Дали се плашите од смртта, и што мислите за неа?

G

GoddessOfRock

Гостин
Да точно е тоа но тие моменти понекогаш изгледаат безнадежни и без крај.Тоа чуство што го дава тој момент не ти дава да размислиш дека ќе дојдат подобри времиња...
Точно дека не дава. Но барем биди поготвенза тие ситуации. Тие се пак ке кажам СЛАБИТЕ ЛУГЕ. Има некои луе тоа можат да го преболат да миг.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Точно дека не дава. Но барем биди поготвенза тие ситуации. Тие се пак ке кажам СЛАБИТЕ ЛУГЕ. Има некои луе тоа можат да го преболат да миг.
Да ама пак кога ќе размислиш има ситуации кои не верувам ни се случиле ни тебе ни мене кои се безизлезни и така се чинат во тој момент.
Верувај има многу луѓе кои тешко се опоравуваат и затоа идеално решение им е самоубиството.
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Да ама пак кога ќе размислиш има ситуации кои не верувам ни се случиле ни тебе ни мене кои се безизлезни и така се чинат во тој момент.
Верувај има многу луѓе кои тешко се опоравуваат и затоа идеално решение им е самоубиството.
Самоубиството не е идеално решение. Тоа е само решение за цел живот, донесено заради момантално проблемче
 
M

Mario Gómez

Гостин
Самоубиството не е идеално решение. Тоа е само решение за цел живот, донесено заради момантално проблемче
Не мора да е за моментално проблемче,може да се самоубиеш од љубов или од тоа што си останал сам на овој свет.Мислиш дека твојот живот е готов и дека нема причина да живаае повеќе...
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Не мора да е за моментално проблемче,може да се самоубиеш од љубов или од тоа што си останал сам на овој свет.Мислиш дека твојот живот е готов и дека нема причина да живаае повеќе...
Не за џабе има една песна Queeen ft. Luciano Pavarotti- Too much love will kill you Сепак љубовта и да бидеш последен на свет СЕ ПРОБЛЕМЧИЊА
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Љубовта не е најголем проблем, тукусамиот човек и неговата цврстина на карактер, неговото его. Сум го кажувала примерот со НАполеон и пак ке го кажам: Тој кога бил на Св.елена зел отров и го испил, но неговото тело го отфрлил бидејки имал големо его.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Љубовта не е најголем проблем, тукусамиот човек и неговата цврстина на карактер, неговото его. Сум го кажувала примерот со НАполеон и пак ке го кажам: Тој кога бил на Св.елена зел отров и го испил, но неговото тело го отфрлил бидејки имал големо его.
Душевно поврзување со некој човек или со некоја девојка е најголем проблем од сите.Се поврзуваш мислиш на неа а не понекогаш не знаеш ни како излегува.Отфрлање од нејзина или негова страна те прави да се чуствуваш како губитник без смисла за живот..
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Незнам дали треба да се плашиме од нешто кое кога тогаш ке се случи, сега проблемот е во тоа што некогаш се случува тогаш кога воопшто не треба и не се очекува, ама таков е животот некогаш е толку неправеден и лош.
Не сум размислувала никогаш посебно во врска со смртта , ама посакувам кога ке се случи да не биде мачна и болна и тоа е се
 
V

[vladimir]

Гостин
Сум размислувал многу пати за смртта, единственото нешто во кое верувам и кое сигурно ќе се случи еден ден. Не се плашам воопшто нема зошто, еден ден сите ќе заминеме , некој порано, некој подоцна на кого како му е судено.
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Не се плашам од смртта,зошто знам дека еден ден ќе умрам дали порано или покасно то е то,ќе се деси сакал или не!!!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Незнам дали треба да се плашиме од нешто кое кога тогаш ке се случи, сега проблемот е во тоа што некогаш се случува тогаш кога воопшто не треба и не се очекува, ама таков е животот некогаш е толку неправеден и лош.
Не сум размислувала никогаш посебно во врска со смртта , ама посакувам кога ке се случи да не биде мачна и болна и тоа е се

Па од тоа и произлегува дека се плашиме од смртта.Понекогаш се плашиме да не биде некоја болна смрт.Боледување од тешка болест или нешто друго.Поради тоа сум за одземање на живот на оние кои се мачат а не можат сами да одлучат..
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Не се плашам. А и не размислувам многу за тоа. Кога ќе дојде, ќе дојде. :smir:
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Се плашам на некои моменти кога ќе размислaм , што ако после смртта има само смрт, нема ништо ... :(
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Дали се плашите од смртта, и што мислите за неа?
Не се плашам, не мислам многу на таа тема - природен процес исто како и раѓањето. :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom