Дали се успивате наутро?

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Многу ретко. Ме буди алармот секогаш.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Станувам секад алармот рика џо сирена.Иначе чим е топло времето неам проблем да станам,али чим е ладно онака во кревет топличко не ми се станува :pipi:
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Па многу ретко се случува да се успијам, пошо алармов го местам 20 минути порано и го имам наместено да ми звони на секои 3 минути - 10 пати. А и го оставам секоја вечер на другиов дел од собава, за да морам да станвам :wink:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Па се успивам највеќе 5-10 миути...али максимум е толку...освен ако нема кој да ме буди па да си останам и саат време плус
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Па многу ретко се случува да се успијам, пошо алармов го местам 20 минути порано и го имам наместено да ми звони на секои 3 минути - 10 пати. А и го оставам секоја вечер на другиов дел од собава, за да морам да станвам :wink:
И јас нешто слично во твој стил, ќе го навијам 40-50 минути порано, па после 10 минути пак ќе звони така и се така додека не ми дојде време за станување То Ест ретко се успивам..
 

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
Навикаа ми е да се успијамм.. :pos2:
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Vo kolku i da legnam sabajle na noga sum.
Taka mi e sekoj den dooo petok.
Zatoa sabota sve se nadoknaduva :D.
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
денес се успав и не отидов на школо.
го испуштив комбето:toe:
:):)
 
Ј

јовица11

Гостин
Чудно е колку не се успивам,и колку функционирам прецизно (Швајцарски часовник може да ми позавиди).Ако алармот ми е навиен во 7 јас сум буден во 5 минути до 7.Затоа и никогаш не каснам,па можеби и затоа не ги разбирам луѓето кои го прават тоа.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Често се успивам,а понекогаш ко ке се разбудам одма ке станам и ми се врти во главата после:uvo:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Не ми се пише добро(уште 2 неоправдани и поведение ми намалуват) многу често во последно време се успивам за на школо кога сум прва смена, откако ќе ми ѕвони мобилниот стекнав една лоша навика и одма секундарно го исклучувам и си продолжувам со спиење со план да поспијам уште ''10тина минути'' и отиде цел ден:)
 
B

black angel

Гостин
premnogu se uspivam osobeno koa sum prva smena stanuvam 7.25 i trcam nakaj skolo sreka so mi e blisku
 

Kajgana Shop

На врв Bottom