Дали се подржува ЕМО во Македонија ?

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Го мразам тој стил....едноставно на живци ми оди:toe:
 
D

DeviL_32`

Гостин
Треба закон да се донесе против емо како што донесол путин...повеќе ги сакам децата со даунов синдром а не пак емо...де бе ај што убавини има емо да се биде?
Да сечеш вени, да носиш залижани коси, шишки, да помисуваш на самоубиство? Па нека мислат на самоубиство нека се испоубијат таму п.и.м не ги поднесувам.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Се поддржува од страна на 12 до максимум 13 годишната во најголем број женска популација, која си ја стриже косата “у мода“ за после кога ќе порасне и нема да и биде више интересно, да не знае како да ја ишиша за да и биде рамномерна.
 

5pammeR

Love
Член од
24 август 2008
Мислења
338
Поени од реакции
9
Toa so nosam nosam vaka i u friz i u obleka go narekuvam emo.a toa kako se odnesuvam,dali pla4am po zenski ili se4am veni go narekuvam osobini na 4ovekot!
Ти си имаш емо стил.. И јас имав али се стржав сеа кратко. :smir:

Emo-Emotional. Што има емоционално во стилот , просветли ме те молам.
Па тој му е стилот емо не мора да значи дека право си сече вени и такви работи..:smir:

Емо-стил Океј е, али Емо-човек не ..
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Емо стилот е за педерчиња .. уопште не е кул !
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Toa so nosam nosam vaka i u friz i u obleka go narekuvam emo.a toa kako se odnesuvam,dali pla4am po zenski ili se4am veni go narekuvam osobini na 4ovekot!

Eeejj! ziti se ne go spomenuvaj covekot koa zborime za emo -.-

Tuku ontopik: Emoto ko so gleam niz grad se podrzuva,bajagi,ko so gleam na forum,ne se podrzuva uopshte,nekako cudno mi e ova,dali od mal milion memberi na forumov neame IC emovci ili pak iame ama ne se kazuvaat.. o.0
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Ne go podrzuvam,ednostavno neznam dali ke sum 4ovek ako sum emo :toe:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Ден во животот на едно Емо-педерче ..

Се буди сабајле, влегува во веце да си стави шминка на очите, да си ја дотера шишката и све тоа .. после седнува на компијутер да си ја земе дозата на хомосексуална музика, па го користи на мамичка рамото да се исплаче онака едно саат време, после иде да слуша уште малку My Chemical Romance, си го зима омиленото розевко меченце и го навредува со тоа што го нарекува кучка или лажго, онда иде да сере додека слуша Taking Back Sunday и пее додека го прави тоа, повторно седнува на компијутерот и пушта некој беден порнич да го измава, после почнува да се дере и да урла така што го фаќа хистерија и му мава шамарче на неговото омилено меченце, си ги брише солзите, па повторно го користи на мамичка рамото да се исплаче уште едно 40 до 50 минути додека мамичка за сето тоа време го теши, после почнува да зјапа во телефонот едно 2 до 3 саати мислејки се дали да и се јави на женската и да ја викне заедно да сечат вени, и одлучува да не и се јави бидејки е педер, станува многу нервозен така што почнува да беснее и крши све во собата додека за тоа време си ја слуша омилената песна од Blink 182, на крајот веке неможе да издржи така што почнува да си ги облака жолтите пижамчиња со розево флафи диносаурусче на нив, легнува на кревет силно гушнувајки го неговото мало слатко меченце, го става палецот во уста (кој што предходно стоел во неговиот шупак бидејки е педер:pos:) и заспива .. е ете, ден во животот на емо-педерче!


И тоа ...
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ден во животот на едно Емо-педерче ..

Се буди сабајле, влегува во веце да си стави шминка на очите, да си ја дотера шишката и све тоа .. после седнува на компијутер да си ја земе дозата на хомосексуална музика, па го користи на мамичка рамото да се исплаче онака едно саат време, после иде да слуша уште малку My Chemical Romance, си го зима омиленото розевко меченце и го навредува со тоа што го нарекува кучка или лажго, онда иде да сере додека слуша Taking Back Sunday и пее додека го прави тоа, повторно седнува на компијутерот и пушта некој беден порнич да го измава, после почнува да се дере и да урла така што го фаќа хистерија и му мава шамарче на неговото омилено меченце, си ги брише солзите, па повторно го користи на мамичка рамото да се исплаче уште едно 40 до 50 минути додека мамичка за сето тоа време го теши, после почнува да зјапа во телефонот едно 2 до 3 саати мислејки се дали да и се јави на женската и да ја викне заедно да сечат вени, и одлучува да не и се јави бидејки е педер, станува многу нервозен така што почнува да беснее и крши све во собата додека за тоа време си ја слуша омилената песна од Blink 182, на крајот веке неможе да издржи така што почнува да си ги облака жолтите пижамчиња со розево флафи диносаурусче на нив, легнува на кревет силно гушнувајки го неговото мало слатко меченце, го става палецот во уста (кој што предходно стоел во неговиот шупак бидејки е педер:pos:) и заспива .. е ете, ден во животот на емо-педерче!


И тоа ...
хахахахахахаха леелее луд си ејјјј :) само да ти кажам дека my chemical romance и blink 182 мислам дека не се баш емо-стајл :)
и да да кажам и тоа дека многу-многу не сакам таква музика а стилот на понашање ми е горе-долу безвезен али тоа ти е личен избор на секој чоек :) :helou:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Да,јас ја поддржувам целосно фирмата во Охрид,не знам дали работи добро ама сум за фирмите добро да функционираат:)

Не знам,не ме ни интересирало. Знам дека на некои им се интересни шишкиците и целата таа драма,но тоа си е посебен проблем за секој.Мене ми се поинтересни оние глави кои се мавнати на кец.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Незнам дали се подржува но гледам деца шо сакат да изведуват емо ама само се глупират со глупи фризури и облека "све ми боје лепо стоје"
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Не срамота еднаш да пробаш да се убиеш и да не ти успее, ама и вториот пат, ако не успееш, треба да се срамиш...
хохохохохохоо!!! :pos2:
P.S.Мене лично ми се тапа емовците :nenene:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Темава не ја отворим дека ги подржуем туку сакам да видим ваше мислење, ја не праем дискриминацие и никоаш не сум праел... :toe: никого не мрзим ама геј и емо популацијата едноставно не моеш да ги сакаш...:toe:

п.с Од досегашната дискусија закчучивмо дека ,,ова работа не е работа,, т.е емо треба да се искорени а и правилни емо нема во нашава држава тие се само ,,плачи пичка,, кој со својот стил сакаат да фатат побрзо девојка/дечко... :toe:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
како прво незначи да си емо дека плачиш цел ден... глупости се чисти тие...
то значи дека се поемоционални...
и јац не ги сакам баш баш емовците ама има некои добри... и има некои шо се облекуваат јако... ама некои се гарбиџ....
мојата најверна другарка е емо па е највеселото чупе шо го имам запознаено...
и МЦР се емо бенд....
само незнам зошто ги подценувате луѓето според нивната облека... али нвм
ваше мислење си е то... :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom