Дали некој заработил на интернет и како?

Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Може да објасниш малце поопширно да заработиме и ние некој долар
Не знам дали е дозволено на форумов да се зборува за варез. Но накратко да објаснам ова не се лесно заработени пари треба малку да се намачиш да ги земеш. :) Значи јас аплоадирам фајлови на filesonic и wupload и правам постови кои после со една програма ги постирам на околу 50 форуми :)
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
82
Поени од реакции
1
ти пишуваш по форуми и после кој те плаќа?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Тоа со касиното е позната шема од многу подавна.
Само треба да се трпелив, тактичен и не алечн што е многу тешко...треба да се темпираш.
Проблемот е што е негативна прогресија и на крај секогаш губиш.
Плус ставаат лимити на масата...значи ако играш треба да играш во центи мноуг многу ама ептен многу трпеливо...и да знаеш кога да се откажеш а не алче да стануваш. Казината знаат дека 99% од луѓето семалчни затоа го дозволуваат ова
 
Член од
20 мај 2011
Мислења
71
Поени од реакции
66
Еве нешто и од мене :

Sharecash тука треба да uploadirate некој фајл и за секој данлоад добивате 60 центи зависи од која држава е симнат за америка, канада и англија се плака повеке ако сака некој да се регистрира може тоа да го направи преку мене http://sharecash.org/index.php?ref=1430190 или на www.sharecash.org ако се регистрирате преку мене вие ништо не губите а јас добивам некој цент поеке :D

Fiverr овој сајт е добар тука пишувате што ке направите за 5 $ пр. I will design logo for your website и треба некој да ви аплицира на гигот првите денови тешко некој да ви аплицира но потоа се добива по некој долар регистрација тука : www.fiverr.com
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
146
Поени од реакции
60
Не знам дали е дозволено на форумов да се зборува за варез. Но накратко да објаснам ова не се лесно заработени пари треба малку да се намачиш да ги земеш. :) Значи јас аплоадирам фајлови на filesonic и wupload и правам постови кои после со една програма ги постирам на околу 50 форуми :)
Другар каква е таа програма за постирање ако не ти е проблем да ни кажеш, може ќе ни заврши некоја работа на останатите што не знаат за неа.

Инаку јас успеав да заработам некој денар на интернет од Адсенс преку Гугл, првиот чек ми стигна на 84 евра, вториот ми го пратија на 104.5 евра, треба да стигне за 2 3 недели.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Другар каква е таа програма за постирање ако не ти е проблем да ни кажеш, може ќе ни заврши некоја работа на останатите што не знаат за неа.

Инаку јас успеав да заработам некој денар на интернет од Адсенс преку Гугл, првиот чек ми стигна на 84 евра, вториот ми го пратија на 104.5 евра, треба да стигне за 2 3 недели.
Еве ти линк. Јас ја платив 15 а сега е 10 долари.

http://extremecoderz.com/
 
Член од
29 април 2010
Мислења
66
Поени од реакции
3
А дали некој слушнал за online surveys for money , има некои сајтови се регистрираш и пополнуваш анкети за некои компании за нивни производи и во зависност од тоа колку анкети пополнуваш, повеќе пари
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
56
Поени од реакции
4
Еве нешто ново од мене по подлго време :icon_lol:

Се што заработив до сега - Microworkers,neobux,clixsense... Инвестирав во еден нов PTC сајт,кој што е дефенитивно број еден во моментов.

Минимална исплата на овој сајт е 0.01$ и нема потреба да инвестирате за да можете да си ги повлечете парите,така да можете да си ги влечете парите кога сакате и како сакате. Парите се повлекуваат преку Liberty Reserve,Paypal и Alertpay (Alertpay минимална исплата е 1$)

Сајтот нуди опција да можете да ги агрејдувате своите реферали,со тоа што добивате повеке реклами за гледање и поголема вредност на секоја реклама.

Еве ви мој доказ од моја страна за добиени пари за само 24 часа - КЛИК ТУКА
Тоа се моите први заработени пари 0.12$ за само 24 часа. До сега имам заработено 110$,имам 89 активни реферали и заработувам по 3$ на ден.

Еве ја мојата понуда за вас : За најдобрите 10 членови кој што ке бидат активни 10 дена,ке добијат бесплатен упгрејд од мене,кој што чини 0.50$ и дополнителни 9 сајта каде што ке можете да се рекламирате песплатно и ви гарантирам дека ке добиете 30 реферали за 2 дена.

еве ви мој линк - КЛИК ТУКА
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
56
Поени од реакции
4
Код:
Freelance
Само толку имам да ви кажам за оваа тема.
да ако имаш познавање

Само ова го признавам. etoro
а ова никако,Зашто ? заради тоа што мораш да инвестираш свои пари од свој џеб и заради ризикот дека можеш многу лесно да ги изгубиш

И еве ви мој блог со докази дека се прават пари од PTC . Се што треба е да не сте мрзливи и да прочитате неколку добри стратегии од луѓе кој што веке успешно ги менаџираат своите акаунти на повеке сајтови.

http://electronicworkerz.blogspot.com/

сите докази за повлечени страни мозете да ги видите под банерите со кликање на бројката 1,2,3...
Имам усте многу деновиве ке ги уплоадирам. Поздрав
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
да ако имаш познавање



а ова никако,Зашто ? заради тоа што мораш да инвестираш свои пари од свој џеб и заради ризикот дека можеш многу лесно да ги изгубиш

И еве ви мој блог со докази дека се прават пари од PTC . Се што треба е да не сте мрзливи и да прочитате неколку добри стратегии од луѓе кој што веке успешно ги менаџираат своите акаунти на повеке сајтови.

http://electronicworkerz.blogspot.com/

сите докази за повлечени страни мозете да ги видите под банерите со кликање на бројката 1,2,3...
Имам усте многу деновиве ке ги уплоадирам. Поздрав
Ај не зезај. Во ПТЦ имало пари , а во еторо не. Ме изнасмеја :):pos:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.594
Поени од реакции
11.470
Што е финтава со гугл Адсенс да не знае некој? Преку блог? Преку Вебсајт? Што смееш а што не да постираш, тоа термс оф јуз не ми се доволно јасни. Ако има некој подолго искуство нека сподели. Благодарам. :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom