Дали пишувате брзо на тастатура?

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Na tastatura sum od 98,od 2000 epten aktivno taka da ja nauciv na pamet :)
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
jas da sum dolgo vreme na kom. ali so tastaturaa sum vo igra (aktivno pisuvanje) tenko, taka da sredno pisuvam no sum onaka optimist za u idnina deka ke JA VLADEAM TASTATURATA.
 

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
180
Поени од реакции
9
pa uste od 2000 sum na kompjuter i kucam mnogu brzo i ja znam tastaturata na pamet . mozam i mizejki da kucam brzo
 
Член од
30 јуни 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
Ха, ха ако правиме муабет за на тастура и за џабе само се фалиме јас сум на тастатура од 93 со заебани DOS-ови windows-и 3.11 и се далје а мојата брзина на куцање според Max Type Pro e 285CPМ (cops per minute)
a спред Stamina Typer рекордни 328 копчиња во минута со точност од 95%-98% се работи за слепо куцање и употреба на сите десет прсти.
Најдобро е да се истестираш според Маx Type Pro или Lite верзијата.

п.с. кирилицава малце побавно иде..
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Брзо куцам. Се навикнав затоа што пред нецела година стално бев на мирц и на мсн. Полека, полека станувам се побрза и побрза.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
brzo i silno. menvam tastatura na sekoi 3-4 meseci. partal ja pravam, dupki ostavam
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Доволно брзо за мене и за другите.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
epten brzam i veke se nauciv da ne gi gledam bukvite i da pisuvam...doma mi se cudat :)
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
Куцам слепо и брзо поубо амин :)
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Почнаа со години нешо да мешаат... ја спијам над тастатура уште од 87-88 ... You do the math :)

До пред два месеца патев (патев бе.. кој израз) од RSI (Repetitive Stress Injury) ... чисто комбинација од брзина и од лупање по тастатура ко луд :) :) :) (приметив дека имам некој колега тука во кршење тастатури ... поздрав колега :) )
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Јас пишувам брзо на тастатура, а брзо научив да пишувам помалку од еден месец од кога го купив компјутерот.:je::icon_bigg
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
tosethebest напиша:
Ха, ха ако правиме муабет за на тастура и за џабе само се фалиме јас сум на тастатура од 93 со заебани DOS-ови windows-и 3.11 и се далје а мојата брзина на куцање според Max Type Pro e 285CPМ (cops per minute)
a спред Stamina Typer рекордни 328 копчиња во минута со точност од 95%-98% се работи за слепо куцање и употреба на сите десет прсти.
Најдобро е да се истестираш според Маx Type Pro или Lite верзијата.

п.с. кирилицава малце побавно иде..
Мене ми е исто дали кирилица или латиница, зашто ако ги научиш буквите која каде е, исто ко латиница што пишуваш можеш и на кирилица со истата брзина.:wink:
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
Брзо ама колку бврзо можи со 4-5 прсти :)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Пишам брзо, се научиф за 3-4 месеци.. а пошо скоро смениф тастатура, и е минијатурна, праам грешки почесто, али се навикувам пополека..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom