Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Ако да - зашто?
дали тоа значи дека не му верувате, или сте радознали или .......

Ако не - пак зашто.................?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.198
Поени од реакции
34.432
Зар има уште такви појави?
Да отиде партнерот до WC/продавница, а ти да земеш и да му ги прегледуваш СМС пораките и повиците... :pljus:

Бламирање, недоверба, простотилук. Дефинитивно знак дека нешто не штима во врската. Исто така не одобрувам прашања од типот "кој беше?" одма после завршување на телефонскиот разговор... Ако сака може да каже (кажам) кој бил, ама прашањето е тотално непотребно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Мислам дека темава не е за љубов и секс, повеќе е за општи муабети.
Иначе не буричкам во ничив телефон а и не сакам да ми буричкаат, и нема да буричкам во оној на мојот партнер бидејќи секој си има право на приватност.
И да, многу ми смета кога пишувам смс и ми висат над глава:(
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Зар има уште такви појави?
Да отиде партнерот до WC/продавница, а ти да земеш и да му ги прегледуваш СМС пораките и повиците... :pljus:
баш затоа ставив и анкета
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Понекогаш, ептен ретко. Не е то за да видам дали има вртено кај некоја, шо знам, онака, радознала сум..Јас имам навика да чепкам по на секој телефонот..(знам, грда навика, али то е ):toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не, никогаш. Телефонот е сепак приватна работа и нема јас што да чепкам во него.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Не сум чепкала за да го проверувам,туку онака заеднички да читаме некои глупости и да коментираме да...инаку скришно да ѕиркам и да видам дали некоја титнала,му свртела,му пишала или шо ја знам...Прво и основно тоа е немање на елементарна култура и второ зошо сум со него ако не му верувам?!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Не, иако делиме се`,сепак, не чувствувам потреба да му буричкам по телефонот...
Прво, имам доверба во него и нема зашто да пребарувам во пораките да не има нешто за што не знам :luzer: , а второ - рап песните не ми се баш омилени за да пребарувам во тој дел...:hehe:
Одлично функционираме и такво скришно тарашкање воопшто не е потребно.
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Една од стварите што највише ме нервираат. Не чепкам, освен со дозвола :kesa:, а нејќам ни да ми чепкаат. Али мора да признаам дека понекад ме копкало што пораки има, и дали чува некои пораки што сум ги пратил. Мислам дека кај повеќето е вака, ај признајте си. :)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Пф онака безвезе ќе го земам мобилниот ама не со цел да гледам кој го барал или пораки, претежно си префрлувам слики. Исто и он, порано сакав да знам кој му вртел и слично ама сега не, тоа само на почеток на врска додека се створи доверба кај партнерот и толку.
 
E

elence*$

Гостин
најмногу го прам то дека се прајт ко нешо да криет,ама чисто од заебанција,а и ме интересират бе...can't help it:kesa:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
А што ако не ти дозволува да гледаш слики и сл во телефонот? Крие нешо?
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Многу некултурна работа,и основно непочитување на туѓа приватност.Тоа што сте во врска не значи дека треба да навлагате во вакви работи.
Ептен е невкусно како што пиша Ацид е и кога ќе прашаш кој беше откако партнерката самошто завршила разговор.Не ја гледам потребата да знам,па и не прашувам
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Не. Од проста причина што мислам дека нема потреба затоа што нивото на взаемна меѓусебна доверба ни е на доволно високо ниво т.д. нема потреба од ваков вид на супервизија на телефонските повици и СМСи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom