Дали сте едноставни?

  • Креатор на темата Lady
  • Време на започнување

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Работите секогаш ги прифаќам такви какви што се, не ги комплицирам повеќе од што се зошто ионака се доволно комплицирани. Не се трудам да најдам влакно во јајцето .. не зошто ме мрзи туку зошто ќе го најдам ако го барам ... а и имам приметено дека ако и малку почнам да комплицирам и да ја анализирам работата ќе постане уште покомплицирана .. така да си ги прифаќам и си ги решавам такви какви што се ... што поедноставно тоа подобро :smir:
 

The General

A Slight Case of Overbombing
Член од
6 мај 2007
Мислења
478
Поени од реакции
13
Ич. Ептен сум комплицирана :icon_bigg
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
Najlesniot pat za uspeh vo zivotot e rabotite da se prifatat na ednostaven i prost nacin...
Не ми се верува.да беше до тоа за успех до сеа сите ке имавме голем успех.

Dali gi prifakate rabotite onakvi kako sto se ( i kolku da izgledaat nereshlivi) i gi reshavate na tivok i miren nacin ili i najednostavnata rabota ja komplicirate i od "vlakno pravite runo"? (pr. od edno obicno kupuvanje pravite cirkuz:icon_lol: )
не паничам тивко и мирно се се решава па макар колку и да е сложено.
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Голем реалист сум, тоа ми е понекогаш и мана. Што значи дека работите секогаш ги гледам онакви какви што се. Не паничам без причина, а исто така и не сум рамнодушна на работите кои знаат навистина да бидат комплицирани. Што значи: Едноставна сум.:toe:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
IsusHristos напиша:
Не ми се верува.да беше до тоа за успех до сеа сите ке имавме голем успех.

E pa golem uspeh imaat samo najednostavnite, a takvite se retki:smir:
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
Не, не ги прифаќам работите такви какви што се... Интересно ми е да ги комплицирам, дуплицирам...
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Максимално сум едноставен ме нервираат комплицирани луѓе!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Lady напиша:
E pa golem uspeh imaat samo najednostavnite, a takvite se retki:smir:
Oд каде оваа информација?
Нешто анкети, статистики или твое мислење?
И секако, поткрепи го одговорот со примери, факти:)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ednostavna sum za odredeni raboti, za nekoi i ne zavisi. Ali gledam da gi poednostavam ne da gi menuvam tuku smomene da mi izgledaat ednostavni:)
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
ЗАВИСИ ЗА КОГО КАКО,И ЗАВИСИ ОД СИТУАЦИЈА...
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
Lady напиша:
Najlesniot pat za uspeh vo zivotot e rabotite da se prifatat na ednostaven i prost nacin...

Dali gi prifakate rabotite onakvi kako sto se ( i kolku da izgledaat nereshlivi) i gi reshavate na tivok i miren nacin ili i najednostavnata rabota ja komplicirate i od "vlakno pravite runo"? (pr. od edno obicno kupuvanje pravite cirkuz:icon_lol: )
Zavisi za stho se raboti, pr. kako stho rece za kupuvanje itn itn, ne sum nekoj pribirliv, stho ke vidam prvo stho mi se sviga si kupuvam, ne sum od toj tip moze ke najdam nestho poubavo itn itn, a za nekoi raboti koi ke treba i ponatamu da se soocuvash so niv, ili ke ti bidat del od privatniot zivot, bez razlika - rabota, ljubov, komunikacija so luge itn itn , sekogash se bunam za nestho, mnogu jasno kaj stho sum ubeden 100% deka sum ispraven i mislam deka toa e najdobriot nacin, ima raboti stho sum gi napravil od "vlakno - runo " i za istite ponekogash posakuvam da mozam da go vratam toj moment i da go napravam praviot izbor, ipak luge sme gresime :toe:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Fortune напиша:
Oд каде оваа информација?
Нешто анкети, статистики или твое мислење?
И секако, поткрепи го одговорот со примери, факти:)
Na predavanja od strana na vonreden profesor od Amerika na FTU-vo Ohrid, istiot spomena deka formula za uspeh kaj sekoj covek se sostoi vo KISS- Keep it simple and stupid! Toa predavanje ke go pametam cel zivot, znaev da zalutam vo misli pred da resham nekoja rabota, no toj dodade vo svoeto predavanje "Sekoj problem najlesno se reshava samo i samo ako se prifati onakov kakov sto e , ne navleguvajki koja e negovata sushtina i sl.banalni prashanja"
Eve i primer koj ednostavnosta ja dolovuva preku oblekata:
Skoro gledav na TV deka najgolemiot multimilijarder vo svetot, Bil Gejts e edinstveniot koj vo negovata kompanija odi na rabota po trenjerki:smir:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Uopste ne sum ednostavna...sekoj necij kazan zbor,sto pati go povtoruvam vo sebe i mu go pronaogam skrienoto znacenje,secija postapka ja analiziram duri i najmal cekor,najmalo prasanje i pravam cela filozofija...sekoja moja postapka ja stavam vo sudnicnata na sopstvenoto jas...tolku sum komplicirana...sto duri ni jas ne se sfakam na momenti...a tolku sakam da sum ednostavna...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Анализирам, многу. Некогаш и безпотребно.
Се случува и цел филм во глава да си направам од нечија најбезначајна постапка.:)
А толку нема потреба од комплицирање кога се може да биде поедноставно, ама ај...
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Ne.Kako ke mi bide interesen zivotov ako sum ednostavna.Bez problemi,zavrzlami i site raboti???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom