обрнувам внимание на истите:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom